logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Přístupové systémy
Archiv článků od 12.9.2002 do 19.8.2011

Archiv recenzovaných článků

zpět

19.8.2011
JABLOTRON ALARMS a.s.

V dnešní době je těžké získat zakázku nebo vyhrát výběrové řízení. Své šance si můžete zlepšit i tím, že rozšíříte a zvýšíte úroveň nabízených služeb. Firma Jablotron Alarms a.s., česká jednička v oblasti zabezpečovací techniky, pro vás připravila kurz Elektronické zabezpečení budov, který je určen všem zájemcům o podnikání v tomto oboru.

2.9.2010

IPervoice je univerzální systém domovní komunikace, který umožňuje integrovat ovládání vstupu, technologické systémy (CCTV, zabezpečení a požární signalizaci) a mnoho dalších funkcí. Výzkum a technologický vývoj společnosti Urmet přináší řešení, které čeká, až ho objevíte: IPervoice.

17.5.2010
Siemens, s.r.o.

Siemens uvádí na trh novou verzi systému kontroly vstupu SiPass Entro. Uživatelsky příjemný a snadno rozšířitelný systém kontroly vstupu nabízí ve verzi MP6.5 řadu nových funkcí, které do něj byly implementovány na základě požadavků uživatelů z maloobchodního segmentu.

26.3.2010
Beta Control s.r.o.

Klíčovým slovem pro elektronická zařízení současnosti se stalo heslo multifunkčnost. Málokterý mobilní telefon dnes umí jenom telefonovat. Samozřejmostí se stala i funkce fotoaparátu, možnost natáčet video, surfovat po internetu či pouštět hudbu. Od výtahu primárně očekáváme, že bude přepravovat osoby mezi patry a jistě nás napadne otázka, zda může mít i výtah vícero použití.

9.12.2009
Eliška Franková, Betacontrol

V oblasti bytových domů a výtahů uvedených do provozu před rokem 1993 státem obchází stín strachu. Zejména kvůli krátícímu se času pro lhůtu na odstranění nejzávažnějších nedostatků tohoto technického zařízení, které objevila inspekční zpráva. Všude se mluví o bubákovi, který k nám přišel z Bruselu a kterého tady vlastně ani nikdo nechce.

28.9.2009
prof. Ing. Pavel Ripka, CSc.

Ve čtvrtek 17.9. proběhl na ČVUT v Praze zápis studentů do nového magisterského studijního program Inteligentní budovy (IB). I díky serveru TZB-info, který o tomto programu informoval, byl o tento náročný obor značný zájem - jen na elektrotechnickou fakultu (ČVUT-FEL) se přihlásilo 73 uchazečů, po absolvování přijímacího řízení ke studiu nastupuje 57 studentů.

22.12.2008
redakce

Budova Nordica Ostrava je podle výpočtu provedeného týmem prof. Kabele na katedře TZB stavební fakulty ČVUT v Praze pomocí NKN (národní kalkulační nástroj) o 30 % pod požadovanou hodnotou standardů, které jsou v ČR požadovány. Parametry pro certifikát Evropské komise Green Building, které budova splnila s rezervou, požadují minimálně 25 %.

15.5.2007
Siemens, s.r.o., Ing. Jiří Sedláček

Hotelové systémy jsou specializovanou podskupinou tzv. inteligentních řídicích systémů, nasazovaných v oblasti administrativních celků - inteligentních budov.

10.5.2007
Siemens, s.r.o.

Siemens patří mezi firmy, které majitelům hotelů nabízejí komplexní řešení pro řízení hotelových budov - ve svém portfoliu má dvě varianty inteligentních řídicích systémů. První varianta nese obchodní název Aladin a je koncipována jako uzavřené řešení přesně šité na míru standardizovaných hotelů a hotelových řetězců. Druhá varianta funguje na bázi řídicího systému Desigo Insight z produkce společnosti Siemens a představuje plně otevřený systém, který umožňuje volnou vazbu dalších systémů a více respektuje situaci na současném trhu v České republice.

17.3.2006
JUDr. Pavel Kocábek, JUDr. Tomáš Koníček

Stále progresivnější pronikání moderních elektronických technologií do všech oblastí našeho života se výrazně projevuje i u systémových řešení technicko-bezpečnostních funkcí budov. Jedná se o logické vyústění požadavků na vysoký komfort a bezpečnost při minimální provozní náročnosti a při respektování principu šetrnosti k životnímu prostředí.

28.7.2005
Siemens, s.r.o., divize Technologie budov, Jiří Hoskovec

Bezpečnostní systémy SiPass společnosti Siemens jsou určeny pro globální řízení přístupu, a to zejména k zajištění ochrany osob, majetku a informací. Zlepšení ochrany a bezpečnosti lidí i majetku je jeden ze základních požadavků dnešní doby.

29.11.2004
Ing. Josef Bojanovský, JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Inteligentní budovy jsou objekty s integrovaným managementem, tj. se sjednocenými systémy řízení (technika prostředí, komunikace, energetika), zabezpečení (kontrola přístupu, požární ochrana, bezpečnostní systém) a správy budovy (údržba, plánování, pronájem, inventář) včetně odpovídajících služeb (telefonní centrála, poštovní a kancelářské služby, úklid). Optimalizací těchto složek a vzájemných vazeb mezi nimi je zabezpečeno produktivní a nákladově efektivní prostředí. Článek obecně poukazuje na možnosti a potenciál využití systému "inteligentní budovy", je určen jako informativní pro projektanty a provozovatele budov.

1.11.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Nástup technologie řídících sítí LONWorks s komunikačním protokolem LonTalk, kterou uvedla na trh počátkem 90. let americká firma Echelon přináší zásadní změnu do koncepce řešení distribuovaných řídících systémů. Závěrečný díl seriálu přináší kromě popisu této nové technologie i prognózu vývoje systémů inteligentních budov do budoucna.

18.10.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

V řízení energetického hospodářství budov se pro dosažení úspor energie dají uplatnit i jednoduché principy. Jedním z nich je i fakt, že většina zařízení je výkonově dimenzována pro nejhorší možný případ - např. ventilátory VZT jednotek mohou být vypnuty na 10 minut každou hodinu, aniž by se to projevilo na kvalitě prostředí.

11.10.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Řídící systém umožňuje nasazení několika operátorských stanic rozmístěných podle požadavku uživatele objektu, (v literatuře pod označením BAS - Building Automation System), bývá zpravidla nejrozsáhlejším z automatizačních systémů budovy, zabezpečuje ovládání a monitorování stavu základního technologického zařízení budovy.

4.10.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Inteligentní budova - to je koncepce přístupu k řešení. Zatímco jednotlivé výrobky a technologie bývají rychle překonány modernějšími, koncepce vycházející z trvalých potřeb uživatelů i vlastníků zůstává.

12.9.2002
JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL, spol. s r.o.

Rok 1885 je rokem vzniku společnosti Johnson Controls. Jejím zakladatelem byl profesor Waren S. Johnson, vynálezce termostatu a humidistatu. Dnes koncern, se sídlem ve městě Milwaukee v USA, zaměstnává přibližně 70 000 zaměstnanců, což představuje 257 prodejních a servisních poboček po celém světě.


zpět
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.