Kdo nestihl navštívit stánek Klastru Česká peleta na veletrhu FOR ARCH, může se podívat do naší expozice alespoň skrze video. Každoročně zde společně vystavují naši členové – výrobci dřevních pelet a briket i kotlů a kamen na jejich spalování.
18. září 2018 byly vyhlášeny změny účinné od 15. října 2018. Podporovány budou novostavby nízkoenergetických domů, zateplování svépomocí, fotovoltaické systémy v kombinaci s tepelným čerpadlem, výměny zdrojů tepla, které nebyly zapojeny do otopné soustavy. Současně se zateplením bude podporována instalace stínicí techniky.
Už 25 rokov GreMi KLIMA, s.r.o. ako licencovaný partner vyvíja a konštruuje kotle FALCON. Pôsobí v oblasti technológií na premenu energií z biomasy pochádzajúcej z poľnohospodárstva, spracovania drevného odpadu a lesníctva. Naše portfólio v tejto oblasti tvorí návrh a výroba kotlov na spracovanie biomasy s kapacitou výkonu od 170 kW do 2 500 kW.
Recenzovaný Při rozhodování o energetických investicích zpracovatelé často vycházejí ze jmenovitých údajů výrobců uvedených v technických listech zařízení, což vede po realizaci k velmi nepříjemným překvapením provozovatelů – spotřeba paliva je mnohdy významně vyšší, než předpokládalo posouzení. Zejména z pohledu menších tepelných zdrojů vede tento přístup k chybám a následným významným ekonomickým ztrátám.
Zkušeným majitelům peletových kotlů a kamen se vyplatí nakupovat pelety až po skončení topné sezony. Jarní ceny pelet jsou totiž každoročně až o 15 % nižší než v zimě. Nejvíc ušetří majitelé rodinných domů a chalup, kteří si vybudovali peletové silo dostatečně velké, aby naskladnili palivo na celou topnou sezónu.
Jednotlivé části moderní energetiky, jako jsou obnovitelné zdroje, akumulace energie, kombinovaná výroba elektřiny a tepla, elektromobilita nebo nastupující digitální řešení spojí Svaz moderní energetiky. Jeho cílem je otevřít prostor pro rozvoj nových technologií, které zvýší konkurenceschopnost domácí ekonomiky, zlepší životní prostředí a nabídnou prostor pro uplatnění inovací.
Recenzovaný Článok pojednáva o vplyve relatívnej vlhkosti bukového dreva, ktoré bolo uskladnené v rôznych podmienkach, na energetické a emisné parametre malého lokálneho zdroja tepla – krbovej vložky. Výsledky taktiež poukázali na fakt, že pre ideálny priebeh spaľovania drevného paliva v lokálnom kúrenisku je príliš nízka vlhkosť paliva nevyhovujúca.