logo TZB-info

Proaktivní požární ochrana technologie FirePASS

Datum: 18.12.2017 02:00  |  Organizace: HYPOXIE Group s.r.o.  |  Firemní zpráva

Jaroslav Beránek ze společnosti Hypoxie Group, s.r.o., hodnotil výhody požárně bezpečnostního zařízení snižujícího trvale obsah kyslíku k zamezení vzniku požáru nebo jeho rozšíření v chráněném úseku.

HYPOXIE Group s.r.o.
Dělnická 213/12
170 00 Praha 7 - Holešovice

tel.:+420 608 857 190
e-mail:
web:www.hypoxiegroup.cz
Systémy na trvalé snížení obsahu kyslíku - proaktivní požární ochrana technologie FirePASS

Protipožární technologie FirePASS spočívá v pro-aktivní neboli preventivní ochraně, kdy se v chráněném objektu trvale snižuje hladinu kyslíku na cca 15 %, aby nedošlo ke vznícení a následnému požáru. Jinými slovy, v této speciální hypoxické atmosféře se sníženým obsahem kyslíku není možné, aby došlo ke vzniku požáru.Zároveň toto prostředí není životu nebezpečné (zbytkový podíl kyslíku 15-16 % O2). Žádné riziko z hypoxie nehrozí. Výjimkou jsou pouze osoby s vážnou kardiopulmonální chorobou.

Důležité je dobré utěsnění chráněného prostoru a zajištění dostatečného chlazení a ventilace kompresorovny. Hypoxický vzduch je doplňován automaticky a získává se filtrací kyslíku z okolního prostředí. Technologie zařízení může být uložena i vně chráněného úseku a instalována do speciálně upraveného kontejneru.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Normy jako základní kámen smluvního vztahu – 1. část „Normy“

12.3.2018 | Michal Randa, redakce
S dodávkou poplachového systému, jako technického zařízení, už od prvotní myšlenky na jeho realizaci až do ukončení provozu případnou demontáží, nedílně souvisí psaná i nepsaná pravidla. Nejasnosti a otázky, které takovéto případy doprovázejí, si pokusíme vysvětlit – jak jinak než s využitím norem. A že nejsou povinně závazné? To je mylný názor založený na neznalosti principu tzv. „smluvního vztahu“.

Data z technologií v rámci chytrého města

5.3. 15:56   V holandském Eindhovenu a Utrechtu už smart technologie monitorují dopravu, hluk i kriminalitu. Vše je ale v rukou soukromých společností. více >>>

Povodně a jejich souvislost s požárním zabezpečením měst a obcí

5.3.2018 | doc. Ing. Šárka Kročová, Ph.D., VŠB TU Ostrava, Fakulta bezpečnostního inženýrství
Následující příspěvek naznačuje, jakými způsoby a prostředky lze primární a sekundární hrozby nedostatku vody k hašení požárů eliminovat na přijatelnou úroveň a současně snížit riziko kontaminace povrchových vod vodami použitými při požárním zásahu.

Význam normalizace pro požární bezpečnost

26.2.2018 | Ing. Otto Dvořák, Ph.D., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Článek stručně informuje o mezinárodní normalizaci ISO, IEC, CEN a CENELEC v oblasti požární bezpečnosti, dále o působnosti ÚNMZ. Zdůrazňuje jejich význam včetně důležitosti požárních testů a potřeby uvádění nejistot jejich kvantitativních i kvalitativních výsledků.
CCS COBRA je patentovaný systém, použitý při hašení požáru mochovských mrazíren

U D11 včera vznikl požár v mochovských mrazírnách

24.2. 1:58   Středočeští hasiči zasahující u rozsáhlého požáru mrazíren v obci Mochov na Praze-východ používali i speciální zařízení Cobra, které vodním paprskem řeže a hasí. více >>> (redakce)
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.