Nenechte si ujít celostátní konferenci zaměřenou na využití BIM v praxi. Odborná celodenní akce "Autodesk BIM Konference" se koná 25. dubna 2017 v Masarykově koleji v Praze.
Navštivte s námi první certifikovaný aktivní dům na světě. Centennial Park Residence stojí na předměstí kanadského Toronta a minimálně půl roku od dokončení bude ve zkušebním provozu. Zároveň bude sloužit jako vzorový dům. Již nyní je jasné, že jeho ekologické parametry mu přinesou nezanedbatelné úspory energií.
Mnoho investorů, projektových manažerů, dodavatelů či stavbyvedoucích většinou řeší stejný problém – jak rychle a přehledně komunikovat mezi kanceláří a stavbou, případně s dalšími partnery (subdodavateli, zástupci investora apod.). Zpravidla se to neobejde bez vyplňování celé řady formulářů a protokolů. Ale existuje i efektivnější způsob, jak řídit stavbu a zbavit se nepřehledných archivů v papírové podobě.
Mezinárodní konference BIM World se bude konat 29. – 30. listopadu 2016 v Mnichově. V Německu se konference tohoto typu koná poprvé a navazuje tak na úspěšný loňský ročník v Paříži, který byl vůbec prvním v Evropě. Více než 70 vystavovatelů z celého světa během dvou dnů plných přednášek a workshopů představí novinky z oblasti digitálního plánování ve stavebnictví.
ARCHICAD v základní instalaci obsahuje prostředí, sloužící pro jednoduchou a rychlou simulaci energetické náročnosti objektu jakékoli velikosti. Díky této technologii je možné mít celý projekt pod kontrolou ve všech jeho fázích, od přípravné studie po finální dokumentaci a mít tak pod kontrolou jeho tepelně technické parametry.
Schopnost prosadit se v podnikání, a to platí pro jakýkoliv obor, je základní kámen úspěchu. Je víc než jasné, že v současnosti se bez inovací a moderních technologií neobejde žádné odvětví. A to platí dvojnásob pro stavebnictví. Dnes je kladen velký důraz na výrazné zjednodušení přípravy a realizaci projektů. Tím lze získat lepší přehled o budoucích nákladech. Ovšem k tomu nepostačí pouze software, jakkoliv kvalitní. Je potřeba najít ucelené řešení.
V první části tohoto článku jsme se zabývali klasifikací produkce, českými a zahraničními klasifikačními systémy a jejich významem a funkcí v BIM aplikacích. V této části bych rád čtenáři představil nástroje, již dnes dostupné pro nákladové funkce nad BIM modelem, a to nejprve zahraniční (je jich více) a posléze produkty či plány českých softwarových firem.
Jednoznačnou výhodou BIM projektování je efektivnější a rychlejší přenos informací mezi statikem a projektantem pozemních staveb a značná úspora času statika při modelování konstrukce. Další nespornou výhodou je návaznost na následné práce spojené s výkresovou dokumentací stavebně konstrukčních částí.