logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Elektromotory, pohony a stroje

16.5.2024Siemens, s.r.o.
Prototyp systému megawattového dobíjení (MCS) společnosti Siemens v rámci pilotního projektu úspěšně zrealizoval dobití o výkonu 1 MW. Nová technologie ukazuje potenciál ultravýkonného dobíjení pro dálkovou, nákladní a kamionovou dopravu. Použitý systém Siemens SICHARGE MCS je postaven na portfoliu produktů a řešení SICHARGE se speciálně přizpůsobeným výdejovým terminálem.
26.3.2024Siemens, s.r.o.
Siemens je významným světovým výrobcem dílů pro regulaci v oboru vytápění, větrání a klimatizace. Tento článek přináší přehled sortimentu ventilů, které jsou dodávány pod obchodní značkou Acvatix. Ke všem ventilům nabízíme též odpovídající pohony s napájením 230 V nebo 24 V se všemi obvyklými typy řídicího signálu.
I ve šrotu se skrývá poklad: Při ukončení provozu celých továren se z odpadů díky důsledné recyklaci stávají cenné zdroje pro pozdější využití. (© Surplex)
18.3.2024Surplex GmbH
18. březen je Světovým dnem recyklace, jehož smyslem je co nejdéle využívat odpad jako druhotný zdroj. Tento proces je rovněž označován jako cirkulární ekonomika. Co to má společného se stroji? Globálně propojený trh s použitými stroji funguje jako cirkulární ekonomika výrobních zdrojů, a přispívá tak k udržitelné budoucnosti.
Mobilní vodíková plnička H2Bot, foto © TZB-info
14.2.2024Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vodíkové autobusy nebo vysokozdvižné vozíky jsou relativně drahé, ale koupit se dají. Stejně tak samotný vodík. Ale zkoušeli jste k nim sehnat plničku? Vývojem vodíkových aplikací se zabývá firma Devinn v Jablonci nad Nisou.
1.1.2024Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Společnost Eaton, která se zabývá inteligentním řízením energie, oznámila úspěšné dokončení 18měsíčního výzkumného a vývojového projektu zaměřeného na vývoj vícefázového pohonu odolného proti poruchám, který umožňuje bezpečnější a udržitelnější provoz elektrických letadel s vertikálním vzletem a přistáním (eVTOL).
18.12.2023Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r.o.
Rostoucí zájem o kamery lze pozorovat i v oblasti automotive, konkrétně u provozovatelů například dobíjecích stanic. Integrované videoanalytické funkce, jimiž disponují například kamery od Konica Minolta, totiž umějí vyhodnotit případnou rostoucí teplotu akumulátorů elektromobilů nebo dobíjecích stojanů a dokážou tak zabránit jejich poškození, či dokonce vzniku požáru.
27.11.2023VAKUUM BOHEMIA s.r.o.
Společnost Monier, lídr ve výrobě střešních tašek, dosáhla díky implementaci šroubových vývěv Atlas Copco GHS VSD+ 50% úspory energie. Použití této inovativní vakuové technologie nejenže vedlo ke snížení spotřeby energie, ale také zajistilo klidnější pracovní prostředí díky tichému provozu.
17.11.2023DANFOSS, s. r. o.
Stavební stroje na celém světě vypouštějí ekvivalent emisí z celosvětového letectví, přičemž 50 % těchto emisí pochází pouze z rypadel. Podle nejnovějšího dokumentu společnosti Danfoss je k dosažení globálních klimatických cílů nezbytná okamžitá pozornost věnovaná možnostem snížení emisí z těžkých vozidel, jako jsou stavební stroje.
1.10.2023Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně
Na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně zahájily svůj provoz polygony fotovoltaiky a elektromobility. Studentům budou sloužit jako výuková laboratoř pro instalaci fotovoltaických střešních systémů a nabíječek elektromobilů.
30.8.2023redakce
Je pro nás ctí pozvat Vás na konferenci, která nesmí chybět v kalendáři žádného odborníka či nadšence zabývajícího se stavebnictvím a požární bezpečností. Na webu konference Požární bezpečnost staveb je již zveřejněn kompletní program akce. Přidejte se k nám, přihlaste se a do kalendářů si označte datum 21. září 2023.
17.8.2023Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Bezpečnost práce a bezpečnost strojních zařízení patří zajisté mezi stěžejní témata, která řeší každý výrobní podnik. Drtivá většina firem má dnes speciální programy pro prevenci a zajištění bezpečnosti svých zaměstnanců a strojního vybavení. Setkáváme se s různými formami od plakátů na stěnách, používání speciálního pracovního oblečení nebo školení až po přidání šestého S do zavedeného systému „5S“. To vychází z angličtiny a znamená “Safety“, tedy bezpečnost.
12.6.2023Mgr. Jiří Zilvar, redakce
TZB-info doporučuje Co znamená elektromobilita v roce 2023 pro lidi v paneláku? Abychom to zjistili, týden jsme v zimě dojížděli elektromobilem z bytu na sídlišti do kanceláře na druhém konci Prahy. A po skončení pracovního týdne jsme se sebrali a vyrazili na prodloužený víkend na hory. Nezmrzli jsme? Kolik času jsme strávili na nabíječkách? A kolik to celé stálo? Podívejte se na video.
7.5.2023Siemens, s.r.o.
Společnost Siemens zprovoznila výkonnou dobíjecí stanici Unity 90 o výkonu 90 kW s integrovaným bezdotykovým platebním terminálem. Jedná se o první tuzemskou veřejnou dobíjecí stanici s možností přímé platby přiložením bezkontaktní platební karty. Stanice se nachází před vlakovým nádražím ve Strakonicích, provozuje ji společnost E.ON Česká republika.
21.3.2023ChargeUp Services CZ s.r.o.
Elektrická požární signalizace, odvětrání a sprinklery tvoří kostru požární ochrany, kterou si v garážích vyžádají nové druhy pohonu vozidel. Větší rozměry parkovacích stání se pro elektromobily vyžadovat nebudou.
16.11.2022Ing. Petr Bohuslávek, redakce
TZB-info doporučuje Přinášíme Vám záznamy nejdůležitějších přednášek konference Požární bezpečnost staveb 2022, která se konala v září v Městské knihovně v Praze. Kromě bezpečnosti fotovoltaiky a baterií jsme hovořili o zkouškách požární odolnosti, autonomních hasicích dronech a rekonstrukcích Státní opery a Průmyslového paláce v Praze.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.