Program dvou dnů v šesti sekcích nabízí pohled na vytápění z mnoha úhlů. Od energetické náročnosti budovy jako celku včetně provozu a ekonomiky přes detaily zdrojů a prvků otopných soustav.
Zatímco donedávna české domácnosti přistupovaly k pořízení střešní fotovoltaiky s určitou opatrností a většina hleděla především na brzkou návratnost investice, v posledních dvou letech se situace značně proměnila. Klíčovým rozhodovacím faktorem už není pořizovací cena, ale především touha po větší energetické nezávislosti.
Přednášky v blocích: Energetická náročnost a NZEB, soustavy, zdroje tepla a otopné plochy, využití obnovitelných zdrojů energií, využití obnovitelných zdrojů energií, řízení a regulace v tepelné technice, převážně sálavé vytápění a chlazení a ekonomie, ekologie a provoz otopných soustav. Zveme vás na tradiční setkání s odborným a společenským programem.
Na první pohled je smysl nadpisu jasný každému, přesto se v praxi objevují případy, kdy investor společně s projektantem měli příliš velké ambice. Ing. Václav Helebrant nutnost dodržet uvedený axiom opírá o technické argumenty na příkladu multifunkční budovy, která je vytápěna tepelnými čerpadly a chlazena.
I historická památka s nezaměnitelným geniem loci v sobě může ukrývat řadu výdobytků moderní doby, které přispívají ke zkvalitnění života obyvatel a nijak přitom nenarušují dobovou architekturu. Zajímavým příkladem takového propojení je Bartoňova útulna v Pekelském údolí řeky Metuje, která byla přestavěna ze starého mlýna podle návrhu světově proslulého architekta Dušana Jurkoviče.