Stonava na Karvinsku se nepříznivému demografickému vývoji postavila cílevědomou výstavbou nových bytů a zlepšováním kulturního a společenského zázemí.
Recenzovaný Beton patří ke kompozitním materiálům s výrazně rozdílnými pevnostmi v tlaku a tahu. Pevnost v tahu je obvykle pouze kolem 1/10 pevnosti v tlaku. Zvýšení pevnosti betonu v tahu je možné přidáním drátků do betonu. Článek se věnuje zkoušení a následnému stanovení tahové pevnosti drátkobetonu s podílem drátků 25, 50, 75 kg/m3. Testovaly se čtyři ucelené série, každá zkušební série zahrnovala více než 23 vzorků. V rámci testování bylo provedeno několik variant ohybových zkoušek. Jedná se o čtyři varianty, které se liší rozpětím (500 mm nebo 600 mm), vrubem (s vrubem, bez vrubu) a konfigurací zatížení (tříbodová, čtyřbodová zkouška). Prezentovány jsou také výsledky zkoušky krychelné a válcové pevnosti betonu v tlaku a pevnost v příčném tahu.
Lehký beton je oblíbeným stavebním materiálem. O tom, že jeho použití má na stavbě své opodstatnění svědčí jeho používání již ve starověkém Římě. Díky svým skvělým izolačním vlastnostem, nízké objemové hmotnosti, vysoké pevnosti a dlouhé trvanlivosti najde uplatnění na každé stavbě. Víte, kde všude vám může pomoci?
Recenzovaný Stavební a demoliční odpad je z velké části tvořen materiály na bázi cementu, které slouží jako surovina pro výrobu betonového recyklovaného kameniva. Článek se zabývá faktory ovlivňujícími vlastnosti recyklovaného betonového kameniva. Pro ověření propojenosti vlastností a faktorů byly testovány tři druhy a jedno přírodní kamenivo jako referenční vzorek.
Metoda aplikace hydroizolačních infuzních clon je v případě rekonstrukcí budov ideálním řešením. Jediným zásahem do struktury budovy je vytvoření horizontální linie vrtů v místě, kde je požadováno vytvoření clony, a tedy zamezení vzlínání vlhkosti. V rámci volby nejvhodnějšího postupu sanace musí být vybrán vhodný infuzní gel, u kterého dochází k maximální penetraci při vlhkosti daného materiálu. Testováním hydroizolačních infuzních gelů hledáme nejlepší řešení pro praxi.
Stavíte dům nebo plánujete rekonstrukci bytu? Líbí se Vám minimalistický design interiéru nebo exteriéru? Hledáte moderní vzhled pro budoucí koupelnu či fasádu? Chcete se zbavit čištění špinavých spár v koupelně? Chcete vědět, jak aplikovat betonovou stěrku svépomocí? Je Vaše odpověď aspoň jednou ANO, pak si určitě přečtěte následující řádky.
Na letošní veletrh FOR ARCH přichází společnost PRESBETON s další zajímavou novinkou, kterou je Městský mobiliář G-ROW. Navazuje tak na předchozí úspěšnou řadu mobiliáře H-E-X. Podobně jako řada H-E-X je nový systém určen do městského prostředí ulice, pěší zóny či náměstí, současně poslouží k vybavenosti firemních areálů či parků.
Systém stavebních komponentů Ytong vyniká svou požární odolností. Za zmínku stojí, že stejně příznivé vlastnosti v tomto ohledu mají i jeho „mladší příbuzní“ od téhož výrobce. U projektů, kde potřebujete vyhovět vysokým nárokům na akustiku či únosnost, lze sáhnout po akustické řadě Silka. Pro vnější a vnitřní zateplení budov výrobce vyvinul odolné minerální desky Multipor.
Při výběru fasádní omítky musíte být v dnešní době hodně ostražití a mít správné informace o tom, co vám obchodník nabízí. Na trhu je k dostání celá škála různých druhů fasádních omítek. Od vysoce kvalitních, až po ty méně kvalitní. Sami můžete vidět, že je kolem vás i spousty domů, které mají plíseň nebo „zelenou černou“ fasádu s řasou.
Portál TZB-info ve spolupráci s veletrhem For Arch pořádá již třetí ročník konference Požární bezpečnost staveb. Přednášky na téma bezpečnosti výškových staveb, větraných fasád, ETICS, panelových domů, sídlišť a požárního větrání připravují přední kapacity z oboru stavebnictví a požární bezpečnosti. Konference proběhne 20. září 2018 na veletrhu For Arch.
Zdařilá rekonstrukce bytového domu na Lidické třídě v Českých Budějovicích sklidila u místních lidí pozitivní odezvu. Při opravě klasicistní budovy byly použity výrobky Cemix, včetně nové fasádní omítky ActivCem vyztužené skelnými vlákny. Pro tuto unikátní omítku se napříč odbornou veřejností vžilo označení „dlouhovousá“.