Reklama
Průmyslová vzduchotechnika
Archiv článků od 26.10.2001 do 24.4.2005

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

24.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

O využívání solární energie, regulaci, trendech v otopných plochách, srovnání našich projektantů se světem, problematice prostředí v průmyslových objektech, chladicích stropech, NED, novém SW, výhodách kompletních dodávek a dalších zajímavostech si s námi povídali zástupci sponzorů konference Vytápění 2005 v Třeboni.

17.3.2005
Ing. Stanislav Toman, Projektová kancelář ÚT+VZT

Příspěvek navazuje na článek téhož autora, ve kterém byla řešena protipožární ochrana potrubních prostupů systémů vytápění, chlazení, vodovodu, kanalizace, plynovodu, požárního vodovodu atp. Prostupy vzduchotechnických potrubí jsou však poněkud složitější. Autor vysvětluje legislativní a normativní požadavky na ochranná protipožární zařízení. Podrobně uvádí možná technická řešení prostupů vzduchotechnických potrubí požárně dělicími konstrukcemi.

29.8.2002
Trigas Eger s.r.o., Petr Vágner

Převážná většina zákazníků chápe, že nejsou tak bohatí, aby si mohli kupovat levné věci, ale na druhou stranu je jim peněz velmi líto. To platí i při rozhodování o způsobu vytápění výrobních hal.

10.7.2002
CBH s.r.o., Ing. Petr Chrobák, Ing. Jaromír Malec

Pro zabezpečení výroby jemné mechaniky a optiky byl ve výrobním objektu spol. Lisovny plastických hmot s.r.o. ve Vrbně pod Pradědem rekonstruován provoz TPII. Ke splnění požadavků mikroklimatu na pracovištích a automatických montážních linkách byla výrobní hala včetně pomocných prostor a zázemí vybavena vzduchotechnickou soustavou s klimatizačními jednotkami pracující s 16 000 m3/hod.

25.6.2002
Prof. Ing. František Drkal, CSc.

Větrání plynových kotelen musí zajišovat tři základní požadavky: přívod spalovacího vzduchu, intenzitu větrání (kvalitu vnitřního vzduchu) a teplotu vzduchu uvnitř kotelny. Článek jasným, přehledným a vyčerpávajícím způsobem popisuje způsob návrhu větrání.

26.10.2001
Gernot H.M. Nunner, Ing. Jaroslav Kubík

U příležitosti kulatého jubilea trvání firmy se vždy trochu bilancuje. Například, které produkty jsou nebo byly úspěšné. Nejinak tomu nyní bylo u systému RHEINLAND, jehož vývoj a výroba trvá prakticky 40 let. Vzpomíná se na první zákazníky, na věrné zákazníky a na velké projekty.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama