Fronius Watpilot zaujal aktualizovaným designem a vyšším stupněm ochrany IP. K současnému hybridnímu střídači Fronius GEN24 Plus společnost představila jeho ekonomičtější variantu síťový střídač Fronius GEN24.
TZB-info doporučuje Elektrický akumulátor v kombinaci se spotovým tarifem a chytrým řízením umí ideálně využít proměnlivých cen elektřiny. Nakoupit elektřinu, když je levná a prodat nebo využít ji, když je drahá. A to jak v domácnosti, tak v kancelářské budově nebo v průmyslu. Takto lze při proměnlivých cenách významně ušetřit, nebo dokonce vydělat. Akumulátory s pokročilými funkcemi pro automatické spotové obchodování prodává česká firma AERS.
TZB-info doporučuje Co znamená elektromobilita v roce 2023 pro lidi v paneláku? Abychom to zjistili, týden jsme v zimě dojížděli elektromobilem z bytu na sídlišti do kanceláře na druhém konci Prahy. A po skončení pracovního týdne jsme se sebrali a vyrazili na prodloužený víkend na hory. Nezmrzli jsme? Kolik času jsme strávili na nabíječkách? A kolik to celé stálo? Podívejte se na video.
Wilopark, sídlo nadnárodní technologické skupiny Wilo je futuristickým průmyslovým komplexem a jedním z největších výrobních areálů v Severním Porýní-Vestfálsku i celém Německu. Wilo si zde vytvořilo základnu pro efektivnější výrobu, optimalizovaný tok materiálu a inteligentní logistiku. Park naplňuje koncept průmyslu 4.0, navíc vše v souladu s udržitelností a šetrností k okolnímu prostředí.
Konference, která proběhne 1. a 2. června 2023, je zaměřena nejen na aktuální legislativu a její vliv na aplikační praxi, ale hlavně na novinky v oblasti požární bezpečnosti, hašení v elektromobilitě, fotovoltaiku, problematiku projektování a chyby při realizaci, speciální stavby a pokusíme se pohlédnout do budoucnosti požární prevence. Druhý den konference bude zaměřen na prohlídku UCEEB (Univerzitního výzkumného centra ČVUT) v Buštěhradě.
Čekáte na schválení žádosti o připojení fotovoltaické elektrárny k distribuční soustavě, dokud nedojde k posílení její kapacity, a tudíž do ní nesmíte posílat žádné přetoky? Nebo si jen přejete tyto přebytky energie účelněji využívat? Pak si nechte zpracovat odborný návrh, v němž budou zohledněny dva základní faktory: optimální dimenzování výkonu fotovoltaické elektrárny a efektivní nakládání s jejími energetickými přebytky. Ty totiž můžete ukládat do baterií či akumulační nádrže, ohřívat s nimi vodu nebo je využít k provozu tepelného čerpadla. Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody, a její fotovoltaická divize DZD Solar popisují možné varianty akumulace přebytků energie do vody pomocí bojleru, elektrického topného tělesa nebo inovativního hybridního solárního úložiště.
Bude vodík vhodný pro vytápění nebo nebude? To je časté téma diskuzí jak mezi odborníky, tak laiky. Na jedné straně úvahy, řeči, na druhé straně funkční příklady. Příklady, které mají dokázat, že vodík je vhodný i pro vytápění. O tom, co se prokazatelně osvědčí, již nelze pochybovat. Proto jsou velmi důležité pilotní projekty. O některých z probíhajících informuje tento článek.
Domácí bateriové úložiště HES je chytré, na síti nezávislé, energetické řešení pro Vaši domácnost. Integrovaným systémem kontroly s adaptivní logikou lze kontrolovat a optimalizovat tok energie, maximalizovat míru energetické soběstačnosti Vaší domácnosti, a zároveň ukládat energii vyrobenou solárními panely.
Revitalizací školní budovy ze 70. let 20. století v Českobrodské ulici v Praze vznikl unikátní projekt vybavený fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm. O vytápění se starají tepelná čerpadla, dešťová voda ze zelených střech a zpevněných ploch se využívá pro zálivku zeleně. Přečištěná voda ze sprch a umyvadel slouží ke splachování. Kvalitní architektura společně s inteligentním systémem větrání, osvětlení a stínění se stará o kvalitní vnitřní prostředí. Autor projektu Jiří Tencar představil realizaci školy na konferenci Energetická náročnost budov 2022.