logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Systém eSchell se prosazuje v moderních “chytrých” budovách

Programovací a diagnostický softwarový systém eSchell byl instalován již ve více než 100 objektech v západní Evropě. Za jeho úspěchem stojí několik faktorů: vzrůstající tlak na úsporu energie a vody, důraz na hygienu veřejných sanitárních prostor a v neposlední řadě také čím dál vyšší počet realizací tzv. chytrých budov.

Tradiční německý výrobce sanitárních armatur na přelomu let 2016/2017 uvedl na trh inovativní systém inteligentního hospodaření s vodou eSchell. Ten dokáže efektivně řídit spotřebu vodu a energie v sanitárních prostorech veřejných a komerčních budov.

Tato východiska potvrzují i slova manažera společnosti Schell Dirka Lückemanna: "Pro plánování a ekonomicky udržitelné hospodaření s vodou je obzvlášť důležité zajištění stabilního hygienického zásobování pitnou vodou, centrální kontrola a údržba sanitární techniky a optimalizace spotřeby energie technického zařízení budov. S novým systémem eSchell je možné bezproblémové splnění všech těchto faktorů."

Systém eSchell se v budově stává mozkem správy hospodaření s vodou v budovách, postaven je na programovacím a diagnostickém softwaru s ethernetovým a WLAN rozhraním, který lze ovládat přes běžný internetový prohlížeč. Je individuálně programovatelný a v síti umožňuje provoz až 64 jednotek připojených kabelem nebo přes WLAN na jeden server - umyvadel, sprchových míst, WC nebo pisoárů. Pro zajímavost, při dosud realizovaných instalacích systému eSchell bývá v průměru na jednom objektu propojeno kolem 60 armatur.

Provoz celého systému je přehledný a jednoduchý

Softwarový systém eSchell řídí, sleduje a dokumentuje zásadní hygienické funkce jako je pravidelný hygienický proplach armatur nebo termická dezinfekce a případné závady jsou okamžitě detekovány a oznámeny správci budovy.

Systém eSchell je kompatibilní s většinou elektronických armatur Schell. Ty v sobě mají integrovaný elektronický eSchell modul, který přijímá řídící příkazy a zasílá data. Pomocí softwaru na bázi prohlížeče jsou specifické parametry a údaje (jako například doba a množství průtoku vody) přenášeny prostřednictvím serveru z koncových PC nebo mobilních zařízení do jednotlivých armatur. Zapojení i ovládání termické desinfekce a pravidelného proplachu armatur je jednoduché. Vizuální podporu nabízí přehledný grafický plán zapojení armatur v objektu.

Přestože předchozí popis může vzbuzovat dojem komplikovanosti systému, opak je pravdou. eSchell je založen na bezpečném, intuitivním a jednoduchém použití, protože je postavený pouze na několika komponentech. Základní nastavení jsou předávána příslušnému správci budovy nebo objektu. Prostřednictvím grafického znázornění, vyhodnocování a zaznamenávání všech informací obdrží uživatel kompletní přehled fungování elektronických armatur důležitý pro optimální hospodaření s vodou a energií v celém objektu. Případná údržba tak může být provedena rychle a cíleně. Tím je zajištěno, že počáteční vyšší investice do pořízení celého systému má rychlou návratnost.

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu.


SCHELL GmbH & Co. KG
logo SCHELL GmbH & Co. KG

Firma SCHELL patří mezi hlavní světové výrobce armatur a instalační techniky. Nabízený sortiment se skládá z výrobků v oblasti jak rohových regulačních a připojovacích ventilů, tak armatur a splachovačů pro veřejný sektor.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.