TZB-info doporučuje Článek popisuje konkrétní situaci, kdy při pracích na plynovodu došlo k úniku plynu ze středotlakého (STL) plynovodu DN 500 v důsledku vytržení plynového potrubí z Gibaultovy spojky.
Firmám, které jsou napojeny na automobilový průmysl, se v Čechách daří. Kromě rostoucí poptávky po nových vozech hraje roli i ekonomické nastavení výroby jednotlivých dodavatelů, ve kterém jsou důležité provozní náklady. Celá řada větších či menších podniků proto byla nucena přistoupit k efektivnějším a ekonomičtějším řešením. Například v oblasti energetických zdrojů.
U běžných věcí, jako jsou jídlo či služby, téměř okamžitě poznáme, co je nepřiměřeně drahé, a odmítneme zaplatit zbytečně moc. Když nám číšník přinese pivo pod míru, obratem mu ho vrátíme. Jak ale zjistit, zda neplatíme zbytečně moc za energie? Na to jsme se zeptali největšího českého těžaře zemního plynu - MND (Moravských naftových dolů).
Spalování je konverze primární chemické energie obsažené v palivu (např. uhlí, ropa, zemní plyn nebo dřevo) na teplo (sekundární energii) oxidačním procesem. Spalování je proto technický pojem pro chemickou reakci mezi kyslíkem a spalitelnou složkou obsaženou v palivu, doprovázenou uvolněním energie. Spalovací procesy probíhají za vysokých teplot (až 1 000 °C i výše).
TZB-info doporučuje Od 1. března 2020 byla navýšena podpora programu Nová zelená úsporám pro stávající bytové domy v Praze. V oblasti zateplení bytových domů A.2 např. stoupla podpora pro obvodové stěny z 510 na 680 kč/m2. Při koupi pasivního rodinného domu nebo bytu v pasivním bytovém domě může žádat první kupující. Nově se také podporuje instalace dobíjecích stanic pro elektromobily. Vyplývá to ze závazných pokynů všech třech výzev programu platných od 31. ledna a zveřejněných na stránkách programu.
V České republice jsou stovky tisíc bytů, které jsou individuálně vytápěny plynovými kotly. Zpravidla se jedná o závěsný kombinovaný kotel, tedy kotel s průtokovou přípravou teplé vody bez zásobníku. Většina těchto kotlů byla instalována v době masivních plynofikací a nyní je na hranici životnosti a je potřeba je vyměnit.
Mateřská Školka Bystrouška byla vybudována Statutárním městem Jihlava v rámci projektu Integrovaného regionálního operačního programu a navýšila kapacitu pro předškolní děti v Jihlavě o 100 míst. Větší část kapacity školky bude přednostně využívána ratolestmi pracovníků firmy Bosch Diesel, která se zavázal přispívat městu ročně částkou 1 mil. korun na její provoz.