Jištění na žebřících: srovnání variant
Česká značka Roofix specializující se na výrobu certifikovaných systémů pro bezpečnější pohyb na střechách před koncem roku rozšířila svoje portfolio o nový záchytný systém.
Značka ROOFIX je známá svým horizontálním záchytným (resp. zádržným) systémem proti pádu osob, zajišťuje bezpečnější pohyb na střeše. Riziko úrazu však vzniká už při výlezu na střechu, a proto se česká firma rozhodla začít vyrábět i vertikální záchytný systém na žebříky.
Jaké alternativy zajištění žebříků existují? Jaká jsou jejich specifika a který kdy zvolit?
OCHRANNÝ (BEZPEČNOSTNÍ) KOŠ
- Hodí se pro frekventované střechy, na které se leze často
- Snadnější užívání
- Omezený prostor při výstupu (to je problém, pokud s sebou berete např. batoh)
- Konstrukčně složitější výstup
- Dražší
- Složitější montáž
Z toho tedy vyplývá, že se vyplatí tam, kde se na střechu leze častěji. Jeho největší výhodou je uživatelská přívětivost.
VERTIKÁLNÍ ZÁCHYTNÝ SYSTÉM
- Vhodný pro méně frekventované střechy (vodovody, kanalizace)
- Při užívání je potřeba celotělový postroj
- Objemnější břemeno nijak neomezuje výlez
- Systém je možné napojit přímo na horizontální záchytný systém
- Levnější varianta; cenová výhodnost roste s délkou žebříku
- Jednoduchá montáž
„Jde o cenově přijatelnější variantu, která se hodí tam, kde nejsou výlezy na střechu tak časté,“ vysvětluje Jakub Kopřiva (ředitel v ROOFIX). „K jeho užívání je zapotřebí celotělový postroj, ten však bude stejně s největší pravděpodobností pracovník na střeše potřebovat.“
Zaznamenali jste tuto novinku? A co na ni říkáte? Jestli i tak tápete nad tím, jak systém funguje, ROOFIX jí věnuje na svých stránkách celou jednu sekci.
Více informací o záchytném systému
Český certifikovaný výrobce střešního záchytného a zádržného systému proti pádu osob ROOFIX. Nově prodáváme i vybavení pro práci ve výškách. Nabízíme tak komplexní ochranu při práci ve výškách. Smyslem naší práce je zajistit bezpečný pohyb a práci na ...