logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Koupelny a WC

Počet hygienických místností v domě nebo bytě stejně jako jejich vybavení by měl odpovídat standardu bydlení, rozloze obývaného prostoru a počtu osob v domácnosti.
Při navrhování dispozičního uspořádání zařizovacích předmětů v hygienických místnostech je nutné dodržet alespoň minimální vzdálenosti mezi jednotlivými zařizovacími předměty, vzdálenosti od stěn a dodržovat průchozí uličky.

Pokud se nejedná o prostory pro bydlení, počet a druh zařizovacích předmětů je určen druhem provozu. Požadavky na WC, pisoáry, sprchy, umyvadla a hygienické kabiny: Speciální požadavky jsou kladeny na koupelny pro handicapované.


Mohlo by vás zajímat


Na dokonalosti moderních sprchových žlábků se z velké části podílí precizní řemeslná práce. (foto: Viega)
17.3.2023Viega s.r.o.
Sprchové žlábky jsou nejenom designovou, ale i technickou záležitostí. Na jedné straně musí splňovat přísné požadavky investorů a architektů na materiálovou a barevnou kompozici, tvar, provedení a celkový design. A na straně druhé vyžadují přesné a správné usazení, napojení na odpad, důkladnou hydroizolaci i návaznost na kladečský plán. Zjednodušeně řečeno, žlábek musí nejenom dobře vypadat, ale i dokonale těsnit a spolehlivě fungovat.
16.3.2023Grohe ČR s.r.o.
Společnost GROHE, přední světová značka kompletních koupelnových řešení a kuchyňského vybavení, dnes představila sprchu GROHE Everstream s recyklací vody, která rozšíří nabídku koupelnových a kuchyňských produktů podporujících efektivní využívání vody a udržitelnost.
26.2.2023Grohe ČR s.r.o.
Když si pustíme vodu, máme tendenci zapomínat na její nenahraditelnou roli. A na to, že voda není nevyčerpatelným zdrojem. Proto se společnost GROHE, přední světový výrobce kompletních koupelnových řešení a kuchyňských baterií, rozhodla vodě věnovat svůj vůbec první GROHE X Summit s názvem „Caring for Water“, tedy péče o vodu. Ten se uskuteční ve dnech od 7. do 9. března 2023.
Umyvadlová mísa řady VAL
24.2.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Koupelny už dávno nefungují pouze jako praktický a chladný prostor bez duše. V posledních desetiletích se výrazně proměnily a dnes jsou oázou očisty, relaxace a vizuálním potěšením. O pokrok v koupelnovém designu se přitom nestarají pouze nové nápady a neotřelé návrhy. Rozhodují o něm také inovace, ať už v podobě vylepšených výrobních procesů nebo zcela nových materiálů. Takovým je i revoluční tenkostěnná keramika Saphirkeramik společnosti LAUFEN. Designérům otevřela zcela nevídané možnosti a postupně mění vzhled koupelen.
Obrázek 1 – Dvířka instalovaná proti sobě ve dvou stejných velikostech.
20.2.2023ZAVRZ s.r.o.
Revizní dvířka. Nutná součást instalačního jádra téměř každého vícepatrového domu. Mimo požadovaných kvalitních estetických vlastností, většinou je nechceme vidět, musí splňovat i celou řadu technických parametrů, jako například odolnost proti požáru. Vyvinout taková dvířka je náročná konstruktérská disciplína. Kvalitní dvířka s certifikací se vyrábí v české firmě Zavrz na jihu Čech.
18.2.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Na poli designu, ale i technologií nebo materiálů dochází k neustálému vývoji, který s sebou vždy přináší i nové trendy. A tak to, co bylo v kurzu loni, už nemusí platit v letošním roce. Jinak tomu není ani u koupelnového sortimentu. Jaké trendy ve světě koupelen můžeme pozorovat, jaké přetrvávají a jaké nově přináší rok 2023? Pět tipů připravila česká značka koupelnového vybavení JIKA.
2.2.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Téma úspory vody je stále aktuálnější a pozornost mu věnuje čím dál více z nás, ať už je důvodem ohleduplnost k přírodě, udržitelný životní styl nebo také šetrnost k domácímu rozpočtu. Průměrná denní spotřeba vody na osobu činí 130 litrů a značná část připadne na osobní hygienu. Vyplatí se proto hledat cesty, jak v koupelně a na toaletě nakládat s vodou šetrněji a efektivněji. Řešením jsou přitom nejen moderní technologie, ale uspořit můžete i bez velkých investic. Jak na to radí česká značka koupelnového vybavení JIKA.
31.12.2022LAUFEN CZ s.r.o.
Použití podomítkových modulů je velmi častou variantou při výstavbě nebo rekonstrukci koupelny. Moduly JIKA WC SYSTEM nabízejí uživatelský komfort, snadný úklid, několik variant montáže, výběr splachovacích tlačítek a v neposlední řadě možnost kombinace s jakýmkoli typem závěsného keramického klozetu.
Walk-in zástěna DIVERA, aluchrom, čiré sklo l Pevná stěna samostatná s krátkou otočnou stěnou v 90°
15.12.2022SanSwiss s.r.o.
Aktuálním trendem v designu pro moderní koupelny jsou praktické Walk-in zástěny, které vás ohromí jedinečným a originálním designem, širokým vstupem do sprchy a pohodlným sprchováním. Walk-in zástěny lze instalovat do rohu, volně do prostoru či jako vanové zástěny. Instalace je možná přímo na dlažbu či na sprchovou vaničku.
Výrobky Baumit řady Speed nacházejí využití také ve veřejných prostorech, kde je kladen velký důraz na rychlou realizaci nebo renovaci. Příkladem může být hala letištního terminálu.
13.12.2022Baumit, spol. s r.o.
V širokém produktovém spektru společnosti Baumit hrají významnou roli výrobky s označením Speed. Právě toto označení se logicky vztahuje ke zrychleným procesům při jejich zpracování, jejich předností je však mnohem více.
1.12.2022redakce
Podomítkové konstrukce s nádržkami skrytými za stěnou pro závěsné toalety jsou dnes nejpoužívanější variantou. Proč se rozhodnout pro podomítkový modul? A jaké jsou výhody v porovnání s kombinačními klozety, jejichž součástí je keramická nádržka a jsou umístěné klasicky na zem? Lze na moduly instalovat i jiné zařizovací předměty?
23.10.2022LAUFEN CZ s.r.o.
Vodovodní baterie sice jsou co do rozměru malé, ale zároveň velmi důležité součásti každé koupelny. Při správné volbě mohou zvýšit váš komfort, umocnit prožitek ze sprchování či koupání, pomoci šetřit vodu a chovat se udržitelně. Správně zvolené baterie vám zároveň budou dlouho sloužit. Česká značka koupelnového vybavení JIKA v letošním roce představuje novinku, baterie Pure, se kterými nešlápnete vedle.
15.10.2022Grohe ČR s.r.o.
Světový den mytí rukou letos připadá na 15. října. Co tento den v současné době znamená? Mytí rukou se za poslední dva roky změnilo – z obyčejné rutiny se stal jeden z nejdůležitějších aspektů každodenního života.
29.9.2022LAUFEN CZ s.r.o.
Od podomítkových modulů schovaných za stěnou, přes vany, sprchové kouty a umyvadla, až po zdánlivě malý, ale velmi důležitý detail, jakým jsou baterie. Realizace nové koupelny nebo rekonstrukce té stávající s sebou přináší celou řadu důležitých rozhodnutí. Co vše je potřeba zvážit a jak vypadá kompletní řešení pro koupelnu poradí značka Jika.
11.9.2022LAUFEN CZ s.r.o.
Koupelna je místem očisty a relaxace. Každý se v ní chce cítit uvolněně, bezpečně a zažívat pocit maximální čistoty. Právem jsou na ni kladeny vysoké nároky jak z hlediska dokonalé hygieny, tak jednoduchého úklidu. Chcete-li mít jistotu, že bakterie nemají ve vaší koupelně šanci, a zároveň netrávit úklidem příliš mnoho času, vsaďte na inovativní technologie a moderní materiály. Překvapí vás nečekaně snadnou údržbou i extrémní odolností.
20.8.2022Grohe ČR s.r.o.
Dejte v létě přednost sprchování. Sprcha vás příjemně povzbudí, sníží vaši vodní stopu a vy tak můžete ušetřit peníze v rodinném rozpočtu. Nahrazením jedné koupele pětiminutovou sprchou ušetříte 25 až 125 litrů vody.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.