logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Údržba budov

Foto © endostock, Fotolia.com
Recenzovaný Príspevok predstavuje pojem inžinierstvo údržby tak, ako ho chápe nová európska norma EN 17666:2022 Údržba — Inžinierstvo údržby — Požiadavky. Norma predstavuje inžinierstvo údržby ako oblasť, ktorá využíva kompetentnosti, metódy, techniky a nástroje na vývoj a podporu údržby s cieľom zaistiť, aby objekt (údržby) bol schopný vykonávať požadované funkcie bezpečným, udržateľným a nákladovo efektívnym spôsobom počas celého životného cyklu.
Nájemní bydlení je stále na vzestupu a predikce je taková, že tento trend bude ještě posilovat. Neroste jen poptávka, ale i nabídka nájemních bytů. To samozřejmě utváří vysoce konkurenční prostředí. Vyvstává tak otázka, jak vybavit nájemní byt, aby zaujal a zároveň byl udržitelný a funkční?
Biotické napadení fasády začíná nenápadně. Nejprve se objeví malá zelená nebo šedá skvrna, která se pomalu zvětšuje. Pokud se nezakročí, skvrna se rozroste a vytvoří tmavou mapu. Biotické napadení je způsobeno mikroorganismy, které jsou součástí přírody již po miliony let. Tyto mikroorganismy mohou napadnout i povrchy stavebních konstrukcí. Nejprve se na fasádě usídlí bakterie, následují řasy a nakonec plísně.
Údržba a správa technických zařízení hrají klíčovou roli v zajišťování plynulého provozu průmyslových, komerčních a obytných prostor. S rychlým vývojem technologií a zařízení se však i nároky na odborníky v oblasti údržby neustále zvyšují. Česká společnost pro údržbu (ČSPÚ) si je vědoma této skutečnosti a aktivně přispívá k profesnímu růstu tím, že nabízí vzdělávací programy, kurzy a semináře, které umožňují údržbářům získat nejnovější znalosti a dovednosti potřebné k úspěšnému výkonu své práce.
Dovolujeme si vás i vaše známé srdečně pozvat na tradiční mezinárodní odbornou konferenci Údržba 2023 , která se bude konat ve dnech 20. a 21. září. Tato prestižní událost představuje jedinečnou příležitost setkat se s vrcholovými odborníky v oblasti údržby a sdílet nové perspektivy na efektivní správu zařízení.
Je pro nás ctí pozvat Vás na konferenci, která nesmí chybět v kalendáři žádného odborníka či nadšence zabývajícího se stavebnictvím a požární bezpečností. Na webu konference Požární bezpečnost staveb je již zveřejněn kompletní program akce. Přidejte se k nám, přihlaste se a do kalendářů si označte datum 21. září 2023.
Zdroj: Dreamstime
Kovový mobiliář je zařízením do průmyslových provozů, nebo se jako kvalitní řešení umisťuje při rekonstrukci do veřejného prostoru a kolem novostaveb. Jaké nejběžnější komponenty lze instalovat pro základní zkvalitnění okolí budov?
Spolehlivým nástrojem v boji proti tvorbě řas a plísní na venkovních stěnách je pravidelná údržba. Majitel objektu by proto měl venkovní stěny domu pravidelně čistit a nejpozději po 10–15 letech renovovat jejich nátěr. Vlivem atmosférických jevů totiž postupně klesá voděodolnost fasádních povrchů. Díky tomu se fasáda rychleji znečišťuje a rovněž je více náchylná k napadení řasami a plísněmi.
Způsobů, jak ochránit zateplenou fasádu před vnějšími vlivy je více. Jeden z těch nejúčinnějších bychom vám rádi představili v tomto článku. Jedná se o unikátní transparentní nátěry AlgaClean, které dlouhodobě chrání povrchy fasád před působením mikroorganismů (řas, plísní, bakterií a virů) a tím zamezí znehodnocování fasád.
Společnost využila známé technologie, jako je RFID, k vývoji chytrých systémů, které dnes udávají trendy v digitální správě C-dílů. Reca je předním poskytovatelem automatizované péče a elektronického obchodování. Ať už jde o středně velké firmy nebo velké firmy – už to není jen o šroubech. Korona krize také dala digitalizaci nový impuls v tomto odvětví. Protože, ať už zamknete nebo ne, dodavatelský řetězec nesmí být nikdy přerušen.
Betonová podlaha je velmi odolná konstrukce, vhodná do vysoce zatížených prostor průmyslových objektů i například kancelářských budov nebo showroomů. Její nevýhoda je ale určitá nasákavost, tedy i náchylnost k zašpinění, které po čase lze jen velmi obtížně dočistit. Řešením je impregnace podlah materiálem OBTEGO.
Podomítkové konstrukce s nádržkami skrytými za stěnou pro závěsné toalety jsou dnes nejpoužívanější variantou. Proč se rozhodnout pro podomítkový modul? A jaké jsou výhody v porovnání s kombinačními klozety, jejichž součástí je keramická nádržka a jsou umístěné klasicky na zem? Lze na moduly instalovat i jiné zařizovací předměty?
Únik tepla představuje v prodejnách a výrobnách nepříjemnou záležitost zejména v době, kdy se teploty venku pohybují jen pár stupňů nad nulou a uvnitř musíme topit. Zabránit úniku tepla však lze i bez složitých stavebních úprav. Jednoduchým řešením jsou speciální závěsné fólie, které se umisťují do průchodů a vrat. Díky dobrým izolačním vlastnostem dokážou udržet teplo přesně tam, kde potřebujete.
Odborný TZB-info doporučuje Množící se výskyt „legionářské nemoci“ způsobené kmeny bakterií Legionella pneumophila ukazuje na podcenění rizika nejen na straně výroby teplé vody, ale především při její distribuci vnitřním vodovodem. A s čím veřejnost vůbec nepočítá, i při distribucí studené pitné vody.
Díky technologiím AlgaClean dokáže společnost PRAGOTHERM fasády, sochy a další povrchy z různých typů materiálů vyčistit a ošetřit ochranným samočistícím fotokatalytickým transparentním nátěrem s dlouhodobým efektem proti působení mikroorganismů.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.