Konference nabídla mnoho zajímavého, např. o kogeneraci zplyňováním biomasy, využití šedých vod a jejich energie v budovách, koncept energeticky soběstačné obce, potenciál vodíkových technologií k vyrovnávání výkonu obnovitelných zdrojů energie.
Má smysl investovat do ochrany životního prostředí i v době ekonomické recese? Může trh sám vyřešit problémy životního prostředí? Má smysl zabývat se environmentálními problémy, které ovlivní až budoucí generace? Odpovídají účastníci konference Evropské asociace environmentálních ekonomů (EAERE), která probíhá do 30. června v Praze.
Střechy logistických hal v parcích PointPark Prague D1 a PointPark Prague D8 o celkové ploše 180 000 m2 jsme pokryli solárními panely schopnými vyprodukovat až 8,5 MW elektrické energie. Rozlehlé střechy jsou pro fotovoltaické elektrárny velmi vhodné a jsou mnohem ekologičtějším řešením než solární panely na zelené louce.
Kolébkou energetických družstev je Skandinávie. Družstevní princip v energetice využívá rovněž Německo, začíná se prosazovat v Austrálii, USA, Kanadě, ve Velké Británii a dalších zemích. V Dánsku bylo družstevní vlastnictví jedním z klíčových faktorů úspěšného rozvoje obnovitelné energie v této zemi.
V rámci 7. České fotovoltaické konference budou prezentovány výsledky měření při experimentálním požáru dvou malých fotovoltaických systémů na střeše budovy a doporučení pro případný hasební zásah. V České republice dosud k takovému požáru nedošlo.
Společnost Schüco, přední výrobce systémů pro opláštění budov a solárních technologií, rozšířila sortiment fasádních modulů se zabudovanou fotovoltaikou o exkluzivní novinku. Nová generace tenkovrstvých modulů Schüco pod označením ProSol TF+ přináší vylepšenou energetickou výkonnost i nový atraktivní vzhled.
Bylo by poctivé, kdyby Energetický regulační úřad zveřejnil svoji komunikaci v roce 2009 s premiérem Fischerem, ministrem průmyslu a obchodu Tošovským a předsedou hospodářského výboru sněmovny Vojířem. Z ní by vyplynulo, kdo nekonal a kdo tím de facto režíroval diskreditaci obnovitelných zdrojů energie.
Kolébkou energetických družstev je Skandinávie. Družstevní princip v energetice využívá rovněž Německo, začíná se prosazovat v Austrálii, USA, Kanadě, ve Velké Británii i jinde. V Dánsku bylo družstevní vlastnictví jedním z klíčových faktorů úspěšného rozvoje obnovitelné energie v této zemi. Energetická družstva jsou nejlepším způsobem propagace obnovitelných zdrojů energie a energetické soběstačnosti.