Indikativní ceny plynu pomáhají spotřebitelům zorientovat se v cenách plynu, zda cena plynu je nebo již není pro spotřebitele výhodná. Indikativní ceny mají také trochu působit na obchodníky, aby své nabídky přizpůsobili burzovním cenám.
Krátkodobé trhy s elektřinou a plynem organizované OTE zažívají v roce 2019 významný nárůst uzavřených obchodů. Operátora trhu těší zájem obchodníků o obchodování na jím provozovaných platformách, nemalou zásluhu na tomto nárůstu má i úspěšná integrace vnitrodenního trhu s elektřinou v závěru listopadu tohoto roku.
Konec roku je tu a s ním zpravidla dochází i ke změnám ceny elektřiny či plynu. Proto bychom hned na začátku ledna neměli zapomenout ani na kontrolu elektroměru a plynoměru. Nahlášení jejich stavů totiž pomůže přesnějšímu rozúčtovaní spotřeby za nové a staré ceny. Navíc, na samoodečet je dobré myslet i v průběhu roku. Díky němu tak můžete mít svou spotřebu lépe pod kontrolou.
Pokud dokončujete nový dům, bývá zavedení energií jednou z prvních starostí. Jak na to a jak při tom co nejvíc ušetřit? Nezapomeňte, že dodavatele energií si můžete vybrat sami. To samozřejmě platí i v případě, že se stěhujete do bytu v novostavbě. Správná volba dodavatele elektřiny či plynu vám totiž může ušetřit i několik tisícikorun ročně.
Blíží se konec roku a analytici předpovídají růst cen elektřiny a možná i růst cen plynu u některých dodavatelů. Obchodníci většinou před změnou ceníků zašlou oznámení zákazníkům a ti se mohou rozhodnout, zda novou cenu akceptují a u dodavatele zůstanou nebo zda se poohlédnou po lepší nabídce u jiného dodavatele.