logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Dobrý projekt pamatuje na správné klima v domě

Kondenzační kotel Wolf CGB s výkonem už od 3,2 kW s regulačním modulem BM v kombinaci s podlahovým topením z polybutenových trubek gabotherm® hetta a inteligentním rozdělovačem sám nastaví potřebnou teplotu vody do okruhu a podlahy. Postačí mu jeden rozvodný okruh pro všechny přípojky i na více podlažích.

Snaha o šetření energiemi dnes dělá novostavby téměř vzduchotěsnými. Jejich tvůrci i potenciální uživatelé však často zapomínají, že je důležité interiér nejen optimálně vytopit, ale zabezpečit v něm i potřebnou výměnu vzduchu.


Aby dům fungoval jako jednolitý organizmus, už při samotném projektování je nutné myslet na všechny jeho funkce a umístění potřebných rozvodů. Dnes už každý investor dbá na výběr energeticky úsporného zdroje tepla, ale k nejdůležitějším požadavkům na obytný prostor patří i pohodlné a zdravé bydlení. V praxi to znamená rozložení teploty tak, aby to bylo prospěšné lidskému organizmu (optimální teplotní profil), ovzduší bylo příjemné (dostatečný přísun kyslíku a odstranění oxidu uhličitého) a nezapomnělo se ani na uživatelské pohodlí (jednoduchá regulace a údržba systémů). Pro dosažení takovéto úrovně životního prostoru se vyplatí už ve fázi projektování zvážit komplexní řešení a nešetřit finanční prostředky na úkor kvality. Ověřené zkušenosti odborníků z praxe ukazují, že ke správnému technickému řešení moderní stavby vede několik kroků.

Optimální teplotní profil

Kondenzační kotel Wolf CGB
Kondenzační kotel Wolf CGB

Tepelnou pohodu v místnosti pociťujeme tehdy, když jsou vyšší teploty v zóně nohou a nižší v oblasti hlavy. Tento stav dokáže vytvořit správně dimenzované a dobře seřízené podlahové vytápění. Pro nemalé úspory energie a provozních nákladů je ideální kombinovat jej s kondenzačním kotlem. Pokud se uživatel rozhodne pro tuto sestavu, je důležité, aby funkce všech součástí byly dokonale sladěné. Nevyplatí se šetřit za každou cenu a vyhledávat levné komponenty různých značek, neboť pokud mají regulaci na různém principu, může to při provozu způsobovat problémy, a tím i nepohodlí při bydlení. Systémy Wolf nabízejí ucelené řešení celého technického zabezpečení domácnosti – od zdroje tepla a teplé vody, vytápěcích či solárních systémů až po větrání. Kondenzační kotel Wolf CGB s výkonem už od 3,2 kW osazený regulačním modulem BM v kombinaci s podlahovým topením se soustavou polybutenových trubek gabotherm® hetta a inteligentním rozdělovačem sám nastaví potřebnou teplotu vody do okruhu a podlahy a nevyžaduje téměř žádnou obsluhu. Postačí mu jeden rozvodný okruh pro všechny přípojky, ať jsou na jednom nebo více podlažích.

Účinné větrání

Kompaktní větrací jednotka s rekuperací Wolf CWL
Kompaktní větrací jednotka s rekuperací Wolf CWL

Klasické větrání rodinných či bytových domů otevřenými okny způsobuje značné tepelné ztráty, a tím i tepelné nepohodlí. Řízené větrání při zavřených oknech bez prachu a hluku z ulice přináší nejen dostatek čerstvého vzduchu a odvod nadbytečné vodní páry a oxidu uhličitého, ale představuje rovněž ideální řešení pro alergiky. Kompaktní větrací jednotka s rekuperací Wolf CWL zabezpečí účinné a zdravé větrání domova, je vhodná pro nízkoenergetické a energeticky pasivní domy. Umožňuje noční ochlazování pomocí funkce letního větrání, automatickou protimrazovou ochranu a úsporný chod. Různé režimy zařízení neustále poskytují požadovanou intenzitu větrání, čímž se dosahuje vysoké účinnosti výměny vzduchu; potřeba regulace je přitom minimální. Díky komplexní nabídce a dlouholetým zkušenostem dokážou odborníci ze společnosti Wolf Česká republika navrhnout a optimalizovat síť rozvodných potrubí vzduchotechniky, filtrů, počet vstupních a výstupních mřížek i vhodné umístění jednotky a tlumiče hluku. Rozvody je možné vést stropem či nepoužívaným podstřešním prostorem nebo ve stěnách. Správně navržená a zhotovená potrubní síť zabezpečí bezchybnou funkci systému na mnoho let.

Tepelná a větrací technika Wolf nabízí špičkovou kvalitu a kompletní technické zabezpečení budov od jednoho výrobce, což zaručí bezproblémovou instalaci, provoz i údržbu. Spolu s optimálním klimatem v domácnosti to znamená především spokojené uživatele, což je nejlepší vizitkou celého díla.

Kondenzační kotel Wolf CGW
Kondenzační kotel Wolf CGW
Tepelné čerpadlo Wolf
Tepelné čerpadlo Wolf
Pokládka trubek gabotherm
Pokládka trubek gabotherm


Wolf Česká republika s.r.o.
logo Wolf Česká republika s.r.o.

Společnost Wolf Česká republika s.r.o působí na českém trhu více než 25 let a má za sebou množství referencí. Její dlouholeté působení je zárukou odbornosti. Své partnery (MF, PR) podporuje při projektování, optimalizaci návrhu, při realizaci, uvedení do ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.