logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.

redakce

Ředitelka TZB-info a estav, předsedkyně sekce Zdravotní a průmyslové instalace Společnosti pro techniku prostředí, viceprezidentka Cechu topenářů a instalatérů ČR, externě přednáší na Fakultě stavební ČVUT. Je nositelkou Zlaté Merkurovy medaile HK ČR a stříbrné medaile Společnosti pro techniku prostředí za dlouhodobý přínos oboru.

Archiv článků autora:Společnost pro techniku prostředí je nově partnerem projektu Kashitu school
1.7.2024
STP - Společnost pro techniku prostředí, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Díky partnerům a účastníkům každoročního semináře Novinky v ZTI, který pořádá sekce Zdravotní a průmyslové instalace, se Společnost pro techniku prostředí bude podílet na zásobování vodou pro kampus střední školy v Zambii.

16.6.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

30. května 2024 se v historické aule na Fakultě stavební Vysokého učení technického v Brně konalo slavnostní předávání cen XIX. ročníku Vědomostní olympiády a předání poháru Ing. Vladimíra Valenty střední odborné škole, ze které vyšel vítěz této vědomostní soutěže. Do krajského kola se probojovalo celkem 99 žáků ze středních odborných škol a středních odborných učilišť.

7.6.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

TZB-info doporučuje Všeobecná lycea by nabízela 2 roky všeobecné vzdělání, ve vyšších ročnících by si tak podle ministra Mikuláše Beka mohli žáci vybrat například technický modul, ekonomicko-společenské zaměření nebo profesní modul, který bude odpovídat tradiční průmyslové škole či učebnímu oboru.

Ilustrační obrázek, umyvadla, foto D.Kopačková
5.5.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Mytí si rukou je jednoduchý způsob, jak chránit své vlastní zdraví i zdraví ostatních a udržovat dobré hygienické standardy.

17.3.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

150 let stará vitráž Boží oko byla objevena v r. 2023 mezi dvěma zdmi kostela při rekonstrukci starého dřevěného okna, které se mělo vrátit na původní zazděné místo. Díky štědrým dárcům se rekonstruovaná vitráž vrátí v dubnu 2024 na své původní místo.

Co se změní v dotačních titulech 2024?
17.1.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Rozhovor s Ing. Petrem Valdmanem, ředitelem SFŽP ČR, o dotacích a jejich změnách. A také pozvánka na Infothermu 2024 do Ostravy, kde jsou dotační tituly partnerem doprovodného programu, který budeme streamovat.

Energetické úspory a témata pro provoz budov pro MČ a příspěvkové organizace Prahy, foto redakce
6.12.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V celkovém součtu neočekáváme žádný velký růst cen elektřiny, ke změnám ve vyúčtování tepla a teplé vody dojde až v roce 2025, od ledna budou moci vznikat energetická společenství a od července potom mohou začít sdílet elektřinu. Mimo jiné i toto zaznělo na semináři.

26.11.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Pod zkratkou ESG se skrývá vliv firmy na životní prostředí, společnost a způsob jejího vedení pro vyjádření „udržitelnosti“ či „odpovědnosti“ firmy. Dalšími pojmy jsou NFRD, CSRD, LCA a Scopes.

Kontrola a údržba je důležitá pro bezpečný a úsporný provoz plynového kotle, Vladiír těšínský, T-TOP Kostelec nad Labem
13.11.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Pravidelná kontrola topného zařízení i spalinových cest je klíčová pro bezpečné a efektivní fungování kotle a může významně prodloužit dobu životnosti topného zařízení. Ale není kontrola jako prohlídka. Údržba a servis jdou ruku v ruce. Prohlídka už může být zavádějící pojem. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.