S problémem vlhkého a zasolené zdiva se setkává majitel nejen u starších objektů. Tato závada není jen estetickou záležitostí, proto je nutné začít problém, co nejdříve řešit. Je celá řada metod a technických prostředků, které Weber nabízí.
Bytový dům Pribina v Malackách je dobrá ukázka toho, jak by developeři měli přistupovat k výstavbě. Nejlépe tak, jakoby tam sami bydleli. Pětipodlažní bytový dům je jen pár minut chůze od centra města Malacky. Architektonické ztvárnění respektuje charakter okolní zástavby a zároveň oživuje ulici svěžím barevným akcentem. Kromě bytů se v přízemí domu nachází obchody a služby.
Společnost PRESBETON rozšířila svoji nabídku silničních obrubníků o speciální systém „Bezbariérové zastávkové obrubníky“. Jedná se o vylepšenou variantu mezinárodně známého kasselského obrubníku, která díky upravenému profilovému řešení umožňuje plynulý bezbariérový přechod mezi zastávkovým nástupištěm a nízkopodlažním dopravním prostředkem.
Jedním z projektů, který prověřil vhodnost a komplexnost materiálu Ytong pro stavbu pasivních rodinných domů je projekt dvojdomu v pasivním standardu v Brně–Slatině. Základním a nutným předpokladem výstavby v tomto vysokém standardu je nabídka systémových řešení, která vyloučí realizace staveb rizika vzniku tepelných mostů.
Mezinárodně uznávaná certifikace pasivního domu je skutečné ověření všech parametrů pasivního domu Passivhausinstitutem v Darmstadtu (PHI). Domy s touto mezinárodní certifikací stojí v ČR pouze dva. Oba domy byly postaveny z vápenopískových cihel Kalksandstein Zapf Daigfuss, jsou osazeny okny Internorm a kompaktními rekuperačními jednotkami dánské firmy Nilan.
Rolety a screenové clony bývají v českém prostředí vnímány spíše jako nadstandardní doplňky a málokdo myslí na jejich začlenění do projektu již při stavbě či rekonstrukci domu. Přitom nosné roletové a žaluziové překlady, do kterých lze následně osadit různé venkovní stínicí systémy, přinášejí budoucím uživatelům řadu výhod spočívající ve zvýšeném komfortu, úspoře i zabezpečení majetku.
Nové technologie vysoušení nosných konstrukcí pomocí vysokofrekvenčního elektromagnetického záření (EMW) značně urychují proces odstranění přebytečné vlhkosti. Tento článek popisuje známé fyzikální jevy, které se objevují v průběhu tohoto procesu, a srovnává nečastěji používané způsoby vysoušení budov.
Vápenopískové cihly se dají použít pro obvodové i vnitřní zdivo. V interiéru se dá užít jak pro nosné, tak výplňové dělicí stěny, a to především pro svou pevnost v tlaku a zvukově izolační vlastnosti. Pro výše uvedené vlastnosti jsou vápenopískové cihly ideálním materiálem také pro vyzdívání tepelněizolačních vícevrstvých obvodových stěn. Proto je společnost KM Beta jedním ze čtyř autorů prvního certifikovaného systému zděných sendvičových konstrukcí na domácím trhu, který nese obchodní značku SENDWIX.