Systém HWAT v praxi znamená teplou vodu ihned a s úsporou. Pro majitele rodinných domů však přináší i řadu dalších nejen ekonomicky zajímavých benefitů.
Největší distributor zemního plynu v České republice společnost GasNet zvýší v období od 16. listopadu do 20. listopadu 2020 na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Nárazová odorizace se provádí každoročně vždy před zahájením hlavní topné sezóny, kdy je odběr plynu nejvyšší. V letošním roce probíhá odorizace ve stejném termínu na celém území Čech i Moravy. Výrazně intenzivnější zápach zemního plynu prověří kvalitu plynových rozvodů a umožní zjistit i nepatrné netěsnosti v domovních rozvodech nebo u plynových spotřebičů.
Téma vytápění a chlazení řeší každý developer – bez ohledu na to, jestli staví bytový dům, administrativní budovu nebo třeba hotel. Možností je mnoho a každá má své plusy i mínusy. V první řadě je potřeba zajistit uživatelům budovy celoroční teplotní komfort. Současně je však klíčové vejít se do rozpočtu, což může být složité. A podstatné je zohlednit i to, jak je která technologie náročná na provoz i spotřebu energií. Co kdyby ale existovalo řešení, které zvládne vše uvedené, a ještě něco navíc?
Pražské vývojářské studio Qest, které dlouhodobě implementuje moderní softwarová řešení pro významné klienty jako Česká spořitelna, Škoda, nebo Mall Group, se několik let věnuje vývoji platformy pro automatizaci, monitoring a vzdálené řízení budov. Na této platformě je postaven i produkt Qest Home, který je určen primárně pro rezidenční oblasti rodinných domů a bytů. Systém je možné použít i pro hotelové objekty.
Odborný Technická podpora neboli support je dnes nezbytnou součástí služeb souvisejících s prodejem výrobků, technologií pro vytápění včetně ostatních částí oblasti TZB. Má formu předprodejní, prodejní i následnou. Pro toho, kdo support potřebuje využít, jsou určeny v článku uvedené rady. Souběžně se však mohou poučit i firmy, které support zavádí nebo inspirovat ke změnám ty, které ho již mají zaveden.
V pražském Gymnáziu Na Pražačce probíhá pilotní projekt s inovativním osvětlením, které má studentům pomoci zlepšit zdraví i školní prospěch. Vliv nového osvětlení na žáky a pedagogy sleduje vědecký experiment, jehož výsledky vyhodnocuje Lenka Maierová z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze. Ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví se věnuje též projektům pro seniory, novorozence, osoby s psychickými potížemi, ale i všem osobám, které tráví většinu dne v budovách.
Aj napriek neustálej hrozbe vírusu SARS-CoV-2 stále pracujeme na projektoch mnohých kancelárií. Ako ovplyvní jeho ďalší vývoj našu prácu s interiérom budúcich kancelárií zatiaľ presne nevieme. Odhadujeme zníženie záujmu o koncept coworkingu a inú formu zdieľania kancelárií. Pravdepodobne budeme pracovať aj s väčším priestorom medzi jednotlivými pracovnými miestami.
Před 15 lety Danfoss AB¬QM vytvořil nový způsob hydronického vyvažování a regulace ve vytápěcích a chladicích soustavách (HVAC) zavedením tlakově nezávislých vyvažovacích a regulačních ventilů (PICV). Nyní pomocí AB¬QM 4.0 předefinujeme hodnotu PICV. Nástupce AB¬QM je navržen tak, aby představoval nesporně nejlepší PICV na trhu. Zjistěte, co jsme dokázali a jak vám to může pomoci při projektování vašich PICV.
Na půdě rektorátu ČVUT v Praze proběhlo setkání zástupců univerzity, Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a zástupců Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Řešily se mj. spolupráce při vývoji, výrobě a certifikování osobních ochranných a zdravotnických prostředků v době pandemie. Podrobněji se mluvilo o respirátoru RP95-M a ventilátoru CoroVent.
Jen dobře vyvážená soustava je zárukou správného přenosu tepla v každém okruhu a energeticky úsporného provozu. S běžnými rozdělovači vytápění může trvat hydronické vyvážení hodně dlouho, zvláště u velkých soustav. V případě renovací, kdy je řada parametrů soustavy neznámá, je situace ještě složitější. Rozdělovače podlahového vytápění s automatickou regulací průtoku, tzv. AFC® technologií, umožňující jednoduché uvedení do provozu a spolehlivé hydronické vyvážení, jsou pro tyto případy perfektním řešením.
Siemens Smart Infrastructure představuje nová čidla jemných prachových částic PM2.5, která jsou součástí produktové řady Symaro. Čidla měří koncentraci prachových částic a nečistot, včetně jemného písku, a přispívají tak k vytváření zdravého a produktivního vnitřního prostředí v budovách. Rychle a přesně předávají naměřené hodnoty do technologicky vyspělých řídicích systémů budov, které zajišťují komplexní monitorování a regulaci vnitřního prostředí.
Odborný Investiční a provozní náklady a skutečná životnost vnitřního vodovodu se významně promítají do skutečné ekonomiky objektu a jeho provozu. Chyby, které jsou s vnitřními vodovody spojeny, nás všechny zbytečně ochuzují, jen malé skupině generují práci. Je nutné změnit pohled na význam vnitřních vodovodů, zvláště když se to týká objektů spravovaných státem, obcemi nebo sloužících veřejnosti.