Řídící orgán OP PIK stanovil alokaci ve výši 500 mil. Kč. Cílem výzvy je podpora snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru. Žádat lze do konce března 2021.
Vrchlabská radnice realizuje energeticky úsporný projekt, který přinese snížení nákladů na energie v 5 objektech o téměř 19 %. Investice do modernizace v hodnotě 16,6 mil korun s DPH bude splacena převážně z budoucích úspor tepla, elektřiny, plynu a vody. Dodavatelem projektu je ENESA, dcera ČEZ ESCO.
Dotace na zateplení se celkově zvýšila až na 60 % způsobilých nákladů. Do renovací lze nově zahrnout i osvětlení, akustiku nebo vnější žaluzie. Dotace jsou pro veřejné budovy města, obce a kraje, jejich příspěvkové organizace a další veřejné subjekty, organizační složky státu, příspěvkové organizace a veřejné výzkumné instituce.
Více než čtyři desítky objektů v majetku Pardubického kraje prošly v letech 2007 až 2009 rekonstrukcí vytápění a osvětlení za 83,5 mil. korun. Nyní díky tomu kraj šetří plyn, elektrickou energii a vodu za nejméně 20 mil. korun ročně. Loni byly úspory ještě o 2,5 mil. korun vyšší. Kraj tuto částku použije na modernizaci energetického hospodářství v dalších objektech.
Titul nejlepší energeticky úsporný projekt řešený metodou EPC (energy performance contracting) za rok 2017 si ze sedmého ročníku soutěže odnáší Univerzita Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem (UJEP). Druhé místo obsadilo město Horní Slavkov a třetí příčka patří Psychiatrické nemocnici Bohnice. Byla udělena také dvě čestná ocenění: za projekt v českolipské nemocnici a Pardubickému kraji. Organizátorem soutěže je Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES).