Kdo má domácí elektrárnu s baterií a poskytne svou kapacitu na podpůrné služby, má elektřinu ze sítě zdarma a ještě si přivydělá. Bohužel ne v ČR.
Až 60 kilogramů zeleného vodíku za hodinu vyrobí vysokoteplotní elektrolyzér, který postaví konsorcium šesti firem v areálu rafinérie obnovitelných paliv v Rotterdamu. Jedním z realizátorů ambiciózního projektu s výkonem 2,6 MW je i společnost Sunfire, v níž Skupina ČEZ vlastní minoritní podíl přes Inven Capital. Na výstavbu elektrolyzéru přispěla Evropská unie částkou téměř sedm milionů eur.
Na co si dát pozor při pořizování střešní solární elektrárny? Fotovoltaické panely to kupodivu nejsou – jejich kvalita je bez ohledu na výrobce poměrně srovnatelná. Pokud si však pořídíte sestavu, která ukládá přebytky vyrobené energie do baterií, je naprosto klíčové zvolit správný střídač. Ten totiž ve výsledku rozhoduje o tom, jaká bude (nebo taky nebude) návratnost vaší investice. Je to takové specifikum České republiky.
Seminář se uskuteční 23. ledna 2020 na výstavě Infotherma 2020 v Ostravě. V prosinci 2019 byla vyrobena první baterie na bázi technologie HE3DA na nové výrobní lince společnosti Magna Energy Storage. Jaké bude mít technické parametry? Proč má hliníkový obal? A kdy budou nové baterie komerčně dostupné pro zákazníky?
Energie ze solárních panelů je dnes opravdu snadno dostupná. Málokdo ale ví, že si vyrobenou energii může ukládat, takže třeba v zimě šetří na elektřině díky solární energii z letního období. Jak to všechno funguje, jsme se zeptali produktového manažera ze společnosti Yello. Tento dodavatel energie působí na českém trhu od roku 2012 a nabízí řešení domácí fotovoltaiky se službou Férová baterie.