logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Vysokoteplotní tepelná čerpadla SINCLAIR S-THERM+ se stala absolutním vítězem v soutěži TOP Energie 2013

Tepelná čerpadla vzduch-voda S-THERM+ prezentovaná na mezinárodní specializované výstavě INFOTHERMA 2013 získala ocenění v internetové soutěži TOP Energie 2013 „Energeticky úsporné bydlení“. Tepelná čerpadla S-THERM+ se v kategorii Alternativní zdroje umístila na 1. místě a zároveň se stala absolutním vítězem celé soutěže.

Logo TOP ENERGIE 2013

U příležitosti dvacátého ročníku výstavy Infotherma věnované vytápění, úsporám energie a smysluplnému využívání obnovitelných zdrojů byla vyhlášena internetová hlasovací soutěž TOP ENERGIE 2013, kterou ve spolupráci s agenturou Inforpres pořádalo vydavatelství Net Press Media. Soutěž TOP Energie 2013 probíhala na webovém portálu vydavatelství Net Press Media „Energeticky úsporné bydlení“ prostřednictvím hlasování čtenářů. Toto hlasování probíhalo v následujících čtyřech kategoriích: Vytápění, Úspory energií, Alternativní zdroje a Nízkoenergetická a pasivní výstavba.

Podle očekávání byla pro čtenáře nejatraktivnější kategorie Alternativní zdroje, kam byla zahrnuta i produktová skupina tepelných čerpadel. Na prvním místě se v této kategorii umístila vysokoteplotní tepelná čerpadla SINCLAIR S-THERM+ garantující výstup vody 65 °C při venkovní teplotě −10 °C od společnosti NEPA spol. s.r.o.

Do všech kategorií soutěže TOP ENERGIE 2013 bylo přihlášeno 73 výrobků, služeb a technologií, o jejichž pořadí od června do listopadu hlasovalo 8 805 návštěvníků stránek www.enuby.cz. Nejvíce čtenářů hlasovalo pro vysokoteplotní tepelné čerpadlo SINCLAIR S-THERM+, které se tak zároveň stalo absolutním vítězem soutěže.

státní zkušební ústav nepa sinclair

S-THERM+ tepelné čerpadlo vzduch-voda je speciálně vyvinuto pro podmínky středoevropského chladného klimatu, pracuje bezpečně i při −20 °C. Hlavní myšlenkou je vyřešit vytápění během chladné zimy a jara a chlazení v parném létě a teplém podzimu. Vysokoteplotní EVI SCROLL kompresor je vybaven vstřikováním páry do ekonomizéru. Zvýšená účinnost je dosažena podchlazením okruhu současně s vyšším tepelným výkonem. Tepelné čerpadlo S-THERM+ je vhodné pro rekonstrukce stávajících topných systémů v rodinných domech, protože dosahuje vysokých teplot vody na výstupu až 65 °C. Systému S-THERM+ byl autorizovanou zkušebnou naměřen výborný tepelný faktor 3,25 při záporných venkovních teplotách −7 °C, uživatelé se tak mohou těšit stálé tepelné pohodě a komfortu.