Příručka shrnuje základní doporučení k tomu, aby veřejné osvětlení nebylo zdrojem zbytečného světelného smogu.
O rekonstrukci osvětlení v malebném chrámu sv. Vavřince v Hodonínu, viz obr. 1, bylo rozhodnuto z důvodu celkového stavu starší elektroinstalace. Původní osvětlení už mělo své roky, bylo nedostatečné i neestetické. Investor, Římskokatolická farnost Hodonín, při té příležitosti ještě doplnil požadavek na úsporu energie.
Veškeré vnitřní prostředí je možné chránit před bakteriemi, plísněmi a viry včetně Covid-19 pomocí tzv. UVC germicidních svítidel a zářivkových trubic, působením hlubokého ultrafialového záření. Na rozdíl od chemických čistících prostředků určených k dezinfekci povrchů, UVC záření desinfikuje kromě povrchů i samotný vzduch v daném prostoru.
Veškeré vnitřní prostředí je možné chránit před bakteriemi, plísněmi a viry včetně COVID-19 pomocí tzv. UVC germicidních svítidel a zářivkových trubic díky hlubokému ultrafialovému záření, které tato svítidla vyzařují. Na rozdíl od chemických čistících prostředků určených k dezinfekci povrchů, záření UV-C dezinfikuje kromě povrchů i samotný vzduch v daném prostoru. Je tak ideálním pomocníkem do výrobních provozů nebo komerčních prostorů. Kromě přisazených svítidel jsou k dispozici také přenosné dezinfekční lampy a speciální dezinfekční box, které jsou vhodné pro B2C segment.
Díky solárním panelům Caterpillar se Zeppelin CZ stává dodavatelem hybridních energetických systémů, které k výrobě elektřiny kombinují fosilní paliva s obnovitelnými zdroji. K hladkému, správnému a spolehlivému fungování tyto hybridní systémy využívají řídicí jednotky úspěšné české firmy ComAp, která se prosadila v celosvětovém měřítku.
Recenzovaný Článek se zabývá problematikou vyhodnocení přípustnosti nástavby budovy z hlediska denního osvětlení vedle stojící budovy v situaci, kdy okno stávající hodnocené budovy kromě sousední nastavované budovy stíní také balkon a boční trakt samotné hodnocené budovy. Výsledky vyhodnocení jsou konfrontovány s ustanoveními normy ČSN 73 0580-1 a pražských stavebních předpisů.
V pražském Gymnáziu Na Pražačce probíhá pilotní projekt s inovativním osvětlením, které má studentům pomoci zlepšit zdraví i školní prospěch. Vliv nového osvětlení na žáky a pedagogy sleduje vědecký experiment, jehož výsledky vyhodnocuje Lenka Maierová z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze. Ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví se věnuje též projektům pro seniory, novorozence, osoby s psychickými potížemi, ale i všem osobám, které tráví většinu dne v budovách.