Odborníci Státního fondu životního prostředí ČR na řadě bezplatných seminářů v různých městech poradí, jak získat příspěvek na úsporné bydlení.
Recenzovaný Článek se zabývá analýzou tepelné ztráty trubních rozvodů v modelu malé solární soustavy vytvořené v energetickém simulačním nástroji TRNSYS. Pozornost je věnována dopadu ztráty tepla potrubím na celkovou energetickou bilanci. Bylo zvoleno několik variant délky potrubí pro jeden typ soustavy. Výsledky uvedené v články názorně prezentují vliv různých délek potrubí na tepelné ztráty a následný dopad na energetickou bilanci sledované soustavy.
Nejen solární panely mohou vyrábět elektrickou energii, ale i jednoduchý rybník může být zdrojem trvale udržitelné energie. Zeptejte se na to ve firmě SolarPro. Rychle rostoucí podnik z Turnhoutu se vedle solárních panelů, tepelných čerpadel, bojlerů pro solární ohřev vody a kotlů na pelety začal nedávno také zaměřovat na získávání energie z rybníka ve valonském městě Aat.
Až do konce 90. let byla hlavní doménou použití trubek z random kopolymeru polypropylénu (PPR) oblast rozvodů teplé a studené vody v rodinných a bytových domech, případně veřejných a komerčních stavbách. Nové tisíciletí přineslo častější užití PPR trubek větších průměrů v centralizovaných rozvodech teplé i studené vody v kolektorech obytných bloků, v průmyslu, sportovních zařízeních i zemědělství.
Recenzovaný Metodika stanovení energeticky neutrálních, respektive energeticky nulových domů se na národních úrovních liší. Zájem o realizaci takových domů neovlivňuje jen metodika, ale i tržní poměry v oblasti přesouvání nadbytku produkce energie z jednoho objektu do druhého. Jde o ekonomicky nevýhodné výkupní ceny při dodávce do sítě. Pokud se stávající poměry v České republice nezmění, bude realizace energeticky nulových domů pro investory nezajímavá a potenciál snížení produkce CO2 nebude využit.
Klasické uzavírací armatury pro pitnou vodu jsou po desítky let založeny na stejném konstrukčním řešení – na principu šoupěte. DVGW dokládá ve své statistice škod, že hlavními faktory ovlivňujícím funkčnost uzavíracích armatur jsou stále funkční selhání, koroze a netěsnosti. Novou PE-armaturou FRIALOC jsou tyto problémy v uzavírací technice vyřešeny.
THERMO|SOLAR Žiar, s. r. o. odovzdal do užívania solárny systém na ohrev teplej vody v bytovom dome v Banskej Bystrici, v mestskej časti Sásová na Javorníckej ulici. Solárny systém tvorí 30 slnečných kolektorov TS 500 rozdelených do 3 polí po 10 kusov a dva zásobníky na teplú vodu, každý s objemom 2000 litrov a príslušenstvo.