Dokonalá sanace plynového kotle po jeho zatopení povodňovou vodou bude dražší než kotel nový a bez komplexní záruky na celý kotel. Po sanaci může být kotel značně nespolehlivý. Většina servisních techniků proto sanace odmítá.
Výrobky Vitoset Aqua od společnosti Viessmann chrání vodovodní potrubí a zařízení využívající vodu, jako jsou kotle, zásobníky teplé vody a domácí spotřebiče (včetně praček, myček nádobí, kávovarů a tlakových hrnců) před usazováním vodního kamene zapříčiněného tvrdou vodou. Tím se prodlužuje jejich životnost a výrazně se snižuje pravděpodobnost nákladných oprav. Příjemným vedlejším účinkem je jednodušší čištění sanitárních zařízení.
Od letošního září si nesmíte zatopit v žádném starém kotli na pevná paliva, který spadá do 1. nebo 2. emisní třídy. Přitom je jich v provozu ještě 150 000. Ministr životního prostředí Petr Hladík potvrdil, že termín platí a pokuta může dosáhnout až 50 000 Kč. Jak budou probíhat kontroly? A proč Češi na výměny kašlou?
Rozhovor s Ing. Václavem Dědičem na téma čerpadlové skupiny Barberi pro plynové kotle. Zásadní výhodou je jejich variabilita. Umožňují řešit jak směšované okruhy, tak i nesměšované. Tedy variabilita nejen co do technické složitosti, ale i tvarového řešení pro vestavbu do stěny, na stěnu, do různě omezených prostorů, třeba i „hlavou dolů“ atp.
Vytápění dřevěnými peletami je levnější než elektřina, plyn i tepelné čerpadlo. Aktuálně lze pelety pořídit již pod 8 Kč za kilo a cena dále klesá. Dlouhodobě jsou ceny pelet v Česku hodně stabilní, jen krizový rok 2022 přinesl nečekaný výkyv kvůli energetické krizi a válce na Ukrajině. Předtím se cena pelet držela 10 let na úrovni 5–7 Kč za kilo.