logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Pasivní domy
Archiv článků od 14.3.2016 do 24.5.2016

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

24.5.2016
SINCLAIR Global Group, s.r.o.

Monoblokové jednotky SINCLAIR S-THERM jsou určeny především pro vytápění novostaveb s podlahovým vytápěním či nízkoteplotními radiátory, kde můžeme díky jednodušší instalaci mimo objekt ušetřit místo v technické místnosti, a tím i snížit hluk v interiéru.

24.5.2016
Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl a.s.

Cihly pro jednovrstvé zdivo s nadprůměrnými tepelněizolačními vlastnostmi společnost HELUZ uvedla na trh již v roce 2011 pod názvem Family 2in1. Tyto cihly je možné využít pro stavbu nízkoenergetických staveb bez dodatečného zateplení i s využitím dotací programu Nová zelená úsporám.

18.5.2016
Kalksandstein CZ s.r.o., vápenopískové cihly Zapf Daigfuss

Před úspěchem v podnikání stojí vždy fascinující idea! První závod na výrobu vápenopískových cihel v jižním Německu je toho důkazem. Firma Zapf Daigfuss není dnes jen nejstarším výrobcem vápenopískových cihel Kalksandstein na světě. Je to také lídr v inovacích.

18.5.2016
redakce

Spojení příjemného bydlení s minimálními provozními náklady a největšího koníčka, to je projekt ne jednoho, ale celkem devatenácti energeticky mimořádně úsporných rodinných domů lemujících golfové hřiště v Mladé Boleslavi. Domy byly vyprojektovány a zrealizovány kompletně v cihelném systému HELUZ.

17.5.2016
LIAPOR | Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

Základy hrají velkou roli v energetické náročnosti domu, i když si to většina stavebníků neuvědomuje. Při stavbě energeticky úsporného, nízkoenergetického i pasivního domu byste měli zvolit izolovanou základovou desku.

15.5.2016
Vlastimil Růžička, redakce

Mezinárodní konference Dřevostavby, kterou pořádá Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola ve Volyni, úspěšně zakončila svůj dvacátý ročník. Společně s osvědčenými partnery a již podruhé s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov (UCEEB) připravila zajímavou retrospektivu proměn staveb ze dřeva.

11.5.2016
Komíny - MESSY s.r.o.

Umístění komínu do nízkoenergetického domu, pasivního domu nebo dřevostavby klade na projektanta, dodavatele i montážní firmu tak specifické a unikátní nároky, že pro optimální výsledek doporučujeme individuální řešení.

10.5.2016
Ing. Jan Blažíček, redakce

Myšlenka na vytvoření konceptu domu, který by spotřebovával minimum energie, část z ní by si sám vyráběl a v případech, kdy by jí měl přebytek, by ji dokonce dodával do veřejné distribuční sítě, není nikterak nová. Nicméně reálných pokusů o přetavení nápadů do praxe zatím moc není.

20.4.2016
Zora Stupňánková

Při výběru oken vždy vyžadujeme dlouhou životnost, minimální nutnost údržby, nestojíme o kondenzaci vlhkosti ani další problémy. Při výběru oken do pasivních domů se mluví hlavně o součiniteli prostupu tepla oknem menším než 0,8 W/m2K, ale je to opravdu jediné kritérium, které se má sledovat? Na jaké další parametry se zaměřit?

18.4.2016
Ing. Juraj Hazucha

Recenzovaný Článek se zabývá efektivním řešením detailů pro pasivní a téměř nulové budovy, pro které jsou dle platné legislativy doporučená hygienická a energetická kritéria. U vybraných detailů jsou ukázány možnosti minimalizace vlivu tepelných mostů a vazeb, navíc s přihlédnutím na ekonomickou stránku řešení a praktickou proveditelnost.

16.4.2016
VELUX Česká republika, s.r.o.

Více než 50 studentů architektury se sešlo se zástupci společnosti VELUX na mezinárodní doprovodné akci soutěže Active House Award. Cílem akce bylo informovat studenty o podrobnostech zadání, vysvětlit jim principy aktivního domu a teorii doložit reálnými příklady.

8.4.2016
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V prvním ročníku ankety Pasivní dům roku vyhrál nepodsklepený zděný dům se sedlovou střechou. Obvodové stěny jsou z cihel Heluz family 50 2v1, vytápění a ohřev vody zajišťuje tepelné čerpadlo a solární kolektory od firmy Regulus. Okna s trojskly dodala společnost Slavona. Dům má měrnou potřebu tepla na vytápění 10 kWh/(m2a) a získal dotaci Nová zelená úsporám.

4.4.2016
Ing. Libor Hrubý, Centrum pasivního domu, z.s.

Budovy nemusí dýchat, ale lidé ano! Jednou ze základních vlastností dobrého bydlení by mělo být zajištění čerstvého vzduchu a průběžné odvádění vlhkosti z interiéru. To v době zateplených budov nezajistí mikroventilace oken ani nezáměrné netěsnosti v obálce, ale pouze promyšlený systém řízeného větrání.

28.3.2016
Ing. Libor Hrubý, Centrum pasivního domu, z.s.

Kvalitní čerstvý vzduch je pro život nepostradatelný, ať už v práci nebo doma. Zabezpečit větrání v pravidelných intervalech ale není jednoduché. Správně by se mělo větrat každé dvě hodiny po dobu 3 až 5 minut (i v noci!), ideálně dokořán otevřenými okny. Kdo ale doopravdy takto větrá?

21.3.2016
SLAVONA s.r.o.

Při výběru oken do pasivních domů se mluví hlavně o součiniteli prostupu tepla oknem menším než 0,8 W/m2K. Ale neměli bychom podcenit ani další vlastnosti, jako je minimální průvzdušnost či maximální vodotěsnost.

16.3.2016
Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl a.s.

Snad se již stalo zažitým pravidlem, že nezateplený sokl je synonymem pro vznik tepelného mostu a to je velký problém kvůli riziku vzniku plísní ve vnitřním koutu mezi podlahou a stěnou. Zároveň pro dosažení nízké energetické náročnosti budovy se pro minimalizaci tepelných ztrát používá velká tloušťka izolace do podlahy např. i 200 mm. Jak je to doopravdy?

14.3.2016
Ing. Libor Hrubý, Centrum pasivního domu, z.s.

Okna a dveře, kterým se technicky říká výplně stavebních otvorů, mají v budovách řadu funkcí. Asi není třeba zmiňovat, že slouží zejména pro osvětlení místností, ale v pasivním domě mají navíc ještě jednu roli. Zabezpečují dostatek slunečních zisků a působí jako solární radiátor. Proto musíte umět správně vybrat.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.