logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Obalové konstrukce nízkoenergetických staveb
Archiv článků od 11.11.2015 do 5.9.2016

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

5.9.2016
Ing. Jiří Labudek, Ph.D., Ing. Zdeněk Galda, Ph.D., Ing. Jiří Teslík, Ing. Daniela Štaffenová, PhD.

Recenzovaný Příspěvek se zabývá difuzními vlastnostmi desek OSB (Oriented Strand Board). Úprava difuzních vlastností OSB dává projektantovi možnost ovlivnit funkci, ale i trvanlivost obvodového pláště stavby na bázi dřeva během zimního období. Výhodou je využití standardních OSB desek s patřičnou úpravou, pro různé funkce v obvodovém plášti. Dle doporučení projektanta lze úpravy provést i ve fázi realizace stavby.

17.8.2016
Fermacell, James Hardie Europe GmbH, o.s.

Desky Powerpanel H2O jsou řešením pro mokré prostory, ale výborně se uplatní také při realizaci podhledů. Se stavebně technickým osvědčením pro desky Fermacell Powerpanel H2O pro exteriéry jsou však možné i úplně jiné aplikace: přístřešek pro automobil, stavba zahradního domku nebo dno nového bazénu – to vše je nyní možné provádět bez zábran metodou suché výstavby.

20.7.2016
ROCKWOOL, a.s.

Na počátku byla myšlenka vytvořit osobitou stavbu „Sedlákův statek aneb seskupení stodol“ v jedinečném prostředí v blízkosti barokního zámku a malebné stromové aleje. Dnes po roce a půl se zrodil v Chlumci nad Cidlinou netypický rodinný dům, na který jsou jeho majitelé Lubor Sedlák s rodinou náležitě pyšní.

28.6.2016
Fermacell, James Hardie Europe GmbH, o.s.

S moderními cementovláknitými deskami fermacell je možné realizovat suchou cestou velmi náročné, trvale odolné a bezpečné fasádní konstrukce. Navíc lze s nimi zrealizovat tvůrčí řešení, která by při jiném způsobu stavby nebyla možná. Dřevostavby se tak stávají perfektní alternativou k masivním konstrukcím.

24.5.2016
Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl a.s.

Cihly pro jednovrstvé zdivo s nadprůměrnými tepelněizolačními vlastnostmi společnost HELUZ uvedla na trh již v roce 2011 pod názvem Family 2in1. Tyto cihly je možné využít pro stavbu nízkoenergetických staveb bez dodatečného zateplení i s využitím dotací programu Nová zelená úsporám.

18.5.2016
redakce

Spojení příjemného bydlení s minimálními provozními náklady a největšího koníčka, to je projekt ne jednoho, ale celkem devatenácti energeticky mimořádně úsporných rodinných domů lemujících golfové hřiště v Mladé Boleslavi. Domy byly vyprojektovány a zrealizovány kompletně v cihelném systému HELUZ.

20.4.2016
Zora Stupňánková

Při výběru oken vždy vyžadujeme dlouhou životnost, minimální nutnost údržby, nestojíme o kondenzaci vlhkosti ani další problémy. Při výběru oken do pasivních domů se mluví hlavně o součiniteli prostupu tepla oknem menším než 0,8 W/m2K, ale je to opravdu jediné kritérium, které se má sledovat? Na jaké další parametry se zaměřit?

18.4.2016
Ing. Juraj Hazucha

Recenzovaný Článek se zabývá efektivním řešením detailů pro pasivní a téměř nulové budovy, pro které jsou dle platné legislativy doporučená hygienická a energetická kritéria. U vybraných detailů jsou ukázány možnosti minimalizace vlivu tepelných mostů a vazeb, navíc s přihlédnutím na ekonomickou stránku řešení a praktickou proveditelnost.

8.4.2016
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V prvním ročníku ankety Pasivní dům roku vyhrál nepodsklepený zděný dům se sedlovou střechou. Obvodové stěny jsou z cihel Heluz family 50 2v1, vytápění a ohřev vody zajišťuje tepelné čerpadlo a solární kolektory od firmy Regulus. Okna s trojskly dodala společnost Slavona. Dům má měrnou potřebu tepla na vytápění 10 kWh/(m2a) a získal dotaci Nová zelená úsporám.

4.4.2016
Ing. Libor Hrubý, Centrum pasivního domu, z.s.

Budovy nemusí dýchat, ale lidé ano! Jednou ze základních vlastností dobrého bydlení by mělo být zajištění čerstvého vzduchu a průběžné odvádění vlhkosti z interiéru. To v době zateplených budov nezajistí mikroventilace oken ani nezáměrné netěsnosti v obálce, ale pouze promyšlený systém řízeného větrání.

16.3.2016
Ing. Pavel Heinrich, HELUZ cihlářský průmysl a.s.

Snad se již stalo zažitým pravidlem, že nezateplený sokl je synonymem pro vznik tepelného mostu a to je velký problém kvůli riziku vzniku plísní ve vnitřním koutu mezi podlahou a stěnou. Zároveň pro dosažení nízké energetické náročnosti budovy se pro minimalizaci tepelných ztrát používá velká tloušťka izolace do podlahy např. i 200 mm. Jak je to doopravdy?

17.2.2016
HELUZ cihlářský průmysl a.s.

Odborná porota, složená ze tří zástupců Centra pasivního domu, zástupce Státního fondu životního prostředí České republiky a nezávislého odborného poradce vybrala deset finalistů. Porota vybrala 3 domy z cihel HELUZ Family. Hlasujte do 29. 2. 2016.

29.12.2015
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

Vytvoření vzduchotěsné vrstvy například v zateplených konstrukcích střech a dřevostaveb je stejně důležité jako jejich zateplení. Ve článku představujeme nový typ parobrzdy a difuzní fólie, které spolu s kabelovými manžetami doplňují vzduchotěsný systém Homeseal LDS s životností spojů padesát let.

13.11.2015
redakce podle tiskové zprávy

48 % lidí nezná pojem pasivní dům. O víkendu se do stovky z nich můžou zájemci zdarma podívat. Návštěvníci budou moci nahlédnout do desítek rodinných i bytových pasivních domů, škol a letos i pasivního domu pro seniory a pobavit se s jejich majiteli a provozovateli.

11.11.2015
POROTHERM DŮM Wienerberger

Nejste rodilí stavaři, technicky zdatní projektanti či precizní designéři, nemáte času nazbyt a nepatříte mezi výherce ve Sportce? I tak můžete mít luxusní dům dle Vašich představ. Stačí jediné, a to zúčastnit se výhodného programu POROTHERM DŮM Wienerberger. Vše ostatní již nechte na bedrech těm, kteří opravdu vědí, co dělají.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.