Nahlédněte do problematiky vytváření a konfigurace prototypů pro Modbusová zařízení v Domat IDE. Pro efektivní čtení a zápis dat je nezbytné vytvořit prototyp, který reprezentuje obraz proměnných zařízení v komunikačním kanálu.
Systémem řízeného větrání v bytové výstavbě zajišťujeme dodávku požadovaného množství vzduchu do obytných místností a současně odtah požadovaného množství vzduchu z technických místností (koupelny, WC, kuchyně apod.). Za tímto účelem musíme správně nastavit průtoky vzduchu do jednotlivých větví VZT rozvodu. Současně, aby větrací jednotka pracovala s maximální účinností, musíme zajistit rovnotlaký provoz (shodné množství přiváděného a odtahovaného vzduchu) za všech provozních stavů a povětrnostních podmínek. Toto se snadno řekne, ale už hůře provádí na reálné instalaci.
Stavba multifunkční arény za 763 milionů korun začala v srpnu 2021, autorem návrhu je architekt Tomáš Vymetálek. „Malšovický stadion je nabitý technologiemi a my jsme velmi hrdí, že je řídí právě systém Siemens Desigo s využitím vizualizační platformy Desigo CC,“ uvedl Jiří Tobolík, produktový manažer Desigo z divize Siemens Smart Infrastructure.
Uvažujete o rekonstrukci domu/bytu a chtěli byste společně s tím vyřešit efektivní větrání s minimální ztrátou tepla a s optimální vlhkosti? Tak právě pro vás jsme si připravili dnešní článek. Ukážeme vám, že právě rekonstrukce je skvělou příležitostí pro instalaci rekuperace a také jaký komfort díky ní získáte.
Již od roku 1955 se firma Airflow Development Limited věnuje problematice měření VZT parametrů spojenou s vývojem a výrobou profesionálních měřicích přístrojů. Po fúzi přístrojové divize se světovým lídrem TSI v roce 2005 vznikla nová generace přístrojů a sond, která zúročila více než 90 let zkušeností a praktických dovedností obou firem na světovém trhu měřicí techniky. Byl tak položen základ novému progresivnímu vývoji, díky němuž nyní firma Airflow přichází s novou, zcela revoluční řadou multifunkčních přístrojů řady TA500, vycházející z populárního modelu TA465. Pojďme si společně tyto nové přístroje přiblížit.
S měřením diferenčního tlaku vzduchu u vzduchotechnických zařízení se nejčastěji setkáváme při hlídání zanesení filtrů či chodu ventilátorů. Tam postačí dvoustavové měření a vyhodnocování pomocí diferenčních manostatů. U systémů s proměnným množstvím vzduchu (VAV) má ale vzduchotechnická jednotka obvykle za úkol udržovat konstatní tlak na přívodu, odtahu či mezi nimi. K tomu už je nutné spojité měření, k čemuž slouží čidla diferenčního tlaku. Při jejich montáži a uvádění do provozu je dobré dodržovat několik jednoduchých pravidel, která si připomeneme v následujícím textu.