Mít chytrou domácnost je v dnešní době, dá se říct, standardem. Důvodem, proč se chytrá domácnost stává populárnější, je komfort. Uživatel má možnost ovládat jednotlivé prvky v domácnosti pomocí sjednocené sítě v jednom uživatelském prostředí.
Technologie společnosti Siemens vyvinuté pro řízení průmyslových procesů se uplatňují i při pěstování rostlin – třeba v pražské společnosti GreeenTech. A nejde o nějaký technokratický horror, ale naopak o elegantní způsob, jímž je možné pohotově získávat čerstvé bylinky a zeleninu třeba v centru Prahy, v pouštním emirátu Dubaji a v budoucnu možná na lidmi osídlených základnách na Měsíci či na Marsu.
Prakticky každá z technologií v budovách dnes dostane svou řídicí jednotku, mikrokontroler či PLC. Je to potřeba, nemá smysl zaměstnávat lidi, aby chodili otáčet ventily, mačkat čudlíky a kontrolovat přístrojové desky, když tu práci zvládne automat. S velikostí budovy roste i zodpovědnost a náročnost řízení technologií. Čím větší projekt, tím více inteligence je třeba.
V mnoha plynových kotelnách bytových domů dožívají staré, zpravidla nekondenzační plynové kotle. Jak řešit modernizaci kotelny ukazuje příklad bytového domu z Velkého Meziříčí. Na základě zhodnocení více kritérií byly pro modernizaci vybrány dva stacionární kondenzační kotle Logano plus GB212-40. Vedle příznivého poměru mezi cenou a kvalitou kotlů tuto volbu ovlivnily i další skutečnosti.
Optimální hydraulická rovnováha a dokonalá regulace teploty jsou klíčem k maximalizaci účinnosti sítí vytápění a chlazení. To také znamená, že šetříte energii, peníze a zlepšujete pohodlí koncových uživatelů. Pro dosažení vašich cílů vyvinula společnost Danfoss novou řadu regulátorů diferenciálního tlaku a průtoku pro nejnáročnější aplikace dálkového vytápění a chlazení s názvem Virtus. Jsou určeny pro použití ve zdrojích energie, transportní síti, distribuční síti a předávací stanice odběratelů.