logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Měření a regulace
Archiv článků od 21.12.2011 do 18.5.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

18.5.2012
DANFOSS, s. r. o.

U systému s proměnným průtokem je zajištěn proměnný průtok v topné i chladicí distribuční síti nezávisle na sobě navzájem. Je zajištěno omezení (či regulace) průtoku sekvenčně (topení nebo chlazení) u koncových jednotek nezávisle na oscilacích tlaku v systému. Tak lze eliminovat nadprůtok během celého provozu.

kotle
9.5.2012

Společnost MikroORC Systémy přináší nový pohled na vytápění tradičními palivy jako je dřevo nebo uhlí. Dnes platí, že pokud nechcete investovat mnoho peněz do automatického kotle, jste odsouzeni k nepohodlí, protože ať už umíte se svým kotlem zacházet sebelépe, stejně Vás neminou časté cesty do kotelny, abyste se přesvědčili, že je vše v pořádku. S našimi výrobky to však dokážete změnit!

23.4.2012
J.V.Ráž, DiS.

Úspory tepelné energie úzce souvisí s provozními režimy vytápění, volenými odběratelem tepla. Veřejnost zná jednoduchou pomůcku „1°C = 6 % spotřeby tepla na vytápění“, ale chybí bližší informace, jak se toto zjednodušení promítá do vlastních provozních nákladů. Tento příspěvek navazuje na články „Úspory tepla skutečné, domnělé a matoucí“ a „Úspory tepla – jak zjistit (a zajistit) návratnost investic“. Uživateli soustavy nabízí jednoduchou pomůcku a odpovídá na nejčastější otázky provozu otopných soustav.

Lomex - centralizovaný měřící systém
20.4.2012
Lomex Blansko, Ing. Miroslav Los

Každá metoda měření tepla v bytech má svoje základní systémové chyby, ale pokud neumí příslušná metoda měření promítnout do měření vliv tepelných toků mezi byty, pak nelze dojít k věrohodným naměřeným hodnotám. Použití systémů vycházejícího z měření tepelné pohody je perspektivní i pro zateplované objekty.

termostat
18.4.2012
Protherm (Vaillant Group Czech s.r.o.)

Elektrické, plynové a kondenzační kotle společnosti PROTHERM, které se těší mezi uživateli velké oblibě, se samozřejmě neobejdou bez moderní regulační techniky. V současné době uvádí firma na trh nové regulátory Examaster Moduzone pro ovládání více topných okruhů a Examaster Collective pro ovládání kaskády kotlů a až tří topných okruhů.

16.4.2012
J.V.Ráž, DiS.

Rozhodnutí o zateplení panelového domu začíná otázkou „co nám miliónová investice přinese“ a z mnoha dostupných informací zjistíme, že asi 50 % úspor tepla. Měřič tepla, instalovaný na vstupu přípojného potrubí do soustavy, by tedy měl vykazovat poloviční spotřebu tepla než před zateplením, ale většinou jsou výsledky velmi odlišné – a to v obou směrech.

6.4.2012
DANFOSS, s. r. o.

Hlavním účelem balančních ventilů je vyvážení hydraulických okruhů soustav vytápění a chlazení. Dosažení hydraulické rovnováhy umožňuje ostatním komponentům okruhů, jako jsou regulační ventily nebo výměníky tepla a chladu, pracovat za optimálních podmínek. Tento článek je úvodním dílem k seriálu vzorových řešení topných, chladicích a vodovodních instalací.

regulace vytápění
4.4.2012
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Nová řada prostorových regulátorů SE7000 nabízí cenově výhodné řešení, které zvyšuje komfort nájemců/vlastníků a zároveň snižuje náklady na energie, což umožňuje rychlejší návratnost investic.

2.4.2012
SOFTLINK s.r.o., Ing. Ján Vlček, Mgr. Lucie Charvátová

Bytová družstva a společenství vlastníků bytových jednotek, která používají CEM, mají náklady domu pod kontrolou. Z ročních vyúčtování jednotlivých bytových domů vyplývá, že díky soustavnému automatickému radiovému měření spotřeby energií a tepla a možnosti spravedlivého rozúčtování nákladů, uspořily domy za minulý rok v průměru 15 % ročních nákladů.

regulace vytápění
21.3.2012
ALPHATEC comfort systems s.r.o.

Pomocí Roth bezdrátových ovládacích prvků Touchline se přesně změří teplota v každé místnosti a tím i potřeba energie. Tyto informace jsou shromažďovány a průběžně vyhodnocovány v bezdrátovém připojovacím modulu s cílem optimálního řízení jednotlivých topných smyček. Každá místnost má vždy k dispozici v požadovaném okamžiku požadované množství energie.

1.3.2012
Siemens, s.r.o.

Siemens rozšířil nabídku přístrojové řady Gamma obsahující produkty systémové techniky budov o nové regulátory prostorové teploty. Nové přístroje nabízejí uživatelsky vstřícnou vizualizaci, snazší ovládání a funkce snižující spotřebu energie v budovách.

24.2.2012
IVAR CS spol. s r.o.

Jednotlivé moduly bytových stanic IVAR.SAT umožňují uživatelům optimalizovat spotřebu tepelné energie. Bytová stanice IVAR.SAT-H je základní modul bytové stanice IVAR, který kombinuje výhodu nezávislého řízení vytápění a přípravy teplé vody (TV) a vyznačuje se snadnou instalací a kompaktními rozměry.

21.2.2012
ABF, a.s.

2. ročník mezinárodního veletrhu FOR ELECTRON a jeho souběžných veletrhů FOR ENERGO – 1. mezinárodní veletrh výroby a rozvodu elektrické energie a FOR AUTOMATION – 1. mezinárodní veletrh automatizační, regulační a měřicí techniky je za dveřmi. Setkání odborníků z oborů elektroniky, elektrotechniky a energetiky se bude konat 13.–16.3.2012 v PVA EXPO PRAHA.

30.1.2012
Ing. Renata Straková, Ing. Josef Knob, Entech-Group s.r.o.

Pravidelná kontrola řeší stav kotle a kouřovodu, jeho příslušenství, zabezpečení a regulace. Kromě technického stavu a údržby se kontrolují i dokumentace, provozní předpisy, návody a další dokumenty. Vyčísluje se celková účinnost kotle z výsledku měření, stanovuje se referenční resp. minimální účinnost kotle a navrhují se případná opatření.

30.1.2012
podle podkladů firem Testo AG, CO2 online GmbH upravil Ing. Josef Hodboď

Kontrola otopné soustavy běžného RD trvá asi 1 hod, hodnotí se 7 kritérií. Výsledkem je bodové ohodnocení, ze kterého je zřejmý vliv jednotlivých kritérií na celkovou efektivitu soustavy a barevně jsou znázorněny části otopné soustavy od optimální až po zvláště neefektivní. Postup hodnocení je v Příručce pro kontrolu tepelné soustavy.

9.1.2012
doc. Ing. Vladimír Jelínek, CSc.

Článek se zabývá komplexním grafickým vyjádřením parametrů teplovodní otopné soustavy, které popisuje velmi instruktivně jednotlivé stavy v průběhu topného období. Podle diagramu lze stanovit základní hlediska regulace zdroje pro zajištění co nejvyšší účinnosti nebo provést návrh zařízení pro bivalentní zdroj. Rovněž je možné posoudit využitelnost teplot otopné vody při návrhu otopné plochy a návrhu topného zdroje z hledisek teploty otopné vody a z hlediska ekonomického porovnání.

21.12.2011
Domat Control System s.r.o., Ing. Jan Vidim

Řízené větrání podle obsahu oxidu uhličitého ve vzduchu může vést k úsporám energie v řádu až několik desítek procent. Často se využívá u vzduchotechnických jednotek řízených frekvenčními měniči, zásobujících prostory s proměnnou obsazeností.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.