Vedle teplovzdušné krbové vložky Romotop KV 025 LN s vedením spalin double spin nyní i verze KV 025 W 01 s dvojitým prosklením a KV 025 W 02 s trojitým zasklením a minimem tepelného záření pro nízkoenergetické a pasivní domy.
Vedle teplovzdušné krbové vložky Romotop KV 025 LN s vedením spalin double spin nyní i verze KV 025 W 01 s dvojitým prosklením a KV 025 W 02 s trojitým zasklením a minimem tepelného záření pro nízkoenergetické a pasivní domy.
Budova Ekologického centra v Klášterci u Vimperka je koncipována jako nízkoenergetická a je dobře zateplená. Disponuje i vlastní kořenovou čistírnou odpadních vod. Pro zajištění maximálně ekologického provozu s co nejnižší spotřebou energie a minimalizovanou zátěží pro životní prostředí byl vytvořen unikátní energetický systém.
Příkon, výkon, topný faktor, použitý kompresor, počet motohodin, teplotní spád, bivalentní bod… Dnes nebudeme psát o ničem takovém. Dnešní příspěvek si klade za cíl něco jiného než demonstraci a vysvětlování technických termínů. Podívejme se na subjektivní parametr, kterým je pojem komfortní vytápění ve vazbě na tepelná čerpadla, se zachováním pouze nutné odbornosti a zkušeností zákazníků.
Kotel THERM 45 KD získal jako první plynový kotel na českém trhu ekoznačku Ekologicky šetrný výrobek udělenou Ministerstvem životního prostředí. Teplovodní kondenzační kotel THERM 45 KD na zemní plyn splnil veškerá kritéria stanovená Technickou směrnicí Ministerstva životního prostředí 65-2011 pro kategorii Kotel na plynná paliva pro ústřední topení.
Ceny energií za posledních 10 let vzrostly o 60 %. Náklady na energie v domácnosti nemusí jen růst, naopak mohou významně poklesnout. To chce ukázat nový projekt Park Hloubětín. Developerská společnost JRD se dlouhodobě zaměřuje na nízkoenergetické bytové domy a nyní představuje největší energeticky pasivní bytový komplex v ČR, Park Hloubětín v Praze 9.
I u tohoto typu staveb je však potřeba dobře promyslet, jaký způsob vytápění zvolit tak, abychom co nejvíce ušetřili. Finančně a zároveň ekologicky nejvýhodnějším palivem pro vytápění nízkoenergetických domů je propan (LPG – zkapalněný ropný plyn). Především při dlouhodobém využívání LPG lze oproti jiným palivům ušetřit až několik tisíc korun ročně.
Především u staveb, jako jsou roubenky, sruby dřevostavby, ale i některé moderní interiéry, se objevují přání investorů na vybavení interiérů masivní dřevěnou podlahou. Pokud je záměrem stavebníka vytvořit komfortní bydlení s moderním topným systémem, vzejde často i požadavek na instalaci podlahového vytápění. Jeho kombinace s dřevěnou podlahou přináší několik drobných úskalí.
Domat Control System v srpnu 2012 úspěšně dokončil a předal poslední elektrárnu z celkové série 56 MWp, instalovaných od května 2011 do srpna 2012 ve 20 lokalitách v Bulharsku a Itálii. Pro všechny tyto elektrárny dodal Domat stejnosměrné rozvaděče včetně měření stringů a vyhodnocování provozu FVE.
Podívejte se sami! Na videu je ukázána instalace nádrže Columbus 3700 l u rodinného domu, na němž je z poloviny plochá a z poloviny sedlová střecha. Součástí instalace je příprava stavební jámy, podsyp nádrže, částečné napuštění vodou, zásyp a zhutnění. Dále je provedeno napojení přívodu vody, bezpečnostního přepadu a napojení čerpadla.
Stále extrémnější povětrnostní situace vyžadují komplexnější způsoby odvodňování. Společnost ACO vyvíjí systémová řešení, která působí oběma směry: Chrání lidi před vodou – a naopak. ACO Stormbrixx zapadá do systémového řetězce, kde je řešena každá kapka od jejího dopadu přes její zpracování až po její zpětné vypuštění.
Pro dnešní účely vytápění jsou krbové vložky a kamna s teplovodním výměníkem významným zdrojem vytápění u objektů s nízkou tepelnou ztrátou. Základním požadavkem pro to, aby vše fungovalo, je správný výběr. Na co je třeba dát si pozor při výběru teplovodních kamen, je podíl výkonu předaného spotřebičem do svého okolí a do topného média (otopné vody).
Některá tepelná čerpadla potřebují ke svému provozu akumulační nádoby, jiná ne. Proč tomu tak je? Akumulační nádoba představuje přitom nemalou investici, zabírá místo v domě a někdy i komplikuje topnou soustavu. Tímto tématem se bude zabývat následující článek.
Energeticky pasivní dům se solárními panely a elektrickým vytápěním představuje kompletní řešení budoucnosti. Článek představuje řešení potřeb energie v rodinném domě s použitím solárních panelů, elektrického podlahového vytápění DEVI, systémem ventilace Danfoss s rekuperací tepla a ústředním ovládáním DEVIlink™.
Výběr správného zdroje vytápění je v dnešní době nesnadný úkol. Proto bych Vám rád ukázal, na první pohled dražší, ale ekonomicky nejvýhodnější řešení. Jak už většina z Vás správně poznala, tento článek se bude týkat tepelných čerpadel. Nebojte se, nebude to "oblíbený" marketingový článek, kde se Vám nastíní pouze to, v čem je někdo dobrý, ale realita, která je podložena dlouhodobou zkušeností společnosti OCHSNER.
Stavíte, či rekonstruujete a potřebujete vyřešit teplou vodu? Váš stávající průtokový ohřívač už dosluhuje? Platíte za ohřev teplé vody vysoké sumy? Patříte mezi lidi, kteří mají rádi horkou koupel nebo sprchu? Chcete mít doma nejmodernější technologii, nebo se o ní něco dozvědět? Pokud Vaše odpověď aspoň na jednu otázku byla ano, pak je tento článek určen přesně pro Vás.
Úspora ukrytá v budovách představuje jeden z největších energetických zdrojů vůbec. Pro představu jsou to násobky energie, kterou by vyprodukovalo spálení veškerých evropských zásob uhlí. Tento prostý fakt a neustálý růst cen energií jsou také důvodem rozmachu nízkoenergetických domů, zateplování a modernizace staré zástavby.