logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


18.9.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V živém vysílání estav.tv téma teploty v místnostech probereme s prof. Ing. Jiřím Baštou, Ph.D. v pondělí 19. 9. ve 12.15 hod. Šéf Pražské plynárenské Martin Pacovský se vyjadřuje k zastropování cen. A ceny budou v našem živém vysílání ve čtvrtek 22. 9. v 11.45 hod s Ing. Janem Schindlerem, analytikem Kalkulátoru cen energií TZB-info.

30.7.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Poslechněte si rozhovor s Ing. Petrem Porubským, marketingovým a obchodním ředitelem HELUZ, o cenách, dodacích lhůtách, aktuální akci a výhledu na druhou polovinu roku 2022.

24.6.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. arch. Petr Brandejský, Tomáš Sehnal, redakce

Nabízíme vám reportáže z míst, kde řádilo tornádo. Po roce jsme se vypravili s kamerou do Moravské Nové Vsi, Mikulčic a Hrušek najít informace, které lze využít pro projektování a novou výstavbu a pro další fungování obcí a měst.

Klimatizace datových center, Ing. Miloš Lain, Ph.D. z FS ČVUT, foto redakce
2.6.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Dlouhodobě rostou požadavky na výkon datových center, zároveň v době vysokých cen energií roste požadavek na efektivní chlazení, snižování energetické náročnosti budov, a tedy i využití odpadního tepla.

Mikuláš Melena, předseda Asociace provozovatelů PCO u HZS, foto redakce TZB-info
11.5.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

EPS s dvoumužnou obsluhou je například v Praze finančně o 2 řády výše než připojení k HZS. Ve hře je i lidský faktor. Nasazení EPS a napojení na HZS samozřejmě vítají hasiči, ale měli by to uvítat ve větší míře i majitelé budov, facility manažeři i pojišťovny. Poslechněte si celý rozhovor.

estav.tv na Aquathermu Praha 2022, foto redakce
9.5.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

YouTube kanál TZB-info zůstane dále v provozu, ale prioritou je pro nás nové věci umísťovat na estav.tv, kde je máme plně pod kontrolou. Budujeme prostor nejen virtuální, ale i ten skutečný, kde budou kamery a mikrofony mít své místo a hosté budou rádi a jako doma. Vítejte na estav.tv.

Mgr. Michal Drážďanský, jednatel MDL EXPO, pořadatel veletrhu Aquatherm Praha, foto redakce ESTAV.tv
28.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

K mikrofonu ESTAV.tv jsme pozvali Mgr. Michala Drážďanského, jednatele MDL EXPO, pořadatele veletrhu Aquatherm Praha. Rozhovor vznikl přímo na výstavišti, když ubíhaly poslední chvíle letošního veletrhu. Na ohlédnutí to ještě není, ale na první dojmy ano.

Návrh velikosti zásobníku teplé vody, Ing. Václav Dědič, Brilon a.s., foto redakce TZB-info
15.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Jak navrhnout zásobník teplé vody, kritická místa návrhu, důležité souvislosti se zdrojem tepla a vhodné časy dohřevu zásobníků vysvětluje Ing. Václav Dědič z Brilonu v rozhovoru ze studia ESTAV.tv

6.4.2022
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s., Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

HELUZ dodává na stavbu do max. 6 týdnů. Na co si dát pozor při zahájení stavby? Poslechněte si rozhovor s Petrem Porubským, obchodním a marketingovým ředitelem společnosti HELUZ.

Textilní vyústky Příhoda jako doplněk interiéru, zdroj Příhoda s.r.o.
3.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Textilní systémy umožňují snadnou demontáž, vyprání a znovuinstalaci. Polyesterové VZT systémy se hodí pro větrání v celé řadě průmyslových provozů, v kuchyních, restauracích, u výdejů jídel, v bazénech a nemají problém ani v chladných provozech.

skleněné sálavé panely ECOSUN G na stěnu i strop
15.2.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. Jan Blažíček, redakce, Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Zdrojem tepla může být elektrický přímotopný zdroj, elektrický akumulační zdroj nebo tepelné čerpadlo, i reverzibilní klimatizace. Tarif na odebíranou elektřinu platí i pro ostatní elektrické spotřebiče. Podprůrné dotační programy se vztahují jen na některé druhy elektrického vytápění!

Omicron potvrzen v odpadních vodách již na konci roku 2021, foto redakce TZB-info
8.1.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Analýza odpadních vod poskytuje data ve značném předstihu, často i více než týdne, a hlavně umožňuje identifikaci na lokální úrovni (např. výrobního závodu, areálu, školy). Stejně jako u předchozích mutací má tato metoda potenciál fungovat jako systém včasného varování vývoje epidemie.

COVID-19 v odpadních vodách v Praze, foto D. Kopačková
31.10.2021
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Autoři analýz by rádi zamezili zbytečným karanténám škol a přispěli k řízení epidemie. Ministerstvo zdravotnictví o datech ví, zatím je ale nebere příliš vážně. Přitom se jedná o metodu používanou i v zahraničí. 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.