Dosud aplikovaná bezpečnostní opatření sportovních stadionů využívají výstupy kamerových systémů a služeb bezpečnostní a pořadatelské služby pro vizuální kontrolu prostor. Nebezpečí však zpravidla přichází skrytě.
Zvyšující se nároky na bezpečnost se dnes promítají snad do všech oblastí našeho života. Mezi klíčové z nich patří zabezpečení budov proti neoprávněnému vstupu cizích osob. Může se jednat o veřejné budovy, jakými jsou školy, úřady nebo nemocnice, ale také privátní objekty, k nimž patří kupříkladu sportovní zařízení, firemní sídla nebo kancelářské komplexy.
Bezpečný domov je jedním z nejdůležitějších aspektů spokojeného života. Nestačí jen pohodlí nabízené moderními technologiemi, inteligentní dům musí být i ekonomicky, environmentálně a energeticky efektivní a musí zaručovat co nejvyšší bezpečí. Důležitou a dosud opomíjenou úlohou je bezpečnost dat, ale i v inteligentních domech přetrvává potřeba klasického zabezpečení majetku a osob.
Recenzovaný Vzhledem k tomu, že ČSN nejsou právními předpisy, má způsob jejich zezávaznění svá specifika a směrem k laické veřejnosti může být v „zaběhnutém“ obchodním pojetí lehce zneužitelný. V oblasti poplachových systémů je to o to významnější, neboť se jedná o oblast podnikání zaměřenou na ochranu majetku a osob.
Recenzovaný Obecně převládá stav, že toho, kdo nasazuje rozvody nebo zařízení, které nejsou požárně bezpečnostními, se právní předpisy o požární ochraně staveb netýkají. A to je velký omyl. Požární ochrana staveb se týká totiž obecně každého, kdo přijde se stavbou jakkoli do styku. Stejně tak bývá opomíjena ochrana před bleskem.
Recenzovaný S dodávkou poplachového systému, jako technického zařízení, už od prvotní myšlenky na jeho realizaci až do ukončení provozu případnou demontáží, nedílně souvisí psaná i nepsaná pravidla. Nejasnosti a otázky, které takovéto případy doprovázejí, si pokusíme vysvětlit – jak jinak než s využitím norem. A že nejsou povinně závazné? To je mylný názor založený na neznalosti principu tzv. „smluvního vztahu“.