Tepelná čerpadla Energycal jsou ideálním zdrojem tepla a chladu pro malé, střední i větší objekty.
Nejnovější vídeňská nemocnice získá od příštího roku netradiční zdroj tepla. Polovinu až 70 procent potřebné tepelné energie klinice s 800 lůžky dodá blízké výpočetní centrum. Díky inovativnímu využití odpadního tepla ze serverů ušetří Vídeň až 4 000 tun CO2 ročně a přiblíží se k dosažení klimatické neutrality do roku 2040.
Tepelné čerpadlo Compress 5000 AW vzduch-voda s regulací HPC 300, které je vhodné zejména pro bytové domy a komerční objekty, dokáže řešit složité více okruhové soustavy s různými bivalentními zdroji a potřebou výkonu od 2,9 kW do 150 kW. Propojení tepelného čerpadla s jednookruhovou otopnou soustavou vyřeší akumulační modul BH 300 P – Hydraulická věž.
Společnost ETL-Ekotherm a.s. oslavila v loňském roce 30 let od svého založení. U této příležitosti představila celou řadu nových a inovovaných výrobků. Ze svařenců se inovace týkala především skladových položek, tedy těch, které má zákazník k dispozici k odběru ihned ze skladu a nemusí tak čekat, jako při zakázkové výrobě. Jsou jimi kombinované rozdělovače RS KOMBI s označením MU – Modul Universal. Úplnou novinkou jsou potom standardizované trubkové rozdělovače pod označením TU – Trubkový universal.
Bez horkovodních a parních kotlů se mnoho výroben a továren nedokáže obejít. Většina těchto kotlů, včetně značek Bosch a Loos, používá jako zdroj energie právě plyn. V době rostoucích cen energií však cena plynu ovlivňuje nejen samotný provoz těchto objektů, ale i ceny výsledných produktů a snížení poptávky ze strany odběratelů.
Modernizace systému vytápění je pro nebytové prostory jednou z možností, jak zásadně snížit své provozní náklady. Své o tom ví i zbýšovská základní škola, jejímž zřizovatelem je město Zbýšov. V rámci plánované rekonstrukce staré školní budovy byly mimo jiné instalovány i kondenzační kotle, zapojené do takzvané kaskády. Jak celá investice probíhala a jaká je její návratnost, jsme zjišťovali po třech letech od instalace.
Trubkové výměníky tepla zaměřené do oblasti farmaceutického průmyslu se vyznačují speciálními požadavky na jakost a konstrukci. Tyto požadavky vyplývají z hlediska technologických kritérií mikrobiální nezávadnosti produktu a kladou zvýšené nároky na výrobce. Následující koncept zapadá do celkového návrhu trubkových výměníků tepla v energetickém, chemickém a potravinářském průmyslu se sledováním zásadních bodů při jejich návrhu.
Systémy, které k přenosu tepelné energie využívají vodu, mohou být poměrně snadno využity jak pro vytápění, pokud má voda vyšší teplotu, než je v místnosti, tak pro chlazení, když má teplotu nižší. Typickým příkladem je velkoplošné stropní vytápění i chlazení v administrativních budovách. Přibývá však i aplikací v obytných budovách. Důvodů je více.