Konference Požární bezpečnost staveb: Poslední možnost přihlášení
Využijte poslední možnost přihlášení na konferenci Požární bezpečnost staveb, která se koná 18. září 2019 na veletrhu FOR ARCH. Čtvrtý ročník konference se bude týkat aktuálního stavu požárního kodexu v ČR a jeho budoucnosti. V úvodu a závěru konference zazní přednášky o požárnětechnickém řešení Národního muzea a Libušína na Pustevnách.
Podrobnosti o konferenci, podrobný program a přihláška
https://konference.tzb-info.cz/cz/pozarni-bezpecnost-staveb
Požárnětechnické řešení významných památek
Na konferenci zazní přednášky o požárněbezpečnostním řešení zrekonstruované historické budovy Národního muzea v Praze a obnovené chaty Libušín na Pustevnách, která vyhořela v roce 2014. Zrekonstruovaná novorenesanční budova Národního muzea v Praze architekta Josefa Schulze byla otevřena 28. října 2018 v den 100. výročí vzniku Československa. Autorem generální rekonstrukce, která probíhala sedm let, je Ing. arch. Zdeněk Žilka. Přednáška podrobně popíše rekonstrukci Národního muzea v Praze z hlediska podmínek požární bezpečnosti. Součástí přednášky bude video z průběhu koordinačních funkčních zkoušek.
Chata Libušín je dílem slovenského architekta Dušana Jurkoviče a stojí na Pustevnách v obci Prostřední Bečva. V roce 2016 začala kompletní obnova památky po požáru v roce 2014. Autorem projektu je architektonický ateliér Masák & Partner. Přednáška se bude zabývat obnovou Libušína z památkového a architektonického hlediska, které je však požadavky na požární bezpečnost zásadně ovlivněno. Přednášet bude autor obnovy Libušína architekt Jakub Masák.
Požární kodex v České republice
Tématem konference Požární bezpečnost staveb bude i vývoj požárního kodexu v ČR a jeho současná podoba. Diskutovat budeme možnosti jeho zjednodušení v oblasti projektování staveb s ohledem na nové poznatky v oboru stavebnictví. Podrobněji zazní návrhy nového přístupu k navrhování dřevostaveb z hlediska požáru a zkušenosti ze Slovenska, kde již ke změně dochází.
Zazní přednášky autorů staveb, expertů z oborových organizací, Národního památkového ústavu, Hasičského záchranného sboru ČR, vysokých škol a dodavatelů požárnětechnických řešení.