logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Den dřevostaveb 2016 byl úspěšný

Asociace dodavatelů montovaných domů zorganizovala pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již třetí ročník marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2016“.

Reklama

Cílem akce bylo propagovat u široké veřejnosti kvalitní dřevostavby a to nejenom vzorové a referenční domy, ale i rozestavěné stavby členských firem ADMD. Vzhledem k tomu, že se obdobný podnik těší velké oblibě v zahraničí, a to zejména v BRD, Rakousku a na Slovensku, rozhodla se Asociace uspořádat podobnou akci i v České republice.

„Den dřevostaveb 2016“ se konal v sobotu dne 8. 10. 2016 od 10:00 do 18:00 hodin, kdy byly otevřeny a veřejnosti zpřístupněny vybrané vzorové a referenční stavby členských firem ADMD na území celé České republiky. Celkem si mohli zájemci o kvalitní dřevostavbu prohlédnout vybraných 32 domů od 13 členských firem sdružených v ADMD.

Dne 8. 10.  se u nás také konaly také krajské a senátní volby, což nebyla termínová kolize, ale pro mnoho lidí vhodná příležitost zvolit si nejenom své zastupitele a senátory, ale vybrat si také kvalitní certifikovanou nízkoenergetickou dřevostavbu. Akce měla tedy dvě centrální komunikační poselství, a to: „Volte dřevostavby!“ a taky Dřevostavby od ADMD = kvalita, jistota a spokojenost zákazníka.

Centrum vzorových domů Brno
Centrum vzorových domů Brno

Je možno s potěšením konstatovat, že akce byla z pohledu organizátora tj. Výkonné rady ADMD, úspěšná, protože domy, které byly prezentovány, si přišlo prohlédnout celkem 1 129 návštěvníků, z nich vážný zájem o výstavbu nové dřevostavby projevilo 197 lidí, kteří navázali osobní kontakty s obchodními zástupci zúčastněných firem.

K úspěchu akce a vysoké účasti přispěla také soutěž pro návštěvníky na facebooku, do které věnovaly hodnotné ceny odborní partneři (např. spol. CIUR, VELUX, Fermacell, Rigips, Newag, NOVATOP, Messy, Adler, Zehnder, ISOVER, SWN Moravia, Mountfield, Česká spořitelna a další.)

Smysl akce byl ale naplněn hlavně tím, že návštěvníci, resp. zájemci o nový dům, získali komplexní a kompetentní informace o dřevěných montovaných domech, o jejich konstrukci, vlastnostech, technologii výstavby a průběhu zakázky.

Den dřevostaveb 2016 tak umožnil široké veřejnosti si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily a dozvědět se od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebují a to např. o cenách, možnostech financování, průběhu stavebního řízení a časovém harmonogramu zakázky, záruce, vybavení domů domovní technikou apod.

Jedním z míst, kde si mohli zájemci o dřevostavby prohlédnout více domů najednou, bylo Národní stavební centrum resp. Centrum vzorových domů EDEN 3000 na Bauerově ulici č. 10 v Brně (vedle areálu BVV), kde navíc pro návštěvníky probíhal zajímavý doprovodný program např. odborné poradenství a konzultace v oblasti výstavby nízkoenergetických domů, přednášky o dřevostavbách, tepelných čerpadlech, řízeném větrání, bazénech apod.) Nechyběly ani akce pro děti, soutěže, hudba, občerstvení apod.

Již tradičně byl hlavním mediálním partnerem „Dne dřevostaveb 2016“ renomovaný odborný časopis Dřevo&Stavby, který se nejenom významně podílel na propagaci akce, ale navíc připravil a věnoval poukázky na roční předplatné časopisu Dřevo&Stavby pro první tři návštěvníky každého vzorového domu.

Pozitivní je, že akce přinesla všem zájemcům resp. návštěvníkům nejenom zkvalitnění a prohloubení znalostí a informací při rozhodování se o výstavbě nového domu, ale také nové kontakty na firmy a odborníky z praxe. Z pohledu ADMD a oboru akce výrazně přispěla k dalšímu posílení pozitivního vnímání a povědomí o moderních dřevostavbách od certifikovaných firem.

V roce 2015 byla v České republice dokončena výstavba celkem 13 412 ks nových rodinných domů. Z tohoto počtu bylo s využitím technologie výstavby na bázi dřeva (dřevostaveb) postaveno již 1 791 ks rodinných domů, což znamená, že podíl dřevostaveb na našem trhu dosahuje již 13,3 % a neustále meziročně kontinuálně roste.

Den dřevostaveb 2016 také zvýšil již dnes kladné vnímání kvalitních dřevěných montovaných domů realizovaných členy Asociace dodavatelů montovaných domů (www.admd.cz), kteří jsou všichni certifikováni a průběžně auditováni dle Dokumentu národní kvality (DNK).

Sám jsem se během akce setkal s několika vážnými zájemci o novou dřevostavbu, kteří se rozhodli smlouvu o dílo uzavřít ještě do konce listopadu letošního roku a mohou se tedy již těšit, že se před o prázdninách roku 2017 nastěhují a budou si užívat příjemného a energeticky úsporného bydlení ve své nové kvalitní dřevostavbě.

Ing. Vratislav Blaha, CSc.
předseda Asociace dodavatelů montovaných domů
Vzorový dům od člena ADMD
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.