logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Koupelny a WC

Počet hygienických místností v domě nebo bytě stejně jako jejich vybavení by měl odpovídat standardu bydlení, rozloze obývaného prostoru a počtu osob v domácnosti.
Při navrhování dispozičního uspořádání zařizovacích předmětů v hygienických místnostech je nutné dodržet alespoň minimální vzdálenosti mezi jednotlivými zařizovacími předměty, vzdálenosti od stěn a dodržovat průchozí uličky.

Pokud se nejedná o prostory pro bydlení, počet a druh zařizovacích předmětů je určen druhem provozu. Požadavky na WC, pisoáry, sprchy, umyvadla a hygienické kabiny: Speciální požadavky jsou kladeny na koupelny pro handicapované.


Mohlo by vás zajímat


Kolekce MEDA
22.4.2024LAUFEN CZ s.r.o.
Prémiová švýcarská značka LAUFEN neustále posouvá koupelnové trendy kupředu, a proto i tento rok představuje řadu designových a technologických novinek. Kolekce jsou ještě více inspirované přírodou, což se projevuje v jedinečných tvarech a zvolených prémiových materiálech. Designéři se zaměřili také na emoce, které koupelnový prostor vyvolává, nebo praktičnost při denním užívání. Podstatným aspektem jsou i technologie kladoucí důraz nejenom na perfektní provedení, větší udržitelnost, úspornost, ale i snazší instalaci sanitární keramiky.
Umyvadlová mísa Cubito Pure značky JIKA
18.4.2024LAUFEN CZ s.r.o.
Umyvadlo. To je nejen praktický pomocník pro vaše každodenní rituály v koupelně, ale při správném výběru může plnit také estetickou funkci a stát se nepřehlédnutelnou dominantou, která podtrhne design interiéru. Jak se zorientovat v široké nabídce a vybrat to pravé pro vaši koupelnu?
6.4.2024Grohe ČR s.r.o.
Mnoho lidí si neuvědomuje, že jejich vlastní domácnost nabízí velký potenciál úspor, například při spotřebě vody. Společnost GROHE, jedna z předních světových značek kompletních koupelnových řešení a kuchyňského vybavení, si dala za cíl vyvíjet řešení pro úsporu vody, která umožní každému přispět k úsilí o snížení spotřeby vody a elektrické energie. Tady je 5 praktických tipů, jak jednoduše v domácnosti snížit spotřebu vody díky maličkostem a nepřijít přitom o komfort.
Zboží potřebné pro instalaci sanitární keramiky JIKA
24.3.2024LAUFEN CZ s.r.o.
Společnost Laufen CZ, která na českém trhu zastupuje značky LAUFEN, JIKA a ROCA, spadá pod mateřskou společnost Roca Sanitario, S. A. Ta v roce 2021 navíc úspěšně převzala i firmu Sanitärtechnik Eisenberg GmbH, známého výrobce značky SANIT. Díky tomu může zákazníkům přinášet ještě širší portfolio řešení. Co vše v nabídce najdete a jaké jsou aktuální novinky?
22.3.2024SANITINO s.r.o.
Koupelna je místem očisty, jak však zajistit, aby místo samotné zůstalo čisté a hygienicky únosné? Moderní sanitární vybavení sází na kvalitní materiály a zejména inovativní technologie, jež zefektivňují samotný proces výroby a zároveň podporují jeho provoz.
25.2.2024Grohe ČR s.r.o.
Na největší světové každoroční designerské akci od 16. do 21. dubna předvede GROHE vybraný sortiment své prémiové značky GROHE SPA. Expozice vytvořená v prostorech Palazzo Reale bude opět založená na principu „aquatecture“, tedy spojení vody a architektury.
15.2.2024SCHELL GmbH & Co. KG
Ačkoliv tradiční německý výrobce stále inovuje a rozšiřuje na trhu sanity svoji nabídku, navždy zůstane neodmyslitelně spjatý s jedním konkrétním výrobkem – rohovým ventilem. Můžete si být prakticky jistí, že pokud vám jej domů přijde instalovat odborník, s největší pravděpodobností ponese právě název Schell.
15.1.2024Alcadrain s.r.o.
Ve stavebnictví není ničím novým. Miliony lidí žijících v panelových domech o tom jistě vědí své. Dnes se ale prefabrikace opět dostává do popředí a má smysl i tam, kde bychom ji před pár lety nehledali. Jak vypadá prefabrikace koupelen v současné době? Může být i prefabrikát jedinečný?
27.12.2023PhDr. Kryštof Drnek, Ph.D., Pražské vodovody a kanalizace, a.s.
V roce 2023 uplynulo 170 let od první písemné zmínky o moderních veřejných záchodcích v Praze. Problematika záchodků se do konce 19. století příliš nezměnila. Ačkoliv je všichni považovali za nezbytné a potřebné, nikdo se s nimi nechtěl zabývat, natož vedle nich bydlet.
23.12.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Nový rok se blíží a spolu s tím řada z nás přemýšlí nad předsevzetími, nad tím, co změnit a co dělat lépe. Stále více se přitom klade důraz na větší udržitelnost a šetrnost, a to ve všech ohledech – od nakupování, vlastních návyků, až po domácnost. Velmi úzce se přitom toto téma dotýká také koupelnového vybavení. Moderní technologie a kvalitní materiály mohou přispět k ohleduplnému přístupu a snížit plýtvání vodou i energiemi.
8.12.2023ASIO
Přemýšleli jste někdy, kolik vody spotřebujete denně na toaletě? A co, kdybychom to vztáhli na to, kolik denně vody vypijete? Ne? Spočítali jsme to za vás – je to až 10x více vody, než kolik jí vypijeme!
1.12.2023SANITINO s.r.o.
Výběr kuchyňské baterie je klíčovým rozhodnutím, které ovlivní jak funkčnost, tak celkový design vaší kuchyně. Jedná se o investici, která by měla vydržet řadu let, a proto je důležité věnovat tomuto rozhodnutí dostatečnou pozornost. V následujících odstavcích vám poskytneme užitečné tipy, jak vybrat tu nejlepší kuchyňskou baterii pro vaši domácnost.
25.11.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Baterie jsou dnes nepostradatelnou součástí koupelny nejenom z hlediska hygieny a funkčnosti, ale také designu. Přestože nejsou v koupelně dominantním prvkem jako sprcha nebo vana, významně podtrhují její celkové vyznění. I proto je jim v posledních letech věnována velká pozornost, díky čemuž se posunuly značně vpřed po technologické i vizuální stránce. Šetří vodu, spoří energie, dopřávají dokonalý zážitek ve sprše, k dostání jsou navíc v nejrůznějších tvarech a barvách.
23.11.2023Grohe ČR s.r.o.
Díky rozmanitým možnostem přizpůsobení umožňuje GROHE SPA architektům, designérům a projektantům vytvářet exkluzivní koupelnové koncepty šité na míru požadavkům svých klientů. Portfolio zahrnuje prémiové výrobky GROHE, které se vyznačují nejvyšší kvalitou, špičkovými technologiemi, bezkonkurenčně precizním zpracováním a atraktivním designem.
Odsávací urinál Golem s vnějším přívodem vody. Zdroj: JIKA
18.11.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Pro urinály existuje na trhu velké množství řešení, a to nás staví před zdánlivě nelehký úkol: jaký produkt zvolit? V následujícím článku se pokusíme vnést do věci trochu světla a pomoci vám vyznat se v typech urinálů a také v tom, kdy je vhodné jaký z nich použít.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.