logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Elektrické vytápění
Archiv článků od 22.8.2017 do 4.12.2017

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

1.12.2017
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem, Mgr. Pavel Otevřel

Zajímá vás, jak topí tepelná čerpadla AC Heating? Myslíme, že ano, proto jsme se zeptali uživatelů našich zařízení na jejich názor. Výsledkem je tento krátký článek, kde naši zákazníci shrnuli své zkušenosti jak s naší technologií, tak s námi jako dodavatelem a výrobcem tepelných čerpadel AC Heating Convert AW.

1.12.2017
redakce

Dnes začíná již pátý ročník hlasovací čtenářské soutěže, tentokrát pod názvem TOP VÝROBKY OD VYSTAVOVATELŮ INFOTHERMY 2018. Každý soutěžící mohl přihlásit do soutěže pouze jeden výrobek nebo službu z oboru nomenklatury výstavy, o které se domnívá, že je jeho nejúspěšnějším, či nejzdařilejším, designově nejhezčím, nejprodávanějším, nebo nejúspornějším produktem. Vyberte i Vy nejlepší exponát.

28.11.2017
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

V článku je uvedeno několik doporučení k použití tepelných čerpadel, která se opírají o zkušenosti výrobce MasterTherm. Zároveň jsou naznačeny možnosti pro další využití této techniky při snižování potřeby energií v různých oblastech i mimo bydlení.

30.10.2017
Ing. Jiří Novotný, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D.

Recenzovaný Hodnocení energetické náročnosti budovy se provádí také z pohledu potřeby neobnovitelné primární energie. Běžný laik pravděpodobně vůbec netuší, co tento údaj znamená. Přitom potřeba neobnovitelné primární energie zásadně ovlivňuje projekční návrh zdrojů energie pro vytápění, chlazení, přípravu teplé vody apod. pro danou konkrétní budovu. Potřeba neobnovitelné primární energie je jedním ze tří hlavních ukazatelů energetické náročnosti budovy, a pokud je vyhodnocena jako příliš velká, tak budova nemůže být zkolaudována.

21.10.2017
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

Špičkovací stanice založená na akumulaci elektrické energie pomůže se snížením připojovacího výkonu a s hlídáním čtvrthodinového odběrového limitu. Nikoliv jen se zvýšeným využitím elektrické energie vyrobené fotovoltaicky. Změny v konstrukci elektrických otopných těles vynucuje energetická legislativa. Platit budou od 1. ledna 2018.

2.10.2017
Ing. Petr Bican, Ph.D., Zdeněk Lovicar

Recenzovaný Autoři porovnávají naměřená data o výrobě a využití elektrické energie vyrobené solární fotovoltaickou elektrárnou s celkovou spotřebou elektrické energie ve výrobním areálu firmy. V druhé části článku navazují úvahami o možnostech využití nadvýroby elektřiny pro vytápění a přípravu teplé vody a jeho ekonomice.

27.9.2017
Ušetřeno.cz

Čas letí kupředu rychleji než Usain Bolt v nových tretrách a léto se pomalu ale jistě chýlí ke konci a ve vzduchu už je cítit vůně podzimu. Připravte se na něj s předstihem, a nejen vyndáním zimních bund z almary. Prozradíme vám, co vše je třeba obstarat před začátkem topné sezóny.

26.9.2017
NEXWARM.CZ, s.r.o.

Ve stavebnictví se stále častěji setkáváme s novými systémy elektrického vytápění stavebních objektů. Mezi takové moderní systémy patří i vytápění elektrickými topnými fóliemi. Jak vlastně vytápění elektrickými topnými fóliemi funguje a v čem je jiné nebo lepší než doposud používané topné systémy?

25.9.2017
Ing. Petr Bican, Ph.D., Zdeněk Lovicar

Recenzovaný Autoři porovnávají naměřená data o výrobě a využití elektrické energie vyrobené solární fotovoltaickou elektrárnou s celkovou spotřebou elektrické energie ve výrobním areálu firmy. V druhé části článku navazují úvahami o možnostech využití nadvýroby elektřiny pro vytápění a přípravu teplé vody a jeho ekonomice.

19.9.2017
ENBRA, a.s.

Ústřední vytápění je poměrně nový vynález. První systémy s teplovodními radiátory a kotlem se začaly objevovat někdy v polovině 19. století, na naše území tato inovace přišla někdy počátkem století dvacátého. Tehdejší otopné systémy byly samozřejmě technologicky daleko jednodušší a o současných možnostech regulace vytápění si lidé mohli nechat jen zdát. Drobná údržba a letní starosti majitelů kotlů jsou však po desetiletí překvapivě podobné.

Kaskádové kotelny snižují cenu za vytápění
30.8.2017
THERMONA, spol. s r.o.

Podle výpočtů se sdílená kotelna vyplatí již při instalaci pro 3 a více bytových jednotek. Díky moderním technologiím je dnes možné regulovat výkon kaskádové kotelny plynule od nejmenšího použitého kotle až po plnou instalovanou kapacitu.

Londýn: Buckinghamský palác © oben901 - Fotolia.com
29.8.2017
Hoval spol. s r.o.

Tomáš Chrástecký, jednatel společnosti Hoval CZ&SK, pohovořil nejen o tom, co pro Hoval znamená dodávat teplo do Buckinghamského paláce v Londýně, ale také jak obtížné je udržet si post lídra na trhu.

28.8.2017
doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., ČVUT v Praze, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov

Recenzovaný Příspěvek se zabývá experimentálním určením tepelné ztráty zásobníků (zásobníků teplé vody, ohřívačů, zásobníků tepla). Ukazuje, jak se může tepelná ztráta samotného zásobníku stanovená správným postupem v souladu s normou lišit od ztráty zásobníku zapojeného do tepelné soustavy.

22.8.2017
prof. Ing. Karel Kabele, CSc., Ing. Miroslav Urban, Ph.D.

Studie řeší pět variant technických systémů vytápění a větrání pro případovou studii rodinného domu. Studie porovnává dosažení požadavků na energetickou náročnost budov a zatřídění ukazatelů energetické náročnosti budov – celkové dodané energie do budovy Qfuel, neobnovitelné primární energie QnPE v závislosti na volbě technického systému a kvalitě obálky budovy. Závěr hodnotí varianty podle splnění standardu NZEB.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.