Tepelná čerpadla vzduch-vzduch Panasonic Etherea jsou jarní novinkou v nabídce společnosti. Jejich předností je především vysoká výkonnost, skvělý systém čištění vzduchu a snadná instalace.
Provozovatel tepelného čerpadla využívajícího jako chladivo F-plyny, má povinnost zajistit u tepelného čerpadla pravidelnou kontrolu těsnosti chladicího okruhu. Provedení těchto prohlídek kontroluje Česká inspekce životního prostředí a v případě jejich neplnění, může uložit pokutu až do výše 2 mil. Kč. Podle stanoviska Ministerstva životního prostředí, zaslaného Asociaci pro využití tepelných čerpadel, se tato povinnost vztahuje i na majitele tepelných čerpadel v rodinných domech.
Tepelná čerpadla představují úsporné a šetrné zdroje energie pro vytápění. Technologie zaručující nízké provozní náklady na vytápění a ohřev teplé vody v současnosti, ale i v budoucnosti, se stále více dostávají do popředí zájmu zákazníků. Tepelná čerpadla Logatherm jsou jednou z možností, jak elegantně a účinně snížit svou spotřebu energie v různých typech budov.
Na výrobu tepelných čerpadel voda-voda se specializuje Josef Stuchlík, který vyrábí tepelná čerpadla Spirála konstruované přímo pro využití studniční vody. Funguje na principu otevřeného okruhu, kdy zdrojová voda protéká přímo výměníkem TČ, nepoužívá se externí výměník a tím pádem je energie zdroje využita maximálně.
Evropské směrnice a nařízení směrují společnost k vyššímu zájmu o energetickou spotřebu budov. Tato nařízení jsou většinou snadněji splnitelná u rodinných domků. U stále velkého počtu bytových domů, komerčních budov a budov veřejné obslužnosti je však nezbytné se nad jejich vysokou energetickou náročností i nadále zamýšlet.
S cílem reagovat na požadavky trhu, neustále zvyšovat kvalitu a dostupnost našich služeb, uvádíme s platností od března 2012 na český trh mimořádnou nabídku služeb "vše v jednom" - rozšířenou komplexní 5letou záruku na kondenzační kotle Vitodens, Vitocrossal a tepelná čerpadla Vitocal do 35 kW.
Úspora nákladů na topení a ohřev vody se odvíjí od volby typu a značky tepelného čerpadla. K nejúspornějším patří obecně tepelná čerpadla země-voda a voda-voda. Při použití těchto tepelných čerpadel je možné spotřebu tepelné energie pro vytápění a ohřev teplé vody ve srovnání s klasickými systémy na fosilní paliva snížit až o 80 %.
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) provedlo na počátku roku 2011 pravidelné statistické šetření, na jehož základě lze zpřesnit odhad o dodávce a instalaci tepelných čerpadel v roce 2010. Z dostupných informací vyplývá, že v roce 2010 bylo na český trh dodáno zhruba 6 564 tepelných čerpadel o celkovém výkonu cca 82 MW.
Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice, pod vedením svého ředitele Ing. Jana Cihláře, se rozhodlo vyměnit původní zdroj tepla a ohřevu teplé vody (kotlů na propan) a nahradit je tepelnými čerpadly a solárními systémy. Na zamýšlenou investici bylo vypsáno veřejné výběrové řízení.
Na domácí spotřebě energie se z téměř 85 % podílí vytápění a ohřev vody. Protože provozní náklady jsou nezanedbatelné a rok od roku vyšší, úspory energií zůstávají v centru našeho zájmu. Ze všech oblastí nás nejvíce láká využívání alternativních zdrojů energie. Důvody jsou především ekonomické - voda, země, slunce i vítr jsou a i nadále budou zdarma, na rozdíl od jiných zdrojů energie.
Tepelná čerpadla VZDUCH-VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností pro nízkoteplotní systémy, pouze pro vytápění nebo v sadě s externím zásobníkem i pro přípravu teplé vody. Pro náročné provozní podmínky varianta se vstřikováním chladiva a pro topnou vodu o teplotě až 60 °C. Splitové provedení s řadou výhod.
Článek popisuje metodiku experimentálního způsobu ověření výkonu tepelného čerpadla v provozním stavu. Konkrétně jde o typ tepelného čerpadla (TČ) vzduch-voda. TČ bylo sledováno v extrémních klimatických podmínkách a výsledné naměřené a vypočtené parametry byly porovnány s udávanými parametry výrobce.
Kontrola otopné soustavy běžného RD trvá asi 1 hod, hodnotí se 7 kritérií. Výsledkem je bodové ohodnocení, ze kterého je zřejmý vliv jednotlivých kritérií na celkovou efektivitu soustavy a barevně jsou znázorněny části otopné soustavy od optimální až po zvláště neefektivní. Postup hodnocení je v Příručce pro kontrolu tepelné soustavy.