Program dvou dnů v šesti sekcích nabízí pohled na vytápění z mnoha úhlů. Od energetické náročnosti budovy jako celku včetně provozu a ekonomiky přes detaily zdrojů a prvků otopných soustav.
Úkolem "kotlíkového specialisty" je pomáhat lidem, kteří provozují kotle na tuhá paliva třídy 1 a 2, aby se rozhodli k jejich výměně v rámci kotlíkových dotací, aby si vybrali vhodný kotel, pomáhat jim s administrací žádosti o kotlíkovou dotaci a také s vyřízením půjčky, kterou mohou podle aktuálních podmínek získat ve třech krajích.
Přednášky v blocích: Energetická náročnost a NZEB, soustavy, zdroje tepla a otopné plochy, využití obnovitelných zdrojů energií, využití obnovitelných zdrojů energií, řízení a regulace v tepelné technice, převážně sálavé vytápění a chlazení a ekonomie, ekologie a provoz otopných soustav. Zveme vás na tradiční setkání s odborným a společenským programem.
Prostory kotelen a skladů uhlí lze podle názorů architektů relativně snadno přeměnit na místnosti s obytným či volnočasovým využitím, a zvýšit tak hodnotu domu třeba i o statisíce. Taková možnost se nyní nabízí lidem, kteří vymění vytápění uhlím či dřevem za moderní plynový kotel. Ten je totiž možné umístit do nevelké skřínky třeba na chodbu.
Státní fond životního prostředí již schválil poslední kolo kotlíkových dotací pro jednotlivé kraje. Uživatelé starých kotlů tak mají poslední možnost investovat do nového topného zařízení za zvýhodněných podmínek. Nyní se čeká, až kraje vyhlásí výzvy pro občany. Odborníci však radí s výměnou kotle příliš neotálet.
Požitek z živého ohně je v dnešní době symbolem pohody a relaxace, navíc topení dřevem je ekologické a líbivé. Čím dál více je v dnešní době v oblibě maximální využití tepelného zdroje pro vytopení celého domu, a to především v dnes velmi rozšířených pasivních domech. Často je v tomto případě vítaná chytrá automatická regulace hoření, která optimalizuje celý proces hoření.