Dokonalé začlenění radiátorů do koupelen a obytných prostor nabízí nová paleta barev od švýcarského výrobce Zehnder. Při jejich vývoji byly zohledněny dlouhodobé trendy v oblastech architektury a interiérového designu.
Interiéry ikonické budovy Vysoké školy chemicko-technologické v pražských Dejvicích od architekta Antonína Engela prošly v roce 2021 rekonstrukcí. Mimo jiné byla vyměněna také litinová otopná tělesa za moderní ocelové článkové radiátory Zehnder Charleston. Rozhovor na kameru o výběru vhodných radiátorů pro rekonstrukce historických budov nám poskytl obchodně-technický zástupce výrobce otopných těles Zehnder, pan Miroslav Váša.
Odborný První část článku popisuje reálné průběhy vytápění a spotřeby elektřiny sálavými panely dvou rodinných domů s odlišným přístupem k jejich užívání. V druhé části budou domy porovnány z pohledu parametrů svého vnitřního prostředí ve vazbě na měřenou spotřebu energie a jejich energetické náročnosti.
Jedny z variant elektrického vytápění jsou založeny na ohřevu vzduchu. A to buď ve zdroji tepla mimo vytápěný prostor s nutností instalovat rozvody vzduchu, což se většinou propojuje s činností řízeného větrání prostoru nebo přímo ve vytápěném prostoru bez potřeby instalovat rozvody ohřátého vzduchu.
Elektrické designové radiátory Zehnder pro koupelny zajišťují větší komfort pro uživatele. Přináší s sebou sníženou spotřebu energie, švýcarskou kvalitu i elegantní vzhled. Ten není nijak narušen ani u radiátorů pro elektrické nebo kombinované vytápění, neboť elektrické topné těleso je zcela skryté v radiátoru nebo opticky sladěné s jeho tvarem.