Vedoucí výrobce tepelné techniky představil na mezinárodním veletrhu ISH současnost a své vize, jak být úspěšný i v příštích letech.
TZB-info, redakce
Absolvent Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze se zaměřením na silnoproudé aplikace. Od roku 1990 vedoucí odborný redaktor působící v oboru vytápění, větrání, přípravy teplé vody atp. Autor řady odborných a mnoha populárně technických článků.
Budoucnost tepelné techniky je, jak ukazuje společnost Bosch Thermotechnika, úzce propojena s všemi toky energií v budovách i jejich okolí. Základem jsou energeticky efektivní prvky, které musí být inteligentně řízeny s ohledem na činnost prvků ostatních. A to jak v rámci jednoho domu, tak i obce, města atp. Napomáhá k tomu zásadní přechod na elektrickou energii a decentralizace zdrojů.
Recenzovaný Četnost běžných nemocí i nemocí z povolání, pracovních úrazů není mezi odvětvími ekonomických činností rozdělena rovnoměrně. Stavebnictví přes často nestandardní podmínky na stavbách na tom není nejhůř. Připadá však na něj bohužel nejvíc pracovních úrazů končících smrtí, ale je to dáno i závažnými nehodami na silnicích.
Údaje z měřidel sloužích k rozúčtování nákladů za teplo mohou pomoci k odhalení nehospodárného provozu kotelny. Předpokladem jsou moderní měřidla umožňující dálkové odečty v minutových až čtvrthodinových intervalech a propracovaný systém jejich vyhodnocení přístupný zákazníkům v internetové aplikaci. Takový systém již prošel úspěšně testem. Je založen na využití měřidel, jejichž instalaci rozúčtování nákladů vyžaduje. Proto je investičně příznivý. Zákazníkům přináší trvalé sledování účinnosti kotelny.
Probíhající druhá vlna Kotlíkových dotací se blíží ke svému závěru a je připravována vlna třetí. Podmínky dotací a termín jejich vyhlášení významně ovlivňují činnost výrobců ale instalačních firem, a proto je každá informace cenná. Zajímavé informace poskytuje i v článku připojené srovnání podpořených druhů zdrojů tepla v první a druhé vlně.