logo TZB-info


Archiv článků od 22.9.2005 do 20.12.2017

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

20.12.2017
Luboš Putna, Giacomini Czech s.r.o., Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Moderní, energeticky úsporné systémy sálavých stropů pro chlazení umožňují využití ekologických výhod nízkoteplotních zdrojů tepla, přitom teplotně výše položených, než vyžadují konvenční technologie přenášející energii pouze přes proudící vzduch.

14.6.2017
Dennert Baustoffwelt GmbH&Co. KG

Existují různé možnosti, jak vyrobit stropy z betonu: ze staveništního betonu přímo na staveništi, nebo za dokonale příznivých podmínek v továrně. Masivní strop DX je možné rozšířit o topný a chladicí systém a o přípravu na větrání místnosti.

21.1.2017
Instalace Praha s.r.o. divize IP Term, Ing. Libor Bureš, Ing. Jan Rohlík

Systém chladících a topných stropů představuje komfortní a moderní systém chlazení a vytápění budov. Je určen zejména pro prostory s nejvyššími nároky na dosažení tepelné pohody. Pro svoje výborné vlastnosti byl použit na mnohých významných a zajímavých budovách. Jednou nejnovějších je rezidenční budova V TOWER.

24.6.2016
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Vytápění nebo chlazení budov často vyžaduje kompromisy: na jedné straně rostoucí ceny energií, na druhé straně rostoucí nároky na optimální vnitřní klima. Teplovodní stropní systémy Zehnder pro sálavé vytápění a chlazení představují komfortní a zároveň energeticky úsporné řešení.

3.9.2012
Ing. Jozef Bugáň

V současné době se klade značný důraz na úsporu energií a využívání obnovitelných zdrojů energie. Proto je velmi důležitý správný návrh topného / chladicího systému, který by měl zároveň zajistit příznivý tepelný stav vnitřního prostředí - tepelnou pohodu. V tomto příspěvku jsou prezentovány konstrukční systémy, skladby a možná řešení nízkoteplotního podlahového vytápění a vysokoteplotního stropního chlazení.

25.6.2012
Ing. Jozef Bugáň

V súčasnej dobe sa kladie veľmi veľký dôraz na úsporu energií a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Preto je veľmi dôležitý správny návrh vykurovacieho / chladiaceho systému, ktorý by mal zároveň zabezpečiť priaznivý tepelný stav vnútorného prostredia – tepelnú pohodu. V tomto príspevku sú prezentované konštrukčné systémy, skladby a možné riešenia nízkoteplotného podlahového vykurovania / a vysokoteplotného stropného chladenia.

13.6.2012
REHAU, s.r.o.

Trvale vysoká hladina hluku na pracovišti snižuje schopnost soustředit se, vyvolává stresové situace a může vést ke zdravotním problémům. Právě proto musí hrát při plánování pracovního prostředí rozhodující roli akustika a příjemná pokojová teplota.

22.8.2006
HENNLICH s.r.o., Ing. Dana Vágnerová

Firma HENNLICH INDUSTRIETECHNIK přichází s revolučním řešením pro tropická vedra - sálavým stropním chlazením. Na jakém principu toto chlazení pracuje, jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody a pro jaké konstrukce stropů lze chlazení použít?

1.5.2006
Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D.

Možnou alternativou úpravy stavu prostředí pro vytvoření optimálního tepelného komfortu osob v administrativních budovách, bez vysokých nároků na distribuci vzduchu, je klimatizace prostorů sálavými chladicími systémy. Mezi nejrozšířenější systémy tohoto typu patří zejména chladicí stropy.

22.9.2005
HENNLICH s.r.o., David Brychta, Ing. Petr Šubrt

Článek seznamuje s novým systémem velkoplošného systému chlazení a vytápění kapilárními rohožemi. Po informacích o výhodách oproti klasickým systémům, základních vlastnostech rohoží a způsobech navrhování systému popisují autoři výpočtové vztahy a příklad výpočtu potrubní sítě systému.


zpět na aktuální články
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2019, všechna práva vyhrazena.