Společnost Siemens uvedla na trh chytrý termostat RDS110, nový produkt divize Building Technologies. Termostat byl vyvinut pro řízení systémů vytápění v bytech, rodinných domech a jiných obytných budovách nebo komerčních provozech.
Programovací a diagnostický softwarový systém eSchell byl instalován již ve více než 100 objektech v západní Evropě. Za jeho úspěchem stojí několik faktorů: vzrůstající tlak na úsporu energie a vody, důraz na hygienu veřejných sanitárních prostor a v neposlední řadě také čím dál vyšší počet realizací tzv. chytrých budov.
Konference, s názvem Inteligentní budovy 2018, která proběhne při letošním veletrhu AMPER dne 21. 3. 2018, si předsevzala důkladně prozkoumat právě technologické možnosti pro dnešní budovy a domácnosti. Ty přinášejí nejen vyšší komfort pro život, ale také nesporné možnosti na straně energetických úspor.
Vzduchotechnické jednotky a klimatizační systémy s vlastní regulací jsou čím dál oblíbenější. Je-li však vyžadováno propojení s řídicím systémem budovy nebo vizualizací, které slouží i pro další technologie, dodavatel klimatizace by měl být kvalifikovaným partnerem pro profesi měření a regulace, která právě tyto integrace řeší.
Představte si zrcadlo, které mluví, hlásí počasí, přináší zprávy ze světa, přehrává vaši oblíbenou hudbu, a dokonce monitoruje a ovládá váš dům. Nejedná se o nic vizionářského. Společnost HDL, zabývající se automatizací budov, rozšířila portfolio ovládacích panelů chytrého bydlení o unikátní, estetický a víceúčelový prvek.
EcoStruxure od Schneider Electric je otevřená systémová architektura pro řízení budov, která slouží jako chytrý integrátor kritických oblastí energetického managementu. „Sjednocuje monitorování, vytváření reportů i řízení energetické účinnosti a je plně kompatibilní se systémy třetích stran. Přínosy integrace tkví zejména ve znatelné úspoře provozních nákladů budov, přehlednosti a efektivitě. Důležitá je rovněž kompatibilita s trendy, které přináší internet věcí (IoT) a digitalizace,” shrnuje Jakub Jiříček ze Schneider Electric, specialista na energetický management budov. V závěru textu pak představuje klíčové prvky integrace.
Český Siemens získal cenu poroty v soutěži Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku (ČEEP) 2016 za projekt implementace platformy komplexního řízení budov Desigo CC v nové budově CIIRC ČVUT v Praze. Cenu si firma odnesla v kategorii Technologie a inovace. Slavnostní předávání cen 15. ročníku soutěže ČEEP proběhlo právě v budově CIIRC.