logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Ušetřete více než 50 % nákladů za lepší vytápění. Proč si pořídit tepelné čerpadlo v zimě 2021?

Tento článek slouží jako průvodce racionální úvahou a plánováním, které vám může ušetřit desetitisíce. Woltair pro vás připravil speciální cenové akce, které když využijete všechny dohromady, získáte nové tepelné čerpadlo za poloviční cenu.

Zdraží elektřina, plyn i zařízení

Na Woltair blogu jste si mohli přečíst již všemi médii omílanou informaci o tom, že brzy nastane prudký nárůst cen za elektřinu, plyn i tepelných čerpadel jako takových. Je zřejmé, že v důsledku vysokých nákladů budou zdražovat také výrobci zařízení, stejně jako dojde ke zvýšení cen za zásobníky vody i akumulační nádoby. Proto je nasnadě neváhat ani na okamžik a poohlédnout se po novém řešení co nejdříve.

Instalací tepelného čerpadla vzduch-voda během letošní zimy si tedy nezajistíte jen dlouhodobou úsporu za vytápění své domácnosti, ale zároveň výrazně snížíte svou prvotní investici. Za ušetřené finance si pak můžete například užít o mnoho bohatšího Ježíška.

Woltair jde naproti ještě nižší ceně

Využijte speciální nabídku, díky které ušetříte desetitisíce. Pokud provedete montáž letošní zimu, garantujeme vám zafixování ceny tepelného čerpadla v současné výši (říjen 2021). Využijte tuto možnost pro pořízení jak nejprodávanějšího druhu tepelných čerpadel v ČR, vzduch-voda.

Pro garanci současné ceny je nutné vaše rozhodnutí pro budoucí termín montáže, která se uskuteční na začátku roku 2022. Domluvte si rychle a jednoduše schůzku s Woltair expertem.

Zákaz starých kotlů se blíží, pozor na sankce

Kotle 1. a 2. třídy budou příští rok zakázány a pokutovány. Jste vlastníkem tohoto kotle? Brzy můžete začít žít:

  • Ekologicky,
  • soběstačně,
  • nezávisle,
  • úsporně.

Návratnost tepelných čerpadel nabírá na rychlosti

Návratnost tepelných čerpadel je v průměru 4–8 let s tím, že dokážou topit přes 20 let. S porovnáním rostoucích cen za energie a zařízení se však celková návratnost ještě zrychlí.

Provozní náklady tepelného čerpadla včetně úspory (za rok)

Spotřeba: 20 000 kWh
Vytápění elektřinou: 55 000 Kč (2,7 Kč/kWh)
Spotřeba s tepelným čerpadlem: 13 000 kWh
Vytápění čerpadlem: 21 000 Kč (3 Kč/kWh)
Úspora s čerpadlem: 34 000 Kč

Levnější elektřina pro celou domácnost díky čerpadlu

Ušetřete i za běžný chod vaší domácnosti. Distribuční sazba D57d vám jako provozovateli tepelného čerpadla přinese energii ze sítě s nižší tarifní cenou, a to až pro 20 hodin denně.

Kotlíková dotace je zpět

130 000 Kč na nové tepelné čerpadlo. Ekologická domácnost bude od jara 2022 dostupnější, než tomu bývalo. Kotlíkové dotace se spustí ve všech krajích a bude možné jimi zpětně zafinancovat tepelná čerpadla instalovaná během zimy.

Nechte Woltair experty, aby za vás zajistili celé administrativní kolečko s vyřízením dotace.

Nejoblíbenější tepelná čerpadla v ČR

V České republice se nejčastěji instalují tepelná čerpadla vzduch-voda. (Do roku 2004 představovala podíl 41 % ze všech instalovaných čerpadel, zato už v roce 2008 poprvé přesáhla počet prodaných čerpadel země-voda. V roce 2018 už obsáhla až 90 %). Zákazníci si je oblíbili především pro příznivější cenu, snadnou instalaci a nenáročnost na prostor.

Hlavní pozitiva vzduchových čerpadel

  • V ČR pro ně máme ideální klimatické podmínky,
  • vzduch vnímáme jako nejdostupnější zdroj,
  • je u nich možný celoroční provoz,
  • u většiny případů získáte obdobný výkon jako u čerpadel země-voda (ty jsou však dražší a jejich instalace náročnější),
  • můžete je využít k ohřevu vody,
  • nebudete s nimi narušovat teplotní rovnováhu okolí.

Hlučnost je mýtus

Nejmodernější tepelná čerpadla vydávají zvuk podobný tikotu budíku. A pokud je čerpadlo skutečně hlučné, vyluzuje podobný zvuk jako myčka nádobí. Pokud si necháte zpracovat odborný návrh na míru, získáte takové čerpadlo, jaké bude odpovídat vašim požadavkům.

Jak je na tom váš objekt?

Woltair experti najdou ideální řešení přímo pro vaši domácnost. Zkuste online kalkulačku vytápění, která vám bleskurychle najde nejlepší řešení. Zažijete, jak vypadá poctivé řemeslo v digitální podobě třetího tisíciletí.


Woltair
logo Woltair

Inovativní firma umožňující nejsnadnější a nejrychlejší přístup k úspornému a ekologickému způsobu života. Klientům poskytujeme především odborné instalace tepelných čerpadel a fotovoltaiky.

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.