logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Průmyslová vzduchotechnika
Archiv článků od 26.10.2001 do 3.3.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

3.3.2010
REMAK, a. s., Radek Pastorek

Ochrana životního prostředí, úspora přírodních zdrojů, snižování provozních nákladů, stoupající cena energií, to vše klade nemalé požadavky z pohledu úspory energií na řízení VZT zařízení. Příspěvek posuzuje možnost úspory energie při návrhu a zprovoznění řídicího systému a dále správné užívání v průběhu provozu zařízení.

24.8.2009
Ing. Jan Vidim, Domat Control Systems

Příspěvek představuje dvě realizace vzduchotechnických jednotek pro výrobní technologie s vysokými požadavky na přesnost regulace teploty a vlhkosti v prostoru a zároveň s energeticky úsporným řešením zdrojů.

24.3.2008
Prof. Ing. František Drkal, CSc.

Druhý díl řeší výchozí údaje pro dimenzování větrání prostor garáží s různými frekvencemi výjezdů vozidel. Zpřesňuje a upozorňuje na celou řadu okrajových podmínek, které je pro správný návrh nutné respektovat. Článek je určen odborné veřejnosti.

17.3.2008
Prof. Ing. František Drkal, CSc.

I díl tématu návrh větrání garáží se zabývá obecnými principy. Co mají obsahovat podklady a jak dimenzovat? Článek určen odborné veřejnosti z řad projektantů VZT, případně studentům vysokých škol.

3.12.2007
Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., Ing. Miloš Lain, ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí

Větrání, či klimatizace provozovny musí splnit hygienické předpisy ohledně teploty, vlhkosti a rychlosti proudění vzduchu aj. Návrh ovlivní přítomnost škodlivých látek, například plynů unikajících při svařování atp.

9.4.2007
Jan Schwarzer, ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí

Jedná se o druhé pokračování série článků zabývajících stanovením součinitelů místních odporů ve vzduchotechnice s využitím počítačové mechaniky tekutin (CFD). Předmětem textu je tvarovka S kus. Článek je určen odborníkům.

16.2.2007
Naděžda Lichte, Ing. Libor Novák

S rozmachem do nového roku se pustili němečtí pořadatelé veletrhu Chillventa, který se bude konat od 15. do 17. října 2008 ve veletržním centru Norimberk. Ten je na dobré cestě stát se jedním z hlavních mezinárodních specializovaných veletrhů odvětví chlazení, klimatizace a tepelných čerpadel.

4.12.2006
Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí

Jedním ze základních prvků prakticky každého větracího a klimatizačního systému je ventilátor. Základní informace o typech, rozdělení a charakteristikách jsou uvedeny v I. díle seriálu Prvky větracích a klimatizačních zařízení.

3.4.2006
Ing. Milan Bechyně

Daikin Europe N.V. představil na tiskové konferenci v Plzni třetí generaci své osvědčené řady klimatizačních systémů VRV - nově navržené VRV III. Jednotka spojuje výhody dřívějších osvědčených VRV systémů Daikin a je dále vybavena řadou vylepšení jako je nový design, snazší instalace a údržba, vyšší výkon a kontrola úniku chladiva.

5.12.2005
Ing. Olga Mikulová, Zdravotní ústav Praha

Článek přehledně shrnuje požadavky aktuálně platné legislativy ve formě četných vyhlášek a nařízení vlády na větrání vnitřních prostor. Autorka zároveň přidává svůj komentář a v případech, kdy si legislativní požadavky vzájemně odporují, současně pak i doporučení, jak v těchto případech postupovat.

24.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

O využívání solární energie, regulaci, trendech v otopných plochách, srovnání našich projektantů se světem, problematice prostředí v průmyslových objektech, chladicích stropech, NED, novém SW, výhodách kompletních dodávek a dalších zajímavostech si s námi povídali zástupci sponzorů konference Vytápění 2005 v Třeboni.

17.3.2005
Ing. Stanislav Toman, Projektová kancelář ÚT+VZT

Příspěvek navazuje na článek téhož autora, ve kterém byla řešena protipožární ochrana potrubních prostupů systémů vytápění, chlazení, vodovodu, kanalizace, plynovodu, požárního vodovodu atp. Prostupy vzduchotechnických potrubí jsou však poněkud složitější. Autor vysvětluje legislativní a normativní požadavky na ochranná protipožární zařízení. Podrobně uvádí možná technická řešení prostupů vzduchotechnických potrubí požárně dělicími konstrukcemi.

29.8.2002
Trigas Eger s.r.o., Petr Vágner

Převážná většina zákazníků chápe, že nejsou tak bohatí, aby si mohli kupovat levné věci, ale na druhou stranu je jim peněz velmi líto. To platí i při rozhodování o způsobu vytápění výrobních hal.

10.7.2002
CBH s.r.o., Ing. Petr Chrobák, Ing. Jaromír Malec

Pro zabezpečení výroby jemné mechaniky a optiky byl ve výrobním objektu spol. Lisovny plastických hmot s.r.o. ve Vrbně pod Pradědem rekonstruován provoz TPII. Ke splnění požadavků mikroklimatu na pracovištích a automatických montážních linkách byla výrobní hala včetně pomocných prostor a zázemí vybavena vzduchotechnickou soustavou s klimatizačními jednotkami pracující s 16 000 m3/hod.

25.6.2002
Prof. Ing. František Drkal, CSc.

Větrání plynových kotelen musí zajišovat tři základní požadavky: přívod spalovacího vzduchu, intenzitu větrání (kvalitu vnitřního vzduchu) a teplotu vzduchu uvnitř kotelny. Článek jasným, přehledným a vyčerpávajícím způsobem popisuje způsob návrhu větrání.

26.10.2001
Gernot H.M. Nunner, Ing. Jaroslav Kubík

U příležitosti kulatého jubilea trvání firmy se vždy trochu bilancuje. Například, které produkty jsou nebo byly úspěšné. Nejinak tomu nyní bylo u systému RHEINLAND, jehož vývoj a výroba trvá prakticky 40 let. Vzpomíná se na první zákazníky, na věrné zákazníky a na velké projekty.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.