logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Audio

29.3.2024redakce
Robert Bicek, specialista na tepelnou techniku Bosch Termotechnika s.r.o., v podcastu hovoří o prakticky ukončeném přechodu z kotlů značky Junkers na kotle Bosch. Z původní, velmi široké nabídky kotlů Junkers, již zbývá nahradit jen pár typů kotlů.
15.2.2024redakce
Bivalence v tepelné technice znamená, že se vzájemně propojí dva různé zdroje a přitom se upřednostní využití toho, který je v daném případě výhodnější. To je hlavní myšlenka podcastu, který si můžete vyslechnout. Ing. Robert Bicek, specialista společnosti Bosch Termotechnika s.r.o. v něm vysvětluje, kdy je bivalence tepelného čerpadla a plynového kotle velmi výhodná a pro které případy by ji nedoporučil.
Ing. Michal Zálešák, Ph.D., produktový manažer pro chytré systémy a hospodaření s dešťovou vodou společnosti Pipelife
20.1.2024redakce
Důležitá je volba vhodné vegetace, která je velkou pomocí s hospodaření s dešťovou vodou, říká v podcastu Ing. Michal Zálešák, Ph.D. a zmiňuje, že do budoucna se struktura vhodné vegetace s ohledem na změnu klimatu změní.
7.12.2023redakce
Rostoucí urbanizace, nedostupnost zdrojů a změna klimatu výrazně ovlivňují požadavky na vodní hospodářství a je tedy stále větší potřeba zajistit efektivní, udržitelnou a spolehlivou vodní infrastrukturu nejen pro rostoucí města, ale i pro odlehlé a řídce obydlené regiony.
28.11.2023redakce
Účty za elektřinu jsou pro majitele domů mnohdy černou můrou a více než kdy dříve je tomu dnes, kdy ceny za energie dále stoupají. To vede nejen majitele domácností ale i firem a průmyslových budov k zamyšlení nad opatřeními, která by mohla vést k úspoře vynaložených prostředků za energie i ke snížení energetické závislosti. Poslechněte si rozhovor s Ing. Matějovským.
14.11.2023Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Jak probíhá mobilní skenování budov laserovou technologií a jak z mračna bodů vznikne digitální dvojče stavby, a to navíc ve fotografické kvalitě. Unikátní technologie využívající 3D street view a pro budoucí využití již existujících digitálních dvojčat také umělou inteligenci byla tématem rozhovoru s Ladislavem Čapkem, zakladatelem společnosti Intellmaps.
3.11.2023Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.
Směšovací uzly v systémech HVAC regulují teploty v jednotlivých zónách podle toho, kolik tepla je právě v dané části budovy potřeba. Volba optimálního systému směšování výrazně ovlivňuje provozní náklady, pohodlí a komplexní energetickou účinnost celého systému. Jednoduchost montáže a rychlost uvedení do provozu zásadně snižují investiční náklady.
19.10.2023redakce
Jak úspěšně stavět? Erik Štefanovič a Zbyněk Kovář ze společnosti DELTA Česká republika hovoří o krocích v průběhu náročného procesu výstavby, které investorovi pomohou.
13.10.2023Ing. Milan Bechyně, redakce TZB-info
Dekarbonizace je cesta, kterou musíme ujít. Je ale něco takového slučitelné s trhem? Musíme usilovat o 90% soběstačnost v energetice? Je ukončení výroby elektřiny z uhlí vize, ke které jakýkoliv prováděcí plán a nástroje chybí?
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.