logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Kotle, kamna, krby
Archiv článků od 11.7.2015 do 16.9.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

16.9.2015
OPOP, spol. s.r.o.

Peletové kotle jsou ekologickým a komfortním zdrojem vytápění. Navíc při pořízení peletového kotle bude možno získat dotaci z programu kotlíkové dotace, jež budou postupně vyhlášeny ve všech krajích ČR na přelomu 2015/2016. Kotle řady Biopel line budou dotovány ve výši až 127 500 Kč.

7.9.2015
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

U nově instalovaných parních kotlů s ekonomizéry se nabízí předehřev spalovacího vzduchu jako opatření na zvýšení účinnosti, pokud z procesních důvodů není možné zapojit kondenzační ekonomizér. Tento systém je ekonomicky výnosný pro výkony kotlů od cca 5 t/h. Návratnost investic se pohybuje zpravidla mezi 1,5 až 2 roky.

4.9.2015
S WHG s.r.o. - kotle Fröling pro ČR a SR

Plně automatický kotel FRÖLING T4 dokáže efektivně spalovat štěpku, piliny, hobliny i pelety. Nemusíte vlastnit les, pilu ani truhlárnu, abyste levně a bez starostí vytápěli svůj objekt nebo celý areál. Díky tomuto kotli postačí nakoupit dnes již volně dostupnou komoditu (štěpku, pelety,…) a ušetřit až 80 % nákladů na vytápění. Nebo využít vlastního odpadu z truhlárny.

29.8.2015
ENBRA, a.s.

Konec léta je nejvhodnějším obdobím pro kontrolu a údržbu termostatických hlavic u radiátorů ústředního topení. Málokdo ovšem ví, že je důležité nechat mimo topnou sezónu všechny termostatické ventily naplno otevřené. Drobná mechanika ventilu se totiž v opačném případě může během dlouhé letní nečinnosti poškodit. Správným výběrem hlavic s ochranou proti nadměrnému zdvihu kuželky lze možným potížím předejít.

24.8.2015
Cech topenářů a instalatérů ČR

Jaký bude postup při doprodeji „starých“ spotřebičů po zářijových změnách a jak se liší energetické štítky kotlů pro vytápění, kombinovaných kotlů a pro topné systémy obsahující solární systém, akumulační zásobník, regulaci a přídavný tepelný zdroj pro vytápění + ohřev teplé vody?

19.8.2015
ENBRA, a.s.

Moderní plynové kotle jsou úsporné a nabízejí téměř bezkonkurenční komfort ovládání i provozu. Na trhu najdete celou řadu plynových kotlů nejrůznějších výkonů a správný výběr kvalitního zařízení nemusí být úplně jednoduchý. Jaké otázky bychom si na prodejce měli připravit, až pro kotel vyrazíme? Zde je několik méně známých tipů přímo od odborníků.

15.8.2015
Ing. arch. Petr Brandejský, redakce

Kotle Benekov řady S umožňují firmě pracující s biomasou využít odpad z této biomasy při standardní produkci tak, že odpad s nulovou hodnotou se po zpracování stane hodnotným palivem, které ušetří majiteli stotisícové částky za nákup fosilního paliva - zemního plynu.

14.8.2015
BENEKOVterm s.r.o.

Na český trh bude od 1. 9. 2015 uveden nový model firmy BENEKOV, kotel B14. Unikátní konstrukce a pečlivě zvolená kombinace řídících prvků přesně odpovídá požadavkům dnešní doby. Kotel B14 vytváří nový trh pro automatické kotle na uhlí a otevírá možnost využívat tuto technologii na místech, kde to doposud nebylo technicky možné.

7.8.2015
VIESSMANN, spol. s r.o.

Od 26. 9. 2015 budou energetické štítky ErP povinné. Produktovými štítky budou topná zařízení, ohřívače vody a zásobníky vybaveny od výrobce. Při kombinaci zařízení budou muset tzv. systémový štítek vystavit odborné firmy. Video ukazuje, jak jim s tímto novým úkolem pomůže Viessmann.

29.7.2015
BENEKOVterm s.r.o.

Topení uhlím v automatickém režimu se stalo nejlevnějším způsobem vytápění rodinných domů, a proto zažívá velký boom. Ten je navíc podpořen subvencemi státu formou Prioritní osy 2 OPŽP, takzvaných kotlíkových dotací.

23.7.2015
ATMOS, JAROSLAV CANKAŘ a SYN

Firma ATMOS uvedla na trh nový produkt - pneumatickou dopravu pelet ATMOS APS 250. Kompaktní zařízení slouží k pohodlnému zásobování kotle peletami z velkého zásobníku umístěného mimo kotelnu.

22.7.2015
BENEKOVterm s.r.o.

Tradiční český výrobce automatických kotlů na tuhá paliva, firma BENEKOVterm s.r.o. uvádí na trh svoji novou vlajkovou loď, univerzální kotel na uhlí a dřevní pelety BENEKOV C 27. Nejnovější model, vyvíjený téměř dva roky, je v mnoha ohledech technicky nejlépe řešený kotel, který firma za posledních 25 let uvedla na trh a optimálně zapadá do celkového konceptu ENERGETICKY ÚSPORNÉ KOTELNY.

20.7.2015
HOTJET CZ, s. r. o., Milan Hintz, Jan Píza

Až 85% dotaci z maximální částky 150 tisíc Kč bude možné získat na výměnu starého kotle na pevná paliva za tepelné čerpadlo, a tzv. mikro-energetická opatření. Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo základní rámec podmínek nových kotlíkových dotací, které budou hrazeny z evropských fondů. Lze očekávat, že některé kraje zveřejní výzvy pro občany ještě letos na podzim.

17.7.2015
Ing. Vladimír Stupavský, Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V Jihomoravském kraji nedaleko dálnice D1 se nachází obec Zálesná Zhoř s osvíceným panem starostou, který se již před několika lety rozhodl pomoci místním obyvatelům i životnímu prostředí. Starosta Petr Žák a zastupitelstvo připravili vlastní obecní dotaci pro výměnu nevyhovujících kotlů na tuhá paliva za automatické kotle vyšší emisní třídy.

17.7.2015
FLAMEN, s.r.o.

V nízkoenergetických domech je častým problémem příliš velké množství tepla vytvořené krbovou vložkou. FLAMEN umí tento problém řešit a umožňuje zákazníkům mít krbovou vložku i ve velmi dobře izolovaných domech.

16.7.2015
Mgr. Jiří Zilvar, Ing. Vladimír Stupavský, redakce

Ministerstvo životního prostředí spravuje celorepublikové Kotlíkové dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí – opatření 2.1, kde mohou peníze z evropských fondů využít přímo občané. Dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní kotle na biomasu, uhlí nebo jejich kombinaci, za tepelné čerpadlo, plynový kotel nebo solární systém.

13.7.2015
Ing. Jan Koloničný, Ph.D., Ing. Lubomír Martiník, Ing. David Kupka, Ph.D., VŠB- Technická univerzita Ostrava, Výzkumné energetické centrum

Kondenzační kotle menších výkonů se téměř výhradně uplatňují jen v oblasti spalování plynných a kapalných paliv, jež se vyznačují poměrně vysokou čistotou spalin. V případě biomasy se tento typ kotle nejčastěji používá ke spalování pelet, které mají velmi nízkou vlhkost (zpravidla do 5 % hmotnosti). Kondenzační kotle menších výkonů na spalování biomasy s vyšším podílem vlhkosti, jakou je například štěpka, se dosud na trhu nevyskytují.

Od září 2015 jen kondenzační kotle
11.7.2015
ABF, a.s.

Od konce září si budou muset lidé při nákupu nového plynového kotle sáhnout hlouběji do kapsy. Levnější, nekondenzační varianta kotle bude zakázána evropskou směrnicí a kondenzační kotle jsou dražší, a navíc jsou při jejich instalaci nutné nákladnější stavební úpravy.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.