Větrací systém Schüco VentoTherm je určen pro integraci do hliníkových a plastových oken firmy Schüco. Montuje se do ideální pozice v horní části okna, kde za tichého chodu nasává vzduch z interiéru a přivádí ho k rekuperátoru.
Pravidelná kontrola řeší stav kotle a kouřovodu, jeho příslušenství, zabezpečení a regulace. Kromě technického stavu a údržby se kontrolují i dokumentace, provozní předpisy, návody a další dokumenty. Vyčísluje se celková účinnost kotle z výsledku měření, stanovuje se referenční resp. minimální účinnost kotle a navrhují se případná opatření.
Kontrola otopné soustavy běžného RD trvá asi 1 hod, hodnotí se 7 kritérií. Výsledkem je bodové ohodnocení, ze kterého je zřejmý vliv jednotlivých kritérií na celkovou efektivitu soustavy a barevně jsou znázorněny části otopné soustavy od optimální až po zvláště neefektivní. Postup hodnocení je v Příručce pro kontrolu tepelné soustavy.
Advance je decentralizovaná větrací jednotka s rekuperací tepla, která je instalována v obytných místnostech přímo na vnější obvodové zdi. Přiváděný čerstvý vzduch je veden přímo skrz zeď a prochází vysoce účinným výměníkem tepla. Větrací jednotka Advance je automaticky ovládaná prostřednictvím senzorů CO2 a vlhkosti.
Švédská stavební firma Energibo ve spolupráci s firmou Lindab představila koncept „Plus Energy House“ – nejmodernější systém energeticky a ekologicky pozitivního domu. Cílem bylo vytvořit dům, který splňuje pět klíčových kritérií: minimální spotřebu energie nebo dokonce vytváření jejího přebytku, nulovou údržbu, maximální využití inteligentních automatických řešení a nejnovějších technologií.
Jde o ukázkovou realizaci brownfieldu vzniklého z opuštěného areálu bývalé školy. Kromě základních parametrů pro pasivní domy vč. systémů řízeného větrání s rekuperací zde bude využit i systém hodnocení SBToolCZ, který klade důraz na kvalitu budov z hlediska spotřeby energie, materiálů, vody a záboru půdy při současném snížení dopadů provozu budov na životní prostředí a zdraví.
Společnost Multi-VAC spol. s r.o., prodejce výrobků pro vzduchotechniku se širokým sortimentem v oblasti úpravy vnitřního klimatu, se zaměřením na velkoobchodní činnost, nabízející vzduchotechnické komponenty i ucelená řešení se pro letošní 18. ročník pražského veletrhu Aqua-therm rozhodl vystavovat společně s firmou 2VV s.r.o.
Ušetřete za výrobu teplé vody. Ciat nabízí jednoduché řešení na využití odpadního tepla z větracích šachet bytových domů. Místo drahého ohřívání vody různými zdroji jej můžete ohřívat pomocí tepelného čerpadla rekuperujícího teplo, které dnes vypouštíte do okolí bez užitku. Jednotka Ecociat část tohoto tepla vrací v podobě teplé vody zpět do budovy.
Z důvodu stále se zvyšujících plateb za elektřinu nebo plyn Regulus doporučuje využívání úsporných zdrojů energie - tepelných čerpadel, solárních systémů a systému větrání s rekuperací tepla. Do rodinných domů jsou navrhovány kompaktní jednotky, které zajišťují vytápění v objektu a zároveň připravují teplou vodu pro domácnost.
WTT-Expo je jediný evropský veletrh pro průmyslové výměníky tepla, přenos tepla a chladicí techniku. Poprvé se letos uskuteční specializovaná expozice systémů vytápění hal a aktuálně např. optimální zpětné získávání tepla ze vzduchu odváděného z průmyslových hal, speciální výměníky i tepelná čerpadla.
V současnosti se stále více prosazují nízkoenergetické nebo pasivní domy. Jsou projektovány tak, aby nedocházelo k zbytečným únikům energií, a tím se stávají takřka vzduchotěsnými. Na jedné straně získáme úsporu za energii, ale na straně druhé zamezujeme přívodu čerstvého vzduchu infiltrací. V místnostech tak vznikají plísně a snadněji se množí mikroorganismy, bakterie a viry.
Zajištění dostatečné výměny vzduchu v budovách je jedním ze základních požadavků na jejich hygienické a zdravé prostředí. Budovy se utěsňují a přirozená výměna vzduchu klesá. Mnohdy až na n=0,05 až 0,15 h-1. Škvírové, mikro a mnohdy ani ručně zajišťované větrání nestačí. Hygienický požadavek v jiných státech EU je cca n=0,8 až 1,0 h-1.