Recenzovaný Článek pojednává o možnosti zvýšení ochrany staveb a kritické infrastruktury proti útoku třetí strany (výbuch, balistické ohrožení) volbou vhodného stavebního materiálu.
Hlavním tématem sedmého ročníku mezinárodní mezinárodní odborné konference pořádané Profesní komorou požární ochrany (PKPO) byla aplikace právních předpisů pro požární bezpečnost staveb, od požadavků stavebního práva po realizaci a užívání staveb. Akce se konala pod záštitotu ministryně pro místní rozvoj a ČKAIT.
V uplynulých letech se stala velmi používaným materiálem uhlíková ocel spojovaná lisováním. Instalace provedené v uvedeném materiálu mají mnoho výhod pro realizační firmu i investora. Společnost IVAR CS, spol. s r. o. je významným distributorem uvedeného materiálu, dodávaného pod označením IVAR.PRESS FITTING SYSTEM.
Budovy majú mnoho funkcií, zaisťujú pohodlie, ale predovšetkým musia byť bezpečné. Požiare budov však každoročne prinášajú obete a obrovské škody. Nepresné informácie týkajúce sa vlastností stavebných materiálov prispievajú k tragickým následkom. Je preto nevyhnutné oboznámiť sa s kritériami značenia stavebných výrobkov.
Požáry budov však každoročně přinášejí oběti a obrovské škody. Nepřesné informace týkající se vlastností stavebních materiálů přispívají k tragickým následkům. Je nevyhnutné znát kritéria značení stavebních výrobků. Můžeme tak poznat, jak se při požáru chová nehořlavá kamenná vlna a jiné izolační materiály.
Vplyvom sprísnenia požiadaviek na tepelnú ochranu od 1. januára 2013 dochádza k zvýšeniu hrúbky tepelnej izolácie, čoho dôsledkom je zmena požiadaviek na navrhovanie podľa STN 73 0802/Z2 a zhotovovanie tepelnoizolačných kontaktných systémov (STN 73 2901) triedy reakcie na oheň aspoň B-s1, d0 z hľadiska bezpečnosti v prípade požiaru.
Předmětem tohoto příspěvku je numerická analýza chování dřevobetonové kompozitní stropní konstrukce, tvořené vláknobetonovou deskou a dřevěnými nosníky z lepeného lamelového dřeva. Hlavním cílem je posoudit možnost využití vláknobetonové desky, která spolupůsobí s dřevěnými nosníky a pomocí modelů v programu Ansys vyšetřit její chování v zatížené stropní konstrukci.