Stavba fotovoltaické elektrárny může být celkem rychlá záležitost. Pokud je stavba dobře připravená, jsou použity kvalitní komponenty a samozřejmě vykonává-li instalaci zkušený tým montážníků, probíhá instalace v řádu jednotek dnů.
V Německu byl zřízen registr všech výrobců elektrické energie. Po roce do něj odhadem není příhlášeno okolo 700 tisíc systémů. To by měla být varovná zkušenost pro českého síťového operátora. Zavedením nové povinnosti si u občanů České republiky dobrou pověst nepodpoří a ke sběru dat lze využít i jiné způsoby.
Po ukončení testovacího provozu své administrativní budovy v Jeseníku, realizované ve standardu nZEB a podrobně sledované po dobu dvou let týmem pracovníků UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov), zaměřila společnost FENIX Group svoji pozornost i na podobně vybavené rodinné domy. Jedním z prvních projektů je rodinný dům v Omicích u Brna, který bude sloužit nejen pro bydlení investora, ale i jako testovací objekt k ověření spolupráce střešních FVE s domovními bateriemi a distribuční "chytrou sítí".
Díky solárním panelům Caterpillar se Zeppelin CZ stává dodavatelem hybridních energetických systémů, které k výrobě elektřiny kombinují fosilní paliva s obnovitelnými zdroji. K hladkému, správnému a spolehlivému fungování tyto hybridní systémy využívají řídicí jednotky úspěšné české firmy ComAp, která se prosadila v celosvětovém měřítku.
Aktuální poznatky z přechodu na OZE, v Německu Energiewende, poukazují na působící brzdy. Připravovaný nový energetický zákon NEZ by je měl odstranit a podpořit inovativní, decentralizovaná řešení. Čím více občanů bude mít ze změn prospěch, tím více bude přechod k bezuhlíkovému energetickému hospodářství podpořen.
Jaké akce pro zákazníky plánuje obchodní jednotka Solar společnosti Fronius Česká republika s.r.o. na letošní podzim? Společnost Fronius, expert na solární energii, zahájí vlastní Virtuální solární veletrh, a to zcela ve znamení vize 24 hodin slunce.
Společnost Panasonic oznamuje nastěhování prvních nájemníků do inovativního energetického projektu Future Living Berlin (FLB). Tento projekt se vyznačuje mimořádně nízkými hodnotami vyprodukovaného CO2 a je nejnovějším přírůstkem do sítě inteligentních měst, které jsou vybaveny technologiemi společnosti Panasonic.
Recenzovaný Návrh FV systémů s ohledem na maximální roční výnos (celková získaná energie vztažená na jednotku instalovaného výkonu) se pomalu stává minulostí. Do popředí zájmu se dostávají systémy s přizpůsobením diagramu výroby odběrovému diagramu místní spotřeby a systémy s lepším využitím plochy potřebné pro instalaci FV pole.